Innervision‘s blog

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Dexter skončil a co dál?

Oblíbený seriál Dexter uzavřel svou třetí sérii. Závěrečný díl opět velmi překvapivý a plný zlomů, stejně jako u předchozích sérií. Nyní musíme počkat rok na další sérii a bude to čekání obtížné, protože tento seriál patří mezi velmi sledované a oblíbené.

Minirecenze mininotebooku Asus EEE 1000H

Proč jsou tyto mininotebooky čím dál oblíbenější je celkem jasné. Nízká cena jen podtrhuje neobyčejnou mobilitu a praktičnost. Navíc se nemusíme ani vzdávat většiny oblíbených aplikací, protože i výkonem dohání nejlevnější 17“ a 15“ notebooky. Je celkem logické, že po „gaučových“ psech přichází „gaučový“ notebook.

QIP nejde, ICQ blokuje alternativní IM programy

ICQ si opět přitáhlo laso kolem krku a pomalu se dáví. Jestli Vám přestal jít QIP (či jiný alternativní klient), tak jste se stali obětí mocenské a hlavně monopolistické bitvy.

Další změna protokolu se prozatím vyhnula z Mirandy vycházejícím aplikacím. Jestli používáte oblíbený QIP a najednou Vám nejde, stahujte novější a hlavně funkční verzi z odkazu níže.

V případě, že chcete využít situace a domluvit se s přáteli na používání lepšího komunikátoru - Windows Live Messengeru, neváhejte a navštivte tuto stránku. Je zdarma, ve všech směrech převyšuje ICQ a hlavně je zabezpečený.

Hlášky sportovních komentátorů a koncert Jaromíra Bosáka

Pro sportovní příznivce tu mám jedinečnou lahůdku. Nejlepší hlášky sportovních komentátorů. Naprosto geniální jsou postřehy Jaromíra Bosáka. Naopak "recesistické" rádoby komentování "nováků" je velice vtipnotrapné. Užijte si zkrátka českou genialitu :-)

 Míra Bosák 

Ševčenko neprorazil. To by u toho musel být jeho otec, tankista.

Hraje se jen na jedné polovině hřiště, z toho bude mít radost správce hřiště.

Stadionem zní brazilská samba, zatímco pruský marš se ztrácí někde v dáli...

Ledviny Igora Gluščeviče vyslaly nebezpečnou střelu.

Úúúúúúú, to byl pane zákrok! Tak ten bych nepřál ani nejlepšímu příteli mé ženy!

A ve vzduchu zavoněla sádra po zákroku Zagarokise.

To byla kosa jak od prvorepublikového zemědělce...

Vánoční tipy na dárky pro moderní muže

Jako každý rok se schyluje k předvánočním nátlakům na obchody a e-shopy. Abych někomu ušetřil práci s hledáním a porovnáním, uvedu pár příkladů jak obšťastnit moderní mužskou populaci.

Všeuměl do kapsy

Každý touží nosit v kapse jen jednu věc, která bude zvládat úplně všechno. V případě, že máme dostatečný kapitál, doporučuji SonyEricsson XPERIA X1. Dle mého názoru vydrží na slušné úrovni pár let. Samozřejmostí je Windows Mobile, díky kterému budete stále "aktuální" díky dokonalé synchronizaci s počítačovými Windows, nechybí GPS (A-GPS), rozšiřující paměťový slot, 512MB vnitřní paměti, Wi-Fi, VGA video a 3,2Mpix fotoaparát. Kromě toho nabízí plnohodnotnou klávesnici. Chybí Vám něco? Mě osobně ne.

V případě, že nedisponujeme takovým množstvím peněz, můžeme sáhnout po levnějších alternativách. Nabízí se starší, či alternativní HTC přístroje a také není problém koupit na Aukru stroje jako například Palm Treo 750 za 3000. Na hračky typu "Ajfoun" (toto nelze ani normálně napsat, natož vyslovit), bych doporučoval zapomenout, nechcete-li darovat přístroj svému desetiletému dítěti.

Reklamace v Alzasoftu a reklamace v Czechcomputeru

Nehodlám v žádném případě soudit, který shop je lepší, chci pouze sdělit své subjektivní zkušenosti s reklamačním procesem u těchto populárních e-shopů.
Nejprve shrnu zkušenosti s firmou Czechcomputer. Vždy, když se něco pokazí (čemuž se nelze vyhnout), rychle spěchám přímo na Háje do prodejny Czc. Fronty tam,až na výjimky, nejsou. Prostě neexistují. Po pěti minutách se dostávám přímo k technikovi a ten po chvíli ihned nabízí možnosti. Buď mi holt ihned zboží vymění za ekvivalent (nebo lepší, což většinou udělají), nebo nabídnout zaslání do servisu, zkrátka klasická reklamace - v případě když podobné zboží třeba není, nebo se jedná o specifický případ (nejde celý PC a teď kde je chyba). Když lze zvolit variantu číslo jedna, neváhám. U několika reklamací jsem odcházel po 15minutách z czc s novým kusem. Když se prováděla klasická reklamace, nikdy jsem nečekal na verdikt déle než dva týdny. S CZC jsem nikdy neměl problém.  

