IE8, nejlepší browser na světě, je finální.
Odinstalujte pomalý Firefox 3.0 se starým jádrem a hlavně s uživatelským prostředím stále podobným IE6 z roku 2001 (tedy skoro s 10 let starou koncepcí), i neschopnou žalobníčkovskou Operu, je tu IE8. IE8 stahujte tady.
IE8 oproti konkurenci vyniká v rychlosti nejen jádra (viz testování rychlosti), ale i rozhraní, perfektní je integrace do Windows Vista a Windows 7, vynikající je bezpečnost, nezávislé tabs (pokud v jedné spadne Flash, SIlverLight či jiný plugin, neohrozí to další taby, což je obrovská výhoda oproti zaostalejšímu Firefoxu), obsaženy jsou mikroformáty, akcelerátory, výborná je historie, integrované vývojářské nástroje, skutečně plná podpora pro CSS 2.1 a mnoho dalších zlepšení.
Doplňky můžete stahovat třeba na ieaddons.com, dostupná jsou i gesta myší pro ovládání.
IE8 je v současnosti nejlepší prohlížeč. Silně doporučuji. 🙂

Jinak se mně IE8 líbí, už jen z toho důvodu, že se díky němu (snad, postupně) zmenší počet lidí s IE6 😉
[1] IE6 používají lidé s Windows 2000 staršími a na těch nefunguje ani IE7, natož IE8. Takže nezmenší... Systémy s Windows NT zjevně fungují dobře i po 10 letech, což se o ostatních OS nedá říct 🙂
[2] No ... je to v nějakých statistikách? Já bych totiž řekl, že IE6 můžou mít stejně tak dobře lidi na WinXP, kteří si vypli automatické aktualizace.
No, to je jedno. Kdyby počet lidí s IE6 nezmenšil příchod IE8, tak je ještě šance (kromě dlouhého čekání), že někdo využije tu instalaci jiných prohlížečů při instalaci nových Windowsů 🙂
Stejně nakonec nejspíš bude třeba čekat, čekat, čekat ...
[3] pak mají IE6 ještě firmy a státní úřady, kde jsou podnikové aplikace otestované na IE6 a admini líní otestovat IE7 (či nově IE8). A tam je to také na dlouho...
Nemyslím si, že IE6 používá někdo dobrovolně, samozřejmě že by raději přešel na IE7 či IE8, ale pokud to firemní politika nepovoluje...
Jako add/on doporučuji http://ie7pro.com/. Umí skoro všechno, co v ie chybí včetně blokování reklam a myších gest.
[5] Taky používám IEPro, ale uvažuju, jestli by nestálo za to IE trošku "odlehčit" - potřebuji gesta myší, slušnějšího správce jmen a hesel, to hlavně. Dále používám šikovné "hračičky" jako synchro záložek po netu, správce stahování k zahození taky není, ale bez něj bych být uměl, dobrá je kontrola pravopisu. No a blokování reklam - tedy vtíravých flash. Normální "slušné" reklamy mi nevadí a beru je jako nutné. Co na to autor ? Používá ještě IEPro, nebo už doporučuje něco nového ?
[6] nepoužívám IE7Pro, protože pro IE8 nefunguje (zatím) 100%. Zůstal jsem jen u gest myší odkazovaných v článku a samozřejmě Roboform Pro, geniální toolbar pro hesla a formuláře.
[7] Takže přece IEPro nejede 100%...díky za info, po instalaci IE8 jsem je musel přeinstalovat a pak mi přišlo, že jedou dobře, ale IE8 mám hodinu 🙂. Chtěl bych se zeptat, jak řešíš třeba právě synchro záložek ? Vím, ty nemusíš používat NB, ale já pendluju mezi školou a domovem každý den, takže...
Roboform je super, díval jsem se na něj, ale zvažuju, jestli je pro mě nutné používat placený soft, i když jde o pakatel..na mé účely zatím IEPro celkem stačilo
[8] synchro čehokoliv řeší Live Mesh: https://www.mesh.com/Welcome/default.aspx, popřípadě Windows Live Favorites: http://favorites.live.com/
Anebo si rovnou projdi moji přednášku z WebExpo: http://myego.cz/item/powerpointova-prezentace-pro-webexpo-cz-ke-stazeni
[9] Díky, taky jsem už o tom uvažoval, takže mám si s čím zase hrát 🙂 Promiň za off-topic, ale už jsi odstartoval cyklistickou sezonu ? 🙂
[10] chtěl jsem, ale zase padá sníh.. Jezdím tak kolem +10C a více 🙂
[11] Přesně to samé 🙁 🙁 Už chci jaro...ty aspoň lyžuješ, tak Ti zima tak nevadí
Myslím, že počet lidí s IE6 to nezmenší. Hodně lidí nemá jednak důvod přecházet (tradiční konzervatismus) a navíc... IE8 je aktualizace vyžadujíci ověření pravosti systému. Pro lidi s cracknutým Windows tedy šance na upgrade odpadá.
Nicméně přeji IE8 hodně úspěchů. Sám jej používám jako primární browser a nemohu si ho vynachválit 😉
Jsem překvapen z IE8. Asi si ho dám jako primární prohlížeč. Nevíte kdy výjde IE Pro pro IE8?
IE7Pro funguje dobře i pod IE8...
[15] část věcí prý ne, IE8 má totiž nezávislé thready pro jednotlivé taby, s čímž IE7Pro nepočítá a občas to padá.. To je přímo z fóra, osobně jsem jej nezkoušel.
IE8 mně mile překvapilo vcelku velkou rychlostí, ale s dlouhodobým testem počkám ještě na IE8(?)Pro 🙂.
Bohužel padá mi stále stejně jako RC1. Hlásí, že mám vypnout DEP (Data Execution Prevention), což udělám, ale ani po restartu se nic nezmění.
Má s tím někdo zkušenosti, respektive, ví někdo, jak tento problém vyřešit?
[18] Což je ovšem hodně špatné, protože se to stává u každé druhé až třetí stránky.
[18] máš nějaký "bordel" v systému, nelegální OS, či jiné cracknuté aplikace? Osobně se těším (Vista x64) z dokonalé stability.