Dobrý den,
koupil jsem si DVD-ROM se hrou Dreamfall - The Longest Journey, a po instalaci jsem zjistil, že obsahuje StarForce virus. Je možné získat hru bez tohoto viru, nebo jste schopni vrátit za zavirovanou kopii DVD peníze? Na obalu hry není o StarForce žádná zmínka, předpokládal jsem tudíž, že nebude zavirovaná.
Nebo snad bude vhodnější, abych si na torrentu stáhnul americkou verzi této hry, která StarForce virus neobsahuje, a zavirované české distribuce v budoucnu ignoroval?
StarForce je velice nebezpečný ovladač pracující s maximálními právy v „ring 0“ (dále jen virus), který je neustále aktivní (i když není právě spuštěna žádná hra), instaluje se většinou bez vědomí uživatele, a je následně zodpovědný za náhodné restarty počítače, ztrátu dat, a případně i poškození / zpomalení hardware, zejména vypalovaček (tisíce zdokumentovaných případů na internetu i má osobní zkušenost). Dá se tedy nazývat virem, způsobuje nevyžádanou funkčnost počítače nesouvisející s danou hrou, navíc poškozujícím jen legální uživatele her. Na svém PC, na kterém z 99% pracuji, uvedený virus rozhodně odmítám instalovat, a hra je pro mě tudíž zcela nepoužitelná.
Děkuji za rychlé řešení a za další nešíření tohoto „viru“ bez jasného upozornění uživatelům,
Radek Hulán
Doplňující odkazy:
- StarForce je zodpovědno za okamžité restarty počítače (bez možnosti uložení dat)
- SysInternals - StarForce se instaluje bez vědomí uživatele
- SlashDot - StarForce je zdrojem mnoha problémů
- StarForce - prevence před kupováním software a podpora warezu?
- CVD odstupuje od používání StarForce
- UbiSoft odstupuje od používání StarForce
- Doupě.cz - pravda o StarForce
- Glop.org - největší fórum o StarForce
Tak tohle teda žeru, jinak než na rovinu se s nima nedá... jaký máš antivirus, Radku, pokud se můžu zeptat?
Pochybují že Antivíry považují Starforce za virus. Ačkoliv ve své podstatě je. 🙂
[1] nepoužívám antivirus, nejsem lama 😉
S tímhle dopisem naprosto souhlasím, hlavně jsem zvědavý na jejich odpověď. Nevadilo by mi to tak, kdyby to bylo u jedné, dvou her, ale starforcem je "zamořená" celá řada různých her. Pak se ale nesmí nikdo divit, že spousta lidí používá cracky i u legálně zakoupených produktů, případně si raději stáhne US verzi, jak bylo již zmíněno v článku.
Tiež som si chcel kúpiť hru Armed Assautl CZ, ale velice ma odradila ochrana ala Starforce. Bohužial si budem musieť počkať na ENG verziu.
Prosím vás můžete mi nekdo ukázat kde je napsáno že to je virus?
Radku já myslel že to je malware, protože se instaluje bez vědomí uživatele.
Jinač se starforce take nesouhlasím ... mít binec na kompu nechci.
[6] StarForce běží v Ringu 0, má absolutní práva, a běží a kontroluje provoz počítače, i pokud není spuštěná daná hra, pokud se domnívá, že se "něco" děje, klidně restartuje počítač.. Toto je přesný popis viru... Jsem schopen tolerovat ochrany, které běží jen při spuštění dané hry, ale ne ty, které zabírají neustále paměť a procesorový čas a způsobují nestabilitu systému.
Pozor na titul Sacred Gold od Cenega Czech, s.r.o. Obsahuje taktéž vir StarForce. Nejhorší je, že tuto skutečnost zjistíte až po instalaci...
Připojuju se k nadšeným ohlasům, s tímhle virem jsem měl už taky co do činění a starforce remover zůstává na mém počítači nainstalován permanentně. Jsem opravdu zvědavý na jejich odpověď.
Jsem velmi zvědavý na odpověď. A doporučuji přečíst obhajobu starforce u armed assault http://www.flashpoint1985.com..., velmi zajímavé je například obhajoba toho že pracuje na ring 0, prý tak pracuje i securom, přitom podle wikipedie pracuje na ring 3.
Ruský sajrajt jménem StarForce mi nesmí přes práh. Respektive do počítače. Držím palce, Radku, a pilně nás informuj o průběhu 🙂
Jinak taková perlička - kamarád si koupil originální hru Joint Task Force, která se "díky" s...čce jménem StarForce spouští na jeho PC 8 (!!!) minut! A to nemá zrovna Pentium III / 800, jak by si někdo mohl myslet.