TREO 750: Instalace Windows Mobile 6.1

Když sem si pořídil skvělé Treo 750 za ještě úžasnější cenu 2990 Kč, tak jsem nepochyboval, že do přístroje nějak "nacpu" novější Windows Mobile 6.1. Že to bude ale takový problém, to jsem netušil. Proto všem, kteří se pokusí o to samé, uvedu návod, který je zaručeně osvědčený a funguje. Na fórech jsem nacházel různé postupy (např. xda developers), ale žádný způsob nevyhovoval mým požadavkům, či "vnitřnostem" Trea. Jedná se totiž o nebrandovaný( rozuměj-  operátory nepoznamenaný) kousek. Tak tedy k postupu.

Základním nezbytným předpokladem je to, že máte funkční a spárovaný (aktivní) ActiveSync a nabitou baterii.

Prvním krokem je odemčení přístroje, aby se dala nahrát nová ROMka. Na to se použije Cheetah unlocker známý též jako Hard-SPL.

Quantum of Solace nová extrabondovka

Filmy 26.11.2008

Nedávno jsem shlédnul novou "bondovku" Quantum of Solace a musím přiznat, že jsem s provedením čím dál spokojenější. Už díl předchozí, na který nový Bond navazuje, byl něčím jiný a pro leckteré diváky překvapivý. Kdysi "béčkové" bondovky se nyní stávají taháky, čemuž odpovídá i rozpočet. QoS začíná, kde minulý díl, Casino Royale, končí. Doporučuji tedy, aby si každý oživil vzpomínky.

´

Popisovat zde děj by bylo poněkud zdlouhavé, nepřehledné a hlavně bezcitné vůči těm, kteří ještě neviděli snímek. Shrnu tedy jen klady a zápory filmu. Akční scény zaslouží pochvalu. Zvláštní pseudo 3d pohled kamery se sice může někomu zdát příliš "akční" a zmatený, ale za to snímek nabírá na dynamičnosti a lépe diváka vtáhne do děje. Scény jsou samozřejmě přehnané, alekomu to vadí. Obzvláště "provazová" scéna působí velice úchvatně. Děj je vcelku propracovaný, ale složitější. Pro všechny, kdo neustále nekontrolujou čas na mobilním telefonu, nebude problém udržet koncentraci a neztratit se v ději. QoS přímo využívá předchozí díl (dějové posloupnosti) a zároveň i doplňuje nezodpovězené otázky. Co Daniel Craig? Ačkoliv jsou různé dohady, jestli má být Bondem, či ne, musím uznat, že jsem si ho oblíbil a podává slušné herecké výkony. Rozhodně Vás nezklame. Příběh jako takový je zasazen do mocenských problémů, kde vcelku slušně popisuje dnešní politické dění. Tudíž za pár let se může objevit malinký titulek : "založeno na pravdivých událostech". :-) Komu se líbil předchozí díl, rozhodně bude z Quantum of Solace velmi nadšen. Koncepce je velmi podobná té předchozí a značně se odklání od typických 007 let minulých (což je dobře). Většina kritiků tvrdí o QoS, že je nejlepší bondovka všech dob a myslím, že až s odstupem času můžem teprve říct jestli ano či ne. Každopádně tento film doporučím všech milovníkům dobrých filmů, akčních filmů a Daniela Craiga.

Ice Age 3: Dawn of the Dinosaurs / Doba Ledová 3

Filmy 26.11.2008

Animovaný film Doba Ledová se vrací do kin a do našich srdcí :-). Ne že by se jednalo o převratný snímek, ale svou výpravou a dějem nemůže nezaujmout dokonce dospělé obecenstvo. Jako lákadlo jsem přidal trailer a teaser s naší oblíbenou šavlozubou veverkou :-)

Trailer:

Česko-Švýcarsko. Ostuda? Kdepak!

Kritika dění 08.06.2008

Všude kolem teď můžeme slyšet, jak mizerný zápas odehrála naše reprezentace v úvodu fotbalového ME 2008. Noviny nešetří slovy jako ostuda, bída, nemohoucnost, štěstí. Já ale osobně nevidím tolik důvodů k rozhořčení. Proč také? Porazili jsme kvalitního a houževnatého soupeře, navíc v domácí atmosféře. Zvládli jsme zvítězit i v takovém složení, jaké nám jest souzenu kvůli zranění špílmachra Rosického a nevlídnosti Nedvěda. Náš tým nechyboval, pouze hrál defenzivně a kvůli tomu byl přehráván Švýcary. Tomuto se říká taktika. Jedná se o to, že na konci utkání musí soupeř vést o jednu branku a vyhrál. Toto zřejmě nyní nechápe fotbalový svět. Fotbal se nehraje na krásu, ale na góly. Vzpomeňmě na mistrovství, ve kterém triumfovali Řekové. Že by oni hráli krasný fotbal- to se říci nedá. My jsme Vyhráli 1:0. Máme tři veledůležité body a můžeme se směle připravit na betonování proti vskutku nebezpečným Portugalcům. Takže balíme pytle s cementem a cihly a vzhůru na Portugalsko!!!