Nejlepší hra na světě vyžaduje Xbox a Kinect. A vlastně to není vůbec hra...

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Nejlepší hra na světě vyžaduje Xbox a Kinect. A vlastně to není vůbec hra...

XBox 360 16.11.11

Článek původně vyšel v únoru 2011, toto je jeho aktualizace.

Z několika set her, které jsem v životě hrál, pouze jedna vysoce vystupuje nad ostatní. Je na trhu tři měsíce a vyžaduje pro svoje fungování herní konzoli (Xbox 360) a pohybový senzor (Kinect). Je nesmírně zábavná, neuvěřitelně náročná, neomrzí vás, a ... vlastně to není vůbec hra.

Jedná se o Yourshape Fitness Evolved, JRC.cz ji prodává za 800 Kč, verzi 2012 pak za 950 Kč.

U Yourshape Fitness Evolved si musíte vzít sportovní oblečení, dobré boty a makat.

Po prvním spuštění si vás pohybový senzor změří, zadá několik cvičebních úkolů, vložíte do něj svůj věk, a po 10-15 minutách počátečního cvičení vypočítá ideální program pro vás. Ten se poté postupně mění a upravuje, s tím, jak se zlepšuje vaše fyzička (v mém případě v tuto chvíli Advanced+).

Yourshape funguje jako váš osobní trenér, který má o všem dokonalý přehled. Tento osobní trenér má v zásobě stovky různých fitness cviků, které se propracovaně střídají, jsou zde věci zaměřené na kardio, ale k dispozici je i box, zen, různé "gym games" či tanec (dobré na odreagování a protažení svalů na konci).

osobní trenér

Celé je to samozřejmě možné jen díky revolučnímu Kinectu, ten sleduje až 50 000 bodů na vašem těle, ve 3D prostoru, a Yourshape je tak schopen přesně poznat, zda cvičíte správně, upozornit vás i na případné drobné nedostatky a nenechat vás si odpočinout.

Sportovní oblečení, dostatek pití, dobré boty, ručník a podložka na zem kvůli potu, co z vás poteče, je samozřejmostí.

Při cvičení jsou počítány spálené kalorie. Trenér může být (třeba v případě tanečních kreací) i trenérka:

osobní trenér

Pro lepší realismus může být ve hře nejen vaše silueta, ale i komplet obraz z kamery.

Cvičit tímto způsobem je opravdu úžasné, navíc máte motivaci ve formě žebříčků, kde se můžete porovnávat s dalšími majiteli této hry - v tuto chvíli jsem devátý v ČR (což považuji za dost dobrý výsledek, vzhledem k tomu, že používám i Tacx cyklotrenažér a další Kinect hry, nejen Yourshape):

žebříček v ČR

Za celou ČR je mimochodem "spáleno" cca 200 000 Kcal, což by mohlo znamenat tak 500 lidí v ČR, co si pořídili Yourshape Fitness Evolved a zaregistrovali se na UPlay (hrát můžete i bez této registrace).

To nezní jako úžasné číslo, ale vzhledem k tomu, že potřebujete Xbox 360, Kinect, televizi, hromadu prostoru, UPlay registraci a ochotu a chuť se hýbat, tak to není vůbec špatné.

spálené Kcal v ČR

Motivací ke cvičení vám samozřejmě mohou být i přátelé, s nimiž si můžete porovnávat postup:

motivací mohou být i přátelé s Yourshape

Yourshape Fitness Evolved pro Kinect je nejlepší hra všech dob. Oproti pubertálnímu mačkání čudlíků v Call of Duty zde musíte skutečně makat a bude vás to bavit. Ještě před pár měsíci takováto hra nemohla vzniknout, dokud Microsoft nepřišel na trh s revolucí ve formě přesného 3D snímání pohybu.

Her pro Kinect mám asi deset, ale pokud by Yourshape byla hra jediná, dávalo by pořízení Xboxu 360 + Kinectu stejně smysl.

Tak moc je to dobré :-)


Komentáře

 1. 1 Pavel Musil 18.11.11, 11:11:17
  FB

  Tak skvělá hra a žádný příspěvek, na rozdíl od příspěvků pod články, kde se řeší nepříliš významné technické detaily. Kolik máte nahráno? Pochlubte se, kdo z vás uběhne aspoň 5 km nebo svižně zvládne šlapat hodinu na kole?

 2. 2 Jiri Stepan 18.11.11, 09:11:04
  FB

  [1] Uběhnu a ujedu toho dost a dost svižně. Ale podobné aktivity mne nelákají. Už spining nebo posilovna jsou na hraně. Jako technologická vychytávka je kinect super, ale pro radost zpohybu jsem se raději naučil celoročně sportovat venku. Chce to jen dobré oblečení a není počasí, kdy by se nedalo běhat či jezdit na kole. Tedy kromě součaného smogu ;-)

 3. 3 Dalibor Zikeš 12.12.11, 10:12:35
  FB

  Máte prosím "první" verzi, či 2012, resp. kterou byste doporučil?

  Našel jsem tento komentář, tak si říkám jestli první verze není lepší..?

  I have played the first version and was excited to get my hands on the next version looking for new challenges and improvements. After exercising for the past two weeks with 2012, I'm not entirely impressed. What I’m impressed with is the different and types of exercises (a big plus).
  However, there are two issues with the game, in my opinion. For one, the new version lacks instruction (none) on movements (the first version provided instruction, but only once and couldn't revisit the help later, if you needed it). I think this a major drawback, especially for individuals not coordinated (causes a lot of frustration). Second, the game claims flexibility in exercise routines. However, all the game does is allow you to choose exercises targeting different parts of the body for your workout.
  http://www.gamestop.com/xbox-360/games/your-shape-fitness-evolved-2012/91654...

 4. 4 Radek Hulán 12.12.11, 12:12:04
  FB

  [3] s tím bych si asi dovolil souhlasit. Verze 2011 (ta první) má promyšlenějšího osobního trenéra, počáteční otestování schopností, lepší plán, předcvičování a výuku pro nové cviky. Má sice asi méně cviků celkově (nikoliv málo, jsou jich desítky, možná stovka, jen méně), ale další desítky se dají koupit jako add-ons. Verze 2012 je také dobrá, ale méně "striktní", mám obě a používám 2011.

 5. 5 Dalibor Zikeš 27.12.11, 02:12:19
  FB

  [4] Díky za doporučení a za recenzi, Your Shape a vůbec Kinect je VYNIKAJÍCÍ. GENIÁLNÍ!

 6. 6 Radek Hulán 08.01.12, 08:01:53
  FB

  Tak po dalších zkušenostech mohu doporučit i 2012 verzi, je opravdu velice dobrá. Je to jiné pojetí, více segmentované do oblastí, ale cviky a jejich kontrola je zase dotaženější. Postupně začínám více používat 2012.