Válka konzolí

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Válka konzolí

Nezařazené 04.01.08

Rád bych vás zasvětil do toho co se děje ve světě konzolí, jednoduše řečeno je to válka mezi Microsoftem a Sony. Tyto spory odstartovaly v roce 2000 s nástupem Playstationu 2,na svou dobu to byla dobrá konzole, která se dobře prodává i dnes (po sedmi letech). Další konzole už byla od Microsoftu a to Xbox ale tady to žádná velká válka nebyla - na konkurenta od Sony prostě Xbox neměl. Opravdový boj začal v roce 2005 s příchodem Xboxu 360 na který Sony odpovědělo tím že na trh uvedl Playstation 3. Údajně Sony tuto konzoli dotuje (Microsoft ovšem taky ale na tak velkou čátskou) a to neuvěřitelnou sumou 6 000 Kč. Sony totiž spoléhá na to že každý si průměrně koupí 10 her takže se to zplatí a ještě na tom vydělá. Bohužel Sony nepočítalo s tím že, mnoho lidí si ho nekoupí jako herní konzoli ale jako nejlevnější Blu-ray přehrávač. Sice z koupených filmů jde Sony taky nějaká ta částka al dotace zůstane nezplacena ale to není náš problém ale problém Sony....Playstation 3 vs. Xbox 360

Já jako šťastný majitel Ps 3 nikoho nechci zvýhodňovat ale Xbox 360 svého vrcholu už dosáhl a teď jeho síla bude slábnout. Na trůn se pomalu ale jistě dostává Playstation 3, podle Sony se na tuto konzoli budou dělat hry do roku 2014. Toto datum se mi zdá trochu přehnané ale proč ne? Přeci jeho předchůdce je na trhu taky 7 let. Jak na xbox 360 tak na PS 3 je v letošním roce představeno nespočet (snad kvalitních) her. Dokonce na PS 3 je na duben ohlášena beta verze PS Home což má být virtuální svět kde s přáteli můžete komunikovat, domlouvat zápasy, hrát na automatech jednoduché hry, bude to vypadat jako The Sims 2 ale Home by měl dávat víc prostoru. Naprosto úžasné je fakt, že PS Home bude zdarma, říkáte si na čem bude tedy vydělávat? Ano je to tak na vás a to tím způsobem, že když si budete chtít do svého domu pořídit např. nábytek tak za něj budete muset zaplatit. Nezdá se mi to jako dobré řešní ale možná opak je pravdou. Důkazem toho, že Sony vyhrává další bitvu je neoficiální představení nového Xboxu s označením 720. Tento nový nástupce by měl být na trhu v roce 2012 specifikace jsou:

8 až 16 procesorových jader s neuvěřitelnou frekvencí 5 GHz

32 jader grafických procesorů po 2 GHz

paměť by měla být : 8 GB GDDR8

výkon až 100 TFLOPS

kapacita disku : 4TB

duální Blu-ray/HD-DVD mechanika

zabudovaný mikrofon a kamera pro snímání a ovládání pohybem i hlasem

Pokud je tohle všechno pravda tak jsem zvědavý jak bude vypadat Playstation 4.

 


Komentáře

 1. 1 Ondřej John 04.01.08, 02:01:30
  FB

  Neřekl bych že Xbox360 svoji bitvu začíná prohrávat... Měl jsem Playstation 2 ale jako novou konzoli jsem si vybral Xbox 360. Hlavně proto, že má Xbox LIVE, což je online služba na kterou Sony nemá. A také vyrábět hry na PS3 dalších 7let je blbost. Časy se mění a pochybuji že lidé na PS3 vydrží ještě 7let...

 2. 2 Radek Hulán 04.01.08, 02:01:51
  FB

  Výhodou XBoxu je i jeho cena.. PS3 je o desítky tisíc dražší, protože si člověk musí koupit i Full-HD televizi, kdeždo XBox připojí v pohodě ke stávajícímu 24" LCD monitoru či běžné (PAL) televizi.

  PS: jinak za tečkou se dělá mezera, při psaní vět.

 3. 3 Machovič Michal 04.01.08, 02:01:57
  FB

  Samozřejmě co říká Andy6 je pravda Xbox LIVE Sony opravdu nemá,v tomhle má Microsoft navrch.A další to už jsou jen spekulace a dohady,každá konzole má sve + a -.V tomto článku jsem Sony nechtěl zvýhodňovat ale jako majitel PS 3 jsem chtěl vyjádřit svůj názor na obě konzole.

 4. 4 Peter Kotrčka 06.01.08, 06:01:58
  FB

  a co wii? nie je to sice super-hyper konzola, ale trhom pohla tiez. istu dobu bola (a mozno este stale je) celosvetovo najpredavanejsia.

Nový komentář