Nudíte se? Hrajte si.

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Nudíte se? Hrajte si.

Hry 18.08.08

Počítače mezi námi jsou již pěkných pár let a každý si na něm něco rád zahraje. Doby kdy se hrál Wolfenstein 3D jsou již za námi. Technika pokročila, máme nové grafické karty a hry se čím dál více přibližují realitě. Hry můžeme najít v krabici s cereáliemi nebo si je koupit. Existují ale i dobré hry, které jsou plně zdarma a zažijete si s nimi více zábavy než s hrou placenou. Příkladem takové hry je Trackmania Nations Forever.

 

Trackmania

Jde to s penězi i bez

Tato hra se prodává ve dvou verzích. První placenou je Trackmania United Forever. Od bezplatné verze se liší počtem tratí a aut. V bezplatné Trackmnii Nations Forever můžete jezdit jen s formulí. V České republice ale platí, že co je levné, je lepší. Proto si tedy všichni stáhnou raději 500 MB soubor který je zadarmo. Obě verze hry podporují multiplayer, který dělá ze hry opravdovou hru. Jezdit jen časovky offline je poněkud nudné. Po zapnutí hry jste dotázáni na nick, národ a emailovou adresu. Trackmanii Nations tedy hrají lidé po celém světě a vy soupeříte s nimi. Poté si jen vyberete server na kterém chcete hrát a hurá na závod. Trackmania nabídne velmi zajímavé mapy, ve kterých se dá snadno zabloudit. Jsou tam i mapy, které vyžadují trošku štěstí a obratosti. S čistým svědomím můžu říci, že hra není jen hloupá arkáda typu NFS, kde se honíte po stejných tratích a tuningujete auta :)

 

mapa

 

Konec dobrý, všechno dobré

Ve hře jde hlavně o vaše osobní hodnocení a o hodnocení národů. Ten národ který si zvolíte na začátku hry reprezentujete a pomáháte mu svými body se umístit v žebříčku. Česká republika je na krásném 3. místě za Velkou Británií a Německem. Celkově zde je 81 národů. Pokud tedy máte zájem být reprezentantem ČR, zkuste si zahrát Trackmanii Nations Forever.

 

+ multiplayer

+ mapy

+ cena

 

- po čase začne nudit

- nudný singleplayer

 

Této hře dávám 90%.


Komentáře

 1. 1 Jiří Komoň 18.08.08, 01:08:08
  FB

  Vetšinou tohle nedělám, ale kvalita článku je skutečně hrozná. Krátké nerozvinuté věty na úrovni základní školy, tři odstavce o výšce dvou přiložených obrázků je velmi málo, nemluvě o téměř nulové informační hodnotě. Mé doporučení? Znovu a lépe.

 2. 2 Radek Hulán 18.08.08, 01:08:56
  FB

  [1] co takto založit si zde blog a ukázat všem, jak se to má dělat lépe?
  http://myego.cz/item/nove-blogy-na-myego-cz...

 3. 3 Michal Novotný 18.08.08, 03:08:31
  FB

  Souhlas s DarkLight.
  Je to moje jediná hra kterou si občas zahraji. Ale tato recenze nevystihuje vůbec nic, a o hře neříká také vůbec nic.
  Používám placenou verzi United. Co hru dělá hrou v placené verzi je že si můžete auto navrhnout v 3Ds Maxu a pak je šoupnout do hry, Nakreslit si vlastní skin auta, vlastní zvuky, stavění krkolomných tratí.
  Že česká Republika je 3 to je sice hezké ale pro recenzi vcelku nepřínosné. Kde je napsáno že v placené verzi dostaneš za každý den body za které nakupuješ nové auta tratě, skiny.
  A co takhle popsat takový závod. Jak na ostatními auty svítí vlaječky národů za který daný hráč soutěží. Popsat atmosféru závodu.
  Dodám jen to používal jsem neplacenou verzi, pak jsem si koupil placenou, je to velikánský rozdíl ne jen víceméně žádný jak píše, tato recenze.
  Příště si dej raději práci a napiš to pořádně. Toto mě který hru zná připadá jak opis ze škatule hry. Nic víc.

 4. 4 Frantisek Dobrota 18.08.08, 04:08:48
  FB

  [2] Nechápu. Každý autor čehokoliv by měl být vděčný za kritiku, která ho může posunout dále. Argumentovat stylem "tak ukaž, co umíš ty" mi přijde skoro stejně hloupé jako "je to zadarmo, tak to nečti nebo nekritizuj".