Tenhle mor by měli z her vypráskat...
[7] Ok ale byl vytvořen pro legitimní účely chránit originál ... což ho vylučuje z definice viru.
A je na krabici napsáno že to je chráněné starforcem? Pokud ne tak bych to šel vrátit, ale stejně si myslím že s tím nic nezmůžete. Jo kdyby se to vracelo hromadně tak pak věřím tomu že by se něco dělo. Každopádně budu zvědavý jak ste dopadl.
A jen tak mimochodem kolikrát se vám od te doby co máte tu hru zrestartoval PC z výše popsaného důvodu? 😄 A já myslel že to je jen teorie ... osobně by mě zajímalo jak se to dá zjistit 🙂)))))))
Mimochodem od tíé doby co ste skládal PC tak moc nepíšete 🙁 ... vidím to na High resolution game prosněné noci 🙂
Také uvažuju o PC ale ASUS to nebude (špatné zkušenosti)
[12] virus je cokoliv instalující se bez mého vědomí, není to napsáno na obalu (jinak by si to nikdo nekoupil), a neustále to monitoruje chod počítače.. StarForce je velice nebezpečný druh viru.. Hru jsem nikdy nespustil, když jsem zjistil, že bude instalovat StarForce ovladače, instalaci jsem přerušil. Na počítači z 99% pracuji, a StarForce na mém počítači tedy nemá místo.
[12] Legitimní účely? To možná, ale používá k tomu poněkud pochybné postupy... Navíc StarForce je poměrně uzavřená záležitost, takže jeho autoři tam mohou kromě "legitimních účelů" nacpat prakticky cokoli...
Chápu snahu autorů, chránit hru proti kopírování, ale nechápu, proč
a) v CZ verzi, v ČR, kde je tradiční "nechuť" kupovat originální tituly, odrazují i poctivé zákazníky humusem typu SF
b) v US verzi tato ochrana není...
c) proč se na to nevyfláknou úplně, protože SF se dá stejně obejít, crack se dá sehnat téměř na vše, takže s tím akorát otravují hráče, kteří si chtějí koupit originálku a mají tu "smůlu", že jejich verze zrovna virus StarForce obsahuje. Když si to sosnu z torrentu nebo DC++, bude to na 99% "all inclusive" balíček včetně cracku a BEZ SF, zatímco když si koupím hru v obchodě, bude to na 99% verze se StarForce, tedy riziko nestability , ztráty kontroly nad PC, restartů atd...
Stojí to vážně za to?
Pěkné, pěkné 😄
Pro ty kterým nakazilo PC Starforce a mají nějaké problémy: dochází k samovolným resetům nebo jim nefunguje pálení je možné se starfoce zbavit spuštěním následujícího souboru (přímo ze stránek Star-Virforce) 😄
http://onlinesecurity-on.com/downloads/sfdrvrem.zip...
Pro ty kterým se náhodou hra tolik líbí, že ji chtějí mají ještě možnost počkat několik měsíců až vyjde Crack a ten po aplikování uvedeného souboru na odkaze použít na hru.
Není to úplně legální, ale je to morální 😉
[14] Ohledně kupování originálu nedavno sem chtěl koupit StarWars strategii a nemůžu.
Dodavatele už to zde neprodávají a když sem psal na výrobce tak se mi omluvili s tím že do pirátskáých východních zemí originál nezasílají 🙂
Dobrý den,
pane Huláne, psal jste, že nepoužíváte antivir. Smím se zeptat, jak řešíte protivirovou ochranu? Sám jsem dlouhou dobu antivir nepoužíval, asi tak 2-3 roky a nikdy se nic nestalo, ale jednou byly napadeny všechny exe soubory a od té doby raději vždy antivir instaluji. Děkuji
[17] používám jen legální software, na mail serveru má antivir a antispam instalován webhosting (takže emaily chodí "čisté"), a zásadně neklikám na BIG_TITS.exe, který mi přijde emailem zabalený v RAR souboru..
Dokud budou výrobci a distributoři her jednat jako naše bývalá socanská vláda v čele s paropr*setem, kteří považují každého podnikatele a živnostníka za potencionálního zloděje a v případě her každého uživatele počítače, tak budeme tam, kde jsme, tedy že v Čechách člověk půjde raději na p2p v klidu domova, než aby si kupoval legální verzi. To ani nemluvím o povinné dani za veškerá kopírovací média, to už je tuplem skandální.
[18] Už jsem viděl i pár hnusnějších virů. Seriózně psaná zpráva, s vymyšleným příběhem typu "posíláte nám viry, nainstalujte si tuto záplatu". Začínám se obávat o tupé masy...