Nejvýznamnější člověk na českém internetu

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Nejvýznamnější člověk na českém internetu

Můj názor má moc, sílu a význam. Váš názor neznamená vůbec nic!

Zhruba takto by šel uvést tento článek, a samozřejmě by to znělo arogantně a hloupě, pokud by to ovšem byl názor jen můj. Jenže on není. Osobně se považuji za naprosto normálního (byť vůlí osudu inteligencí vysoce nadprůměrně obdařeného) člověka, ale takových lidí je spousta. Minimálně 5% v ČR, tedy půl miliónu.

Za nejvýznamnějšího člověka na českém internetu mě považují desítky tisíc jiných lidí, nikoliv já sám. Vážím si toho. Opravdu :-)

To úžasné

Když napíšu článek na MobilMania.cz, stane se ihned nejčtenějším článkem za dlouhé období a je pod ním několik stovek komentářů. Když napíšu jiný článek na PCTuning.cz, opět se stane nejčtenějším a nejkomentovanějším. Můj názor je vyhledávaný, svěží, čtený, pro někoho občas konfrontační, každopádně málokomu je lhostejný.

Lidé se ztotožňují s mým názorem, popřípadě ty hloupější bytostně štve, že mám (třeba na iPhone) názor jiný. Můj osobní názor je pro ně tak silný a extrémně významný, že se přes něj nejsou schopni přenést.

Ne, tím  se nechlubím, jen konstatuji fakta.

Díky této úžasné skutečnosti si mimochodem mohu říci o výrazně vyšší autorský honorář než je běžné, popřípadě požadovat na začátku v článku na MobilMania.cz odkazy na můj vlastní osobní i firemní web.

Řada webů se mnou pořádá rozhovory, protože téma Radek Hulán je vždy tahák. Na 30minut.cz je rozhovor se mnou hned druhý nejčtenější článek vůbec, na Emag.cz snad nejčtenější za celou existenci (Emag.cz jej dokonce propagoval řadu měsíců pomocí Google AdWords), další rozhovory vyšly na desítce jiných webů (včetně třeba Neviditelném Psu Ondřeje Neffa), Microsoft mi platí jako novináři konferenci v Las Vegas, Adobe zase v Miláně. O aukci ohledně prodeje tohoto blogu informují  třeba i Novinky.cz. Moje hodinová přednáška na WebExpo má bezkonkurenčně nejvyšší účast ze všech.

Spousta lidí zjevně nebere můj názor jako jeden z miliónu, ale jako Ten Názor, k němuž je nezbytně nutné zaujmout postoj.

To božské

Existuje dokonce i skupinka lidí, kteří mě snad chápou jako nejvyššího Boha.. A to už je velice půvabné (jindy už proběhla i nějaká trestní oznámení).

Jiní zase komentují veškeré moje aktivity - když si koupím novou televizi, utápějí se v závisti a slzách, při novém kole za 80t Kč už dostávají opravdu záchvaty dlouhodobé, když se mi pokazí 30" Dell monitor, radují se (hurá, sousedovi chcípla koza!), ale poté, co mi jej Dell hned druhý den opraví, upadají do opravdu hluboké deprese, a také neustále páchají různé trestné činy (pomluva, křivé obvinění, zločinné spolčení, stalking, ochrana osobních údajů a jiné) či minimálně přestupky.

Jedná se pochopitelně o tupé existence s nízkým IQ, kteří jsou Bohem ohromeni, a denně se mu klanějí způsobem, který jediný jsou schopni zvládnout - fascinovaný zájem spojený s obrovskou závistí, která se reflektuje do hromady vulgarit.

Je mi jich upřímně líto - jediný život, který opravdu žijí, je vlastně jen obdivné hopsání kolem toho mého!

To anonymní

Hezky to nedávno vyjádřil Vilém Málek, když pravil, že "názor jednoho Hulána je pro mě cennější než názor tisíce anonymů".

Názor na Radka Hulána lidi jasně rozřazuje.

Milujete jej či je vám zdravě lhostejný? Vaše IQ na tom nebude rozhodně špatně. :-) Můžete se z něj posadit na zadek, je pro vás významnější než vlastní život, a o silvestrovské půlnoci proti němu píšete nenávistné články? Jste neuvěřitelný trouba.

