Upozornění: pokud jste z nějakého důvodu člověk trpící komplexem z mého názoru, tak tento článek nečtěte. Ke stavu "mít rád Apple" fakt nepotřebujete moje posvěcení, stačí víra 🙂
Apple se snaží propagovat svůj Apple iPad, tedy nejzaostalejší zařízení pro procházení webu, a tak kope kolem sebe, poslední dobou především do Adobe. Pojďme se tedy podívat, jak neuvěřitelně špatně se zaostalý Apple iPad vyrovná s procházením webu a s běžnými úkony:
- Dívali jste se někdy v prohlížeči na iDNES.cz, BBC.co.uk, CNN.com, Novinky.cz, Blesk.cz, Youtube.com či Vimeo.com na video? Na iPadu máte smůlu, nepodporuje Flash.
- Hráli jste někdy libovolnou hru na internetu? Na iPadu máte smůlu, nepodporuje Flash.
- Dívali jste se někdy na screencast na internetu? Na iPadu máte smůlu, nepodporuje Flash.
- Chcete se podívat na ZOH? Potřebujete Silverlight. Na iPadu máte smůlu.
- Chcete si přehrát video v Xvid s českými titulky? Na iPadu máte smůlu.
- Chcete se podívat na webovou prezentaci Breitlingu, Omegy či Cartier? Na iPadu máte smůlu, nepodporuje Flash, většina zážitkových prezentací jej přitom používá.
- Chcete se kouknout na HD video v MKV? Na iPadu máte smůlu.
- Chcete si spustit editor obrázků, upravit je, a nahrát na web? Na iPadu máte smůlu.
- Chcete napsat delší email nebo komentář? Na iPadu máte smůlu, nemá použitelnou klávesnici.
- Chcete uskutečnit video hovor s přítelkyní? Na iPadu máte smůlu, nemá videokameru.
- Chcete zařízení, které nemá tyto vady, a stojí v ČR do 10.000 Kč? Na iPad zapomeňte.
Jak vidíte na příkladech výše, internet bez Flashe není plnohodnotný internet. Maximálně tak 50%. Většina lidí ani netuší, kde všude se Flash používá. To, že Apple nabízí zařízení s pomalým procesorem a bez akcelerace videa pomocí GPU neznamená, že by tyto svoje vady měl maskovat kydáním špíny na Adobe. Nicméně dělá to... Před pár dny jsou musel použít (kvůli klientovi) OS X 10.6.2 pro nějaký test, a byl jsem zhrozen - zaostalejší a méně stabilní systém si člověk těžko dokáže představit.


Trillian Astra
online scan na 
Apple iPad tablet? Ne, mnohem lepší Acer 1420P s Windows 7 za 9.800 Kč + DPH