Las Vegas: Day 1 - čtyřiadvacet hodin na cestě

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Las Vegas: Day 1 - čtyřiadvacet hodin na cestě

Z prvního dne ve Vegas (Mix08) zůstala vlastně jen první noc. Po letu z Prahy byl každý tak unavený (já, Štěpán Bechynský z Microsoftu a Honza Březina), že jsme šli hned spát.

Sám jsem včera vstával v pondělí v 7:00 ráno, ještě něco si připravil, jel na letiště do Prahy, nechal se klasicky "svléknout do naha" (tedy, sundal jsem si boty, mikinu, pásek, vyndal notebook z tašky, a byl jsem poctivě prohmatán pěšákem od security, i když jsem chtěl, aby to udělala sličná přísedící důstojnice).

Téměř jedenáct hodin letu do Atlanty moc zábavné není, měl jsem aspoň štěstí, že vedle mě bylo prázdné místo, takže si šlo trošku natáhnout unavené nohy. Štěpán s Honzou se mezitím museli, chtě nechtě, tulit k sobě. Delta Airlines létá s Boeingem 767-300e, a jsou to takové ty 20-30 let staré "přepravní autobusy", kde jsou sedadla dost blízko vedle sebe (i když ne tak blízko jako u ČSA na evropských letech, kde musíte skoro celý let stát v pozoru) a neseřídíte si ani klimatizaci (takže jeden člověk prochladne a druhému je vedle vedro).

V Atlantě pak jezdí vláček z terminálu E na naše Áčko, jinak je to zhruba kilometr pěšky. Což o to, čas by byl, zhruba 3 a půl hodiny, ale hodinu zabrala fronta na imigračním, hození kufru do černé díry jednomu černochovi ("This is for Las Vegas? Yes...") a snězení neobyčejně hnusného hamburgeru v místní letištní vývařovně.

Let do Las Vegas z Atlanty už zabral "jen" necelých 5 hodin. Honza se opět tulil se Štěpánem, já dostal vedle sebe příjemnou 18letou američanku, která se vracela z návštěvy své sestry v Alabamě. Bylo to takové milé kotě, a dokonce tušila, kde je Evropa a Německo, protože tam byli její rodiče. Bohužel to nebyla Microsoftí developerka (přerušila školu a živila se jako kadeřnice), tak po přistání směřovala ke svému autu a jela další 3 hodiny domů. Škoda. Na obrovském hotelovém pokoji se dá dělat mejdan pro 10 lidí.

My jsme dorazili na hotel v 10:00pm místního času (GMT-8), což dělá 7am úterý (GMT+1) času v ČR, tedy po 24 hodinách na nohách, či skrčeni v pozici kromaňonce v malé kabince letadla. No prostě únava.

Každopádně jeden spánek vše řeší, zítra (úterý) je pre-konference day, pro zhruba 200 lidí (na hlavní akci jich bude kolem 3.000), a ukazovat by se tu měl i jediný existující putovní kus Microsoft Surface.

The Venetian je mimochodem nádherné a velkolepé místo, jeden z největších a nejhezčích místních hotelů.


Komentáře

  1. 1 Kadlec Jakub 04.03.08, 07:03:37
    FB

    Mm.. závist je věru špatná věc, ale při pohledu na ten hotel se zkrátka ubránit nedá. Docela bych ale byl rád i za účast na této akci jako takové (i kdyby to stálo nocleh v přívěsu ;)), tak snad aspoň budeš kvalitním reportérem :)

  2. 2 Štěpán Komárek 04.03.08, 08:03:47
    FB

    Tak MS Surface naživo?! Hmph. Pro to bych si klidně nechal vrtat Aku šroubovákem do kolene...