Nekupujte si redakční systémy!

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Nekupujte si redakční systémy!

Stále existuje spusta českých webdesignových firem, nazývám je pracovně „vyžírkové“, které „svoje“ redakční systémy klientům prodávají. To „svoje“ je záměrně v uvozovkách, často se jedná jen o stažené opensource produkty či jejich části (typicky třeba WYSIWYG editor), a mírně upravené.

Tato praxe je velice rozsáhlá, a u neznalých klientů je bohužel i úspěšná. Klient poté platí stovky tisíc za často podřadný systém, když by přitom lepší systém mohl mít zadarmo.

Pokud už česká firma skutečně má nějaký vlastní systém, tak jej často doprovází několik zásadních nedostatků:

  • jen několik málo instalací, a tudíž značná chybovost,
  • nedostatečná funkčnost systému,
  • závislost na několika málo programátorech,
  • vrozená nebezpečnost systému,
  • malé zaměření na SEO, přístupnost, multijazykovost.

Veškeré tyto věci řeší třeba opensource BLOG:CMS, redakční systém zcela zdarma, který je dle mého mínění lepší než většina komerční konkurence (alespoň soudě dle popisu 10 produktů, které jsem zkoumal).

Konkurence prodává své redakční systémky za 50.000 Kč, a v této ceně není nic. Ankety si musíte dokoupit. Diskuse si musíte dokoupit. Fórum si musíte dokoupit. Na SEO, přístupnost, otestování, špičkovou dokumentaci, a tisíce instalací po celém světě můžete zapomenout.

Náš komerčně podporovaný GlobalDat CMS již ale toto všechno obsahuje a je dostupný zdarma.

Pokud jste klient, chcete nový web, a někdo Vám prodává redakční systém, podívejte se místo toho třeba na opensourcecms.com, zde jsou desítky redakčních systémů v super kvalitě a zcela zdarma. Ušetříte a získáte špičkové řešení, které budete moci využít pro tvorbu lepšího webu a jeho obsahu, což je to hlavní.

Anebo rovnou použijte GlobalDat CMS, a od autorů tohoto systému si nechte udělat profesionální šablony, design, školení a návrh webu. GlobalDat CMS je zaměřen na funkčnost, přístupnost, snadnost používání, optimalizaci pro vyhledávače, a dokonalou bezpečnost.

Na GlobalDat CMS a BLOG:CMS běží weby s 200.000 UIP denně, jedny z největších webů v ČR i v zahraničí. A tento systém je navíc je za hodně dobrou cenu :-)