  PS: Ta "recenze" je skutečně otřesná, ostatně jako všechny ostatní výtvory tohoto autora. Bohužel se nezmůžu na kritiku něčeho konkrétního, protože tohle je prostě špatný celý - od prvního písmenka do posledního.

 5. 5 Daniel Bystřický 18.08.08, 06:08:29
  FB

  OnNe píše články úměrné jeho věku. Od 16ti letého človíčka nemůžete čekat články formátu Radka.

 6. 6 Ondřej Nečas 18.08.08, 06:08:38
  FB

  blab, Mick.n, DarkLight: Možná byste si měli ujasnit rozdíl mezi článkem a recenzí. Recenze něco recenzuje a článek popisuje. Upřímě, nějaký váš článek a nebo blog bych si také rád přečetl, ať vím jestli mě kritzuje nějaká absolutní nula, co nic nedělá a nebo někdo od koho můžu brát kritiku vážně. Navíc pod oknem s komentáři máte napsáno, že pokud nemáte nic přínosného, tak nepište. To že Vám článek nepřijde dobrý by vystihlo celý 15ti řádkový nesmysl co je nepřínosný a nudný číst. Ukažte mi tedy, že se nemýlím (že nejste jen odpad, který nic nedělá a co moc kecá) a mohu brát vaše komentáře vážně. Do té doby prosím zbytečně nespamujte.

 7. 7 Petr Blitva 18.08.08, 07:08:16
  FB

  ...že pokud nemáte nic přínosného, tak nepište.

  Tohle bz se mělo dát i do redakčního systěmu nad tvorbu článků.

 8. 8 Michal Novotný 18.08.08, 07:08:26
  FB

  [6] muj blog je tu: http://mick.blog.zive.cz/ Nechápu proč mě urážíš. Já napsal kritiku, tu jak je vidět neuneseš, tak urážíš. Pokud nesneseš trochu slušné kritiky, tak zakaž příspěvky k článku, a žij vtom že jsi super bloger.
  Beru to tak že si dáš příště více záležet a bude to lepší. Pokud to bereš jako urážku tvé práce, tak budeš pořád psát články o ničem. Přeji hodně štěstí.

 9. 9 Mikšů Vojtěch 18.08.08, 09:08:29
  FB

  Ano chápu tento článek, autor chce něco napsat, ale už se mu nechce to dotáhnout dokonce a tak z toho vzniknul tento bastl. Článek tak postrádá jakoukoliv informační, či zábavnou hodnotu. (http://www.miksu.cz, pokud je to pro komentování zdejších článků nutné...)

  Osobně považuji tuto změnu na MyEGO.cz za užitečnou. Akorát by to chtělo na úvodní stránku udělat nějakou selekci. (například nechat Swarma, blokovat Onne... atd)

 10. 10 Ožuch Michal 19.08.08, 09:08:32
  FB

  Nechápu jak to Hulán může dopustit.... Podle mě hodně klesl. Stále nadává na pubescenty a tak podobně a jednoho si tady nechá psát. Zbytečně to znehodnocuje práci jiných autorů, kteří jsou s psaním článků na myego mnohem dál. Ještě pár takových a rovnou si tady můžeš Radku dát 14ti leté holky z blog.cz.

 11. 11 Frantisek Dobrota 19.08.08, 10:08:35
  FB

  [6] Milý chlapče, možná si nepochopil, ale časem ti třeba dojde, že na zhodnocení a vytvoření si názoru třeba na nějaký film člověk nemusí mít na poličce Oskara za režii, stejně jako na zhodnocení hudby nemusí mít vystudovanou konzervatoř a x platinových desek na stěně, stejně jako na zhodnocení jídla nemusí mít 20 letou praxi ve špičkové restauraci a na zhodnocení literárního díla (i když v případě tvýho blogu pochybuju, že slovo literární sem patří - a dílo už vůbec ne) nemusí mít desítky publikovaných knih.

  Já osobně žádný blog nemám a ani mít nehodlám (protože narozdíl od tebe mám v sobě dostatek soudnosti abych věděl, že dokud nemám světu co pořádnýho říct, tak mám radši držet hubu) a i když mě literární činnost svým způsobem jednu dobu živila, tak tu rozhodně nehodlám cokoliv vytahovat, protože narozdíl od tebe to prostě nemám za potřebí.