To podnikatelské

Uvedený obrovský zájem má samozřejmě pozitivní dopad i na business. Většina klientů F-ART AGENCY s.r.o. mě zná osobně díky mému psaní, blogu, názorům a váží si toho. Vidí webovou prezentaci, která funguje - důkaz místo slibů! Návštěvnost mého osobního blogu ve výši 12.000 UIP denně (když jsem psal WELL.DONE později přejmenovaný na MyEgo.cz) byla více, než má 99% profesionálních magazínů v ČR se svými rozsáhlými redakcemi.

Ale to, že si toho váží, rozhodně neznamená, že s mými názory musí vždy souhlasit. Naši klienti jsou sebevědomí lidé, kteří si "nesedají na prdel" před mým názorem. Umí si názor vytvořit svůj vlastní. Je to vlastně takový malý IQ test.

Třeba kluci z MTBS.cz, pro které děláme nový web, jsou do jednoho uživatelé Apple počítačů a Apple iPhone. Můj názor na problematiku Apple dobře znají a ... je jim zcela lhostejný. Chtějí 100% kvalitu ve webdesignu, a tu dostanou, přičemž odlišný názor na něco tak nepodstatného jako je mobilní telefon je nemůže rozházet. A tak to má být :-)

Oproti nim stojí třeba hlupák s nickem "Tulpik", duševní mrzák, který se zadlužil na 2 roky u operátora a dostal se tak k vysněnému iPhone, a je dokonalou ukázkou postižené ovce - miluje iPhone jako jeho jedinou odlišnost od davu, nenávidí Radka Hulána který jej kritizuje (protože pro mě je Touch HD mnohem lepší), a tak aktivně šíří u kluků z MTBS.cz (které zná) pomluvy a páchá další trestné činy. Všichni se tomu ubožákovi smějí...

Nakonec, kdo by se zaobíral imbecilem (déle než 5 sekund)? Pro takovéto lidi je největší utrpení jejich vlastní existence, pokud dostávají nervové záchvaty jen kvůli tomu, že já (pro ně Bůh) mám jiný názor, tak jim není pomoci :-)

Závěr

Být nejvýznamnějším člověkem na českém internetu má prostě svá pozitiva i negativa. Stejně jako v diskuzi o Paroubkovi, Topolánkovi, Klausovi a dalších se objevují pozitivní a negativní reakce, tak to nic nemění na jednom - celebritu a významného člověka vytváří právě tento zájem!


Komentáře

 1. 1 V.K. 15.04.09, 11:04:09
  FB

  Mám rád tvůj styl psaní. Opravdu dobré lingvistické dovednosti :-)

 2. 2 Martin Macek 16.04.09, 03:04:25
  FB

  Hehe, peknej clanek, to bude zase po Netu kydu :-) Jinak patrim do te skupiny, ktera si tvyho nazoru vazi, pokud napises, ze je neco dobry, vzdycky to rad zkusim. Minimalne jsem po neustalym vychvalovani IE7 + IE7Pro tuhle kombinaci zkusil a Opera za tyden letela :-) V podstate jsem se neztotoznil jen s nekolika malo zalezitostma, ktery jsi tu napsal. Ani na nekolikaty pokus jsem se neskamaradil s Outlookem (Live Mail proste s Hotmail schrankou funfuje lip), nemam rad Windows Mobile zarizeni (ale to je jen tim dotykovym systemem ovladani, jsem tak nejak vic kamarad s klasickou koncepci telefonu, kdyz jsem sel koupit N96, tak mi rikali, at pockam na N97, tak jsem koukl ze to ma byt dotykac, takze pro mne pase... mam rad Symbian, ale proste touchscreen ne :-) ) a jedinej clanek, kterej se mne u tebe kdy "dotkl" je ten o cestine vs. češtině :-) Proste primary keyboard u mne byl, je a bude US, česky pisu jen oficiality :-) Jen mne mrzi, ze jsem nebyl u tvych publicistickych zacatku, neznam celou tu "nenavistnou historii". Jeste jednou chvalim dobrej clanek, protoze... ona je to holt pravda to co pises, svym sveraznym stylem jsi si vydobyl na ceskym Internetu silnou pozici a spouste lidi jsi tim osinou v zadku. Je sranda to externe sledovat a preju hodne uspechu, jen tak dal :-)

 3. 3 jan matúšek 16.04.09, 08:04:00
  FB

  R.H. - jasná a nezaměnitelná osobnost na českém internetu, akorát by to chtělo trochu více článků!

 4. 4 Martin Janiczek 16.04.09, 09:04:39
  FB

  Amen!

