TREO 750: Instalace Windows Mobile 6.1

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

TREO 750: Instalace Windows Mobile 6.1

Ostatní 01.12.08

Když sem si pořídil skvělé Treo 750 za ještě úžasnější cenu 2990 Kč, tak jsem nepochyboval, že do přístroje nějak "nacpu" novější Windows Mobile 6.1. Že to bude ale takový problém, to jsem netušil. Proto všem, kteří se pokusí o to samé, uvedu návod, který je zaručeně osvědčený a funguje. Na fórech jsem nacházel různé postupy (např. xda developers), ale žádný způsob nevyhovoval mým požadavkům, či "vnitřnostem" Trea. Jedná se totiž o nebrandovaný( rozuměj-  operátory nepoznamenaný) kousek. Tak tedy k postupu.

Základním nezbytným předpokladem je to, že máte funkční a spárovaný (aktivní) ActiveSync a nabitou baterii.

Prvním krokem je odemčení přístroje, aby se dala nahrát nová ROMka. Na to se použije Cheetah unlocker známý též jako Hard-SPL.

Odkaz ZDE nebo stačí googlovat. Program obsahuje pouze .exe soubor a zbytek si sám extrahuje do složky c:/temp (nebo různé variace dle verze). Takže mějme spárované Treo s ActiveSync. Spustíme Cheetah unlocker a poklikáme na Flash SPL. Potvrdíme akci na Treu i PC. Treo se zrestartuje a počkáme na aktivní spojení. Pak klikáme na next a update (nic jiného snad nejde ;) ). Poté začne flash. Průběh je možné sledovat jak na monitoru, tak na Treu. Potom se Treo zrestartuje, počkáme na opětovné spárování s Activesync a pokračujeme s klikáním na Cheetah unlockeru. Dále následuje Unlock Radio. Je to prakticky totéž jako předchozí bod. Až bude opět hotovo, můžeme Cheetah  zavřít, protože stejně hodí error :-). Nyní doporučuju zkontrolovat, zda-li proběhlo úspěšně flashnutí. Zkusíme tedy najet do boot menu. Podržíme nejspodnější tlačítko na levé straně trea (push to talk button nebo taky media button) a při držení stiskneme stylusem reset u paměťové karty. Nyní naběhne čtyřbarevná obrazovka (boot menu/screen). Jestli proběhlo správné odemčení Cheetahem, mělo by být na displayi něco jako:

CHEE100

IPL-0.20

 

CHEE100

SPL-1.40.OliNex

Jestli tam toto NEMÁTE, nepokračujte dále. Nyní běžte na C:/temp a smažte obsah (nebo jiné temp složky). Opakujte proceduru. Mělo by to fungovat.

Jestli tam toto MÁTE, čeká nás finále.

Nyní stáhneme Kaiser CustomRUU a také samotnou ROMku (jakoby samotné Windows Mobile 6.1 ve verzi lite, je možné sehnat i jiné edice např na xda-developers kde je i "wiki" pro Treo 750 s návody a soubory) nebo opět googlujem.

Nyní rozbalíme KaiserCustomRUU a ROMku do stejné složky. Romka by se správně měla přejmenovat z CHEEIMG.nbh na RUU_signed.nbh (bůhví proč to funguje i bez toho a všichni zároveň tvrdí, že to nejde:-) ). Spustíme KaiserCustomRUU. Opět musí být spárováno a baterka alespoň 50%. Opět nextujem, až do zahájení instalace (vývoj se zobrazuje jak na Treu tak na PC- opět). Po instalaci se doporučuje flashnout i novou RadioRomku. Provádí se naprosto shodně s flashováním v předchozím bodě. RadioROM ZDE. Opět rozbalíme a nakopírujeme do složky s KaiserCustomRUU a přejmenujeme.

Pokud nenastali žádné komplikace tak GRATULUJI- MÁTE TREO 750 S WINDOWS MOBILE 6.1

Originál na http://rm.707.cz/


Komentáře

 1. 1 Tomáš Hubka 12.12.08, 06:12:26
  FB

  Slušelo by se uvést aspoň úvést odkaz na můj článek na http://palmtreo750.wordpress.com,... když už je tu popsaný stejný postup včetně mých uploadů.

 2. 2 Rudolf Melounek 14.12.08, 05:12:58
  FB

  [1] Postup je odvozen po několikatýdenním boji z několika zdrojů. Navíc návod na uvedené stránce nefunguje, jelikož neobsahuje důležité informace. Neuvádím, že jsem toto zde vymyslel, uvádím jak jsem to dělal já.

 3. 3 Tomáš Hubka 18.12.08, 02:12:09
  FB

  [2] Návod na uvedené stránce funguje, protože jsem to tak sám dělal a uvedené programy jsem sám uploadoval.

 4. 4 Daniel Kuchař 06.01.09, 01:01:34
  FB

  "Nyní rozbalíme KaiserCustomRUU a ROMku do stejné složky. Romka by se správně měla přejmenovat z CHEEIMG.nbh na RUU_signed.nbh" ..... tohle se má rozbalit do složky C:/temp?? A to přejmenování Romky před rozbalením nebo po rozbalení? Děkuji za info.

Nový komentář