  Nechci, aby sis to vyložil nějak špatně, jen se snažím v tobě a v tvém vlastním zájmu probudit sebereflexi, protože každý je dobrý v něčem jiném a v tvém případě to psaní bohužel není. A možná by bylo lepší, kdybys svůj čas a energii věnoval něčemu, co ti jde - ať je to cokoliv.

 12. 12 Michal Tetour 19.08.08, 01:08:12
  FB

  Ahoj musim se pridat do diskuze... (strucne abych nespamoval ;-)
  Pis dal ... a nenech se odradit. Myslim ze rADo by zde nenechal blogovat nekoho kdo je k nicemu jak zde nekdo tvrdi. I tento clanek je treba pro me prinosny jelikoz jsem se o teto hre diky nemu dozvedel (dik) a to byl asi jeho hlavni ucel takze asi tak :-)

 13. 13 bradley 19.08.08, 01:08:44
  FB

  Hra to musí být jistě zajímavé, jen škoda, že na svém low-endovém noťasu nezahraji... :-(

  [11] S tím posledním odstavce hrubě nesouhlasím. Pokud by lidé dělali jen to, v čem jsou nejlepší, tak na Světě chodí odborníci bez rozhledu. Na zajištění živobytí je samozřejmě potřeba být v něčem "lepší", ale toto neplatí v případě koníčků. Předpokládám, že tento článek (recenzi, chceš-li) napsal z onoho druhého důvodu, pro zábavu. Stejně směšné, jako OnNe posílat dělat něco jiného, je poslat 12 holčičku pryč z "výtvarky" jen proto, že kreslí hůř než ostatní...

  Za ten "výkřik do tmy" se předem omlouvám, ale nedalo mi to. :-)

 14. 14 Frantisek Dobrota 19.08.08, 02:08:35
  FB

  [13] Pokud by si dokázal vzít něco z kritiky a pro příště se z ní poučit, tak proč ne. Pokud jsou ale pro něj relativně slušně kritizující "odpad, který nedělá nic a moc kecá", tak si zaslouží akorát "vypískat" ať nezabírá místo jiným.

  Btw znáš ten vtip, jak ptáci adoptují želvičku a ta se po nějaký době snaží vzlétnout jako její sourozenci a pokaždý samozřejmě spadne na zem. Když se to stane poněkolikátý, tak za ní sletí smutní rodiče a řeknou:"Víš, něco ti musíme říct. Jsi adoptovaná."

  A přesně taková želvička je onNe (tedy ne adoptovaný, do toho mi nic není ;), ale snaží se o nemožné, protože pro psaní nemá ani vlohy a pro zlepšování se pro změnu trpělivost a pokoru snášet objektivní kritiku. A bez těhle vlastností se těžko v něčem zlepšuje.

 15. 15 Jaromír Salamon 20.08.08, 01:08:32
  FB

  Musím říct, že mne zaujal nadpis a obrázky. Už dlouho jsem nic nehrál, tak si říkám, že třebas mne tohle nadchne a i kdyby to bylo placené, tak si tu hru třebas koupím.

  Je pravdou, že autor s článkem asi hodně bojoval a nevím, zda se zlepšuje nebo stagnuje (nečetl jsem zatím od něj nic jiného), ale chybama a zkoušením se člověk učí. Takže to rozhodně nevzdávej. Já jsem se taky dlouho na http://www.saxik.com (saxofonový blog, fórum atd.) se svými články pral (píšu pod nickem siris).

  Co mi v článku schází je odkaz na oficiálního výrobce hry, popř. jiný web, kde si hru můžu stáhnout nebo koupit. To za prvé a za druhé mi chybí cena, když už se autor zmiňuje o tom, že existuje i placená verze. Popřípadě ještě nároky, jestli nejsou např. uvedené na webu výrobce. Bohužel mám k dispozici jen notebook a ne desktop a tak netuším, zda mi hra vůbec půjde (vím, můžu kdyžtak zkusit bezplatnou verzi, ale 500 MB není zas tak málo na stahování).

  Jinak věty: "V České republice ale platí, že co je levné, je lepší. Proto si tedy všichni stáhnou raději 500 MB soubor který je zadarmo." mně přijdou trošku prvoplánové se smyslem čtenáře předem urazit (proč?). I ten, kdo si může hru dovolit si ji může chtít, z různých důvodů, vyzkoušet, než si ji koupí.

Nový komentář