 5. 5 cpy 16.04.09, 10:04:25
  FB

  Ten monitor ti zavidim aj ja, lebo na slovenku ho nieje dostat, inak suhlasim s clankom, len skoda ze nieje castejsie :)

 6. 6 Martin Janiczek 16.04.09, 11:04:03
  FB

  Ještě něco. Při čtení tohoto článku jsem si uvědomil pravidlo. Aby byl osobní blog zajímavý, musí autor psát AGRESIVNĚ. To donutí čtenáře reagovat (komentář zde nebo odkaz ze svého blogu plus vlastní názor). Když autor píše normálně, asertivně, čtenář si názor sice udělá, ale nevyprovokuje ho to k žádné akci.

 7. 7 Radek Podlesak 16.04.09, 12:04:27
  FB

  Jasně, lidi zajímá názor. Nad názorem se dá přemýšlet. Blog typu "Mám Vás všechny rád a vy mějte rádi mne" je k ničemu.

 8. 8 Pavel Dostál 16.04.09, 03:04:14
  FB

  Opravdu zajímavý článek, přemýšlím jaké mám podle tohoto článku IQ.
  Člu většinu tvých článků a občas se zapojuji do diskuse, mám totiž často odlišný názor (používám linux, nesnáším herní konzole, atp ...), když ale napíšeš o tom jak sis koupil nový monitor/pda/notebook, celkem závidím.
  Nakonec si ale řeknu "Je mi teprv 16, jednou to budu mít taky", a postupně o tom přestanu přemýšlet.
  Jaký jsem ?
  P.s: Na článek takového formátu jsem čekal nejméně pětkrát tolik komentářů :-)
  Měj se...

 9. 9 Štěpán Binko 17.04.09, 11:04:57
  FB

  Duševní mrzák co se na 2 roky zadlužil... To mě pobavilo :-). iPhone mám taky, ale nemiluji ho. A co víc, dneska to už dávno není o odlišení se v davu, spíše naopak. Pokud si to dotyčný myslí, pak je opravdu duševní mrzák. iPhone nemiluji, dokonce jsem o něm napsal, že je šmejd, ale líbi se mi. Lepších telefonů ale je........

 10. 10 Peter Formen 18.04.09, 11:04:13
  FB

  Chtel bych vas prosim pozadat o definici cloveka s vysokym IQ a definici hloupeho cloveka (viz tento clanek a clanek o zena-in.cz). Pokud na tomto serveru jiz existuje clanek ktery se teto problematice venuje tak bych poprosil o odkaz.

  Vase chapani pojmu chytry clovek a hloupy clovek jde mimo chapani me. Pokud jste se nekdy trosku teto problematice venoval a nepisete podobne prispevky jen za ucelem ziskani vyssi navstevnosti s tim ze vsak mate uplne jiny nazor tak musite vedet ze nelze posouzovat chytrost cloveka pouze podle hodnoty IQ, znalosti z dane oblasti, podle toho jak se vyjadruje atd. Tato problematika je opravdu mnohem slozitejsi a zrejme o ni mnoho nevite. Nevim na cem vase tvrzeni stavite ale pokud se jedna pouze o vas osobni nazor bez toho aniz byste poskytnul nejake reference tak muze byt dobry pouze pro pobaveni. Ano, existuji komicke clanky plne osobnich nazoru a existuji take odborne clanky ktere jsou zalozeny na nejakych podkladech. Pokud budete prosim neco psat o IQ a chytrosti tak dejte jasne najevo zda se jedna o seriozni informace nebo o pouhe "tlachani". Navic se vyjadrujete velmi globalne jako napr. hloupy, nejvyznamnejsiho.

  Zaujala me veta ve ktere je napsano ze Vas nazor lidi jasne rozrazuje. Nebyl bych tak troufaly a pokladal se za etalon. Ono to opravdu neni tak jednoduche.

  Tento prispevek jsem psal s tim ze predpokladam ze vase clanky pokladate za seriozni. Pokud tomu tak neni tak jej klidne smazte nebo jej neberte na zretel.

 11. 11 Ondra Chmelař 26.04.09, 11:04:58
  FB

  Radka Hulána beru jako velmi schopného programátora, není to pro mě jen "někdo z davu", s mnoha názory souhlasím, ale uplně ve všem se určitě neshodneme. Je mi 18 a občas si říkám "také bych na tom chtěl být jednou jako Radek Hulán, jen pár věcí bych udělal jinak". Takže ANO, je to významný člověk na CZ internetu, ale je uplně nejvýznamější? Možná jak pro koho...