Programujete v PHP? Zajděte si na školení Nette!

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Programujete v PHP? Zajděte si na školení Nette!

PHP 23.03.09

Pokud programujete v PHP, asi znáte slovo Nette. Je to poměrně nedávno veřejně uvedený framework pro PHP, který má dost odlišný přístup od frameworků konkurenčních.

Autorem frameworku je Nette Foundation, což je vznešený název pro Davida Grudla :-) David se nesnaží stavět mraky nesmírně složitých knihoven pro různá obskurní použití, ale relativně málo dobře promyšlených tříd (zhruba desítku hlavních), které významně vylepšují jazyk samotný a práci s ním.

Na Nette je sympatické, že je můžete ale nemusíte používat celé (kompletní komprimovaný framework má mimochodem příjemných 240KB). Pokud chcete používat jen věci pro rozšíření možností jazyka a ladění aplikací (typicky Object, Debug a další), snadno je pár řádky kódu integrujete i do vašeho stávajícího frameworku či CMS.

Postupem času ale asi začnete využívat i výhod Routeru či výborných formulářů, no a od toho je už pouze krůček k MVC třídám.

Obecně - pokud jste programátor v PHP, a přestože máte framework vlastní, zajděte si na školení Nette. Školení je na profesionální úrovni a velice dobře připravené. David má navíc spoustu dobrých nápadů i jejich realizací, a jeho školení Nette a koukání se do kódu je opravdu skvělou inspirací.

A doporučil bych rovnou školení spíše dvoudenní. Osobně jsem absolvoval jednodenní, a pro řadu věcí nebyla (z nedostatku času) možnost jít plně do hloubky, přestože se začínalo v 9:00 a končilo v 19:00.


Komentáře

  1. 1 David Grudl 25.03.09, 12:03:03
    FB

    Děkuji moc za pozitivní ohlas a co se týče Nette Frameworku - nechť slouží! :-)

  2. 2 lf ty 25.03.09, 10:03:19
    FB

    Radku, měl bych na tebe dotaz. O Nette uvažuju, v čem ty jako zkušený PHP vývojář vidíš přednosti tohoto frameworku?