O víkendu jsem nainstaloval i na hlavní počítač Windows 7 x64 Ultimate CZ. Dělal jsem čistou instalaci a následnou reinstalaci a konfiguraci snad stovek programů
Microsoft udělal velký kus práce, mám k počítači připojeno přes 10 zařízení, a pro všechna měl ovladače integrované na DVD (včetně Adaptec řadiče; chyběla jen podpora Creative X-Fi zvukové karty), popřípadě je automaticky stáhnul pomocí služby Windows Update. Musím říci, že i na velice výkonném stroji s quadcore procesorem, rychlým diskovým polem a 16GB RAM je upgrade znát, Windows 7 doslova letí.
Jediný drobný problém, na který jsem narazil, bylo nezobrazování některých ikon na ploše, poté co jsem vypnul po instalaci UAC (na vývojářské stanici je opravdu nechcete mít zapnuté, jako běžný uživatel ovšem rozhodně ano).
Pomohl ovšem tento jednoduchý skript, který smaže databázi ikon a vynutí si tedy její nové vytvoření (uložte si jej třeba jako RebuildIcons.cmd a spusťte):
taskkill /im explorer.exe /f
CD %USERPROFILE%\AppData\Local
attrib -h iconcache.db
del iconcache.db
explorer.exe
Via: OCforums.com.


