Hardware

PC Hardware 129 Technologie 233 ThinkPad 16

Yuhů a „obcházení pastí“

Reklama ;)

Yuhů píše moc zajímavou úvahu o obcházení pastí dnešními uživateli internetu. Píše o tom, že pokud už, on sám, klikne na reklamu, je to ta, co se nehýbe, ta, které se „nebojí“, ta, u které nemusí očekávat, že se mu otevře 10 pop-up oken…

Dobrá úvaha. Uživatelé se stávají stále více vzdělanými v tom, co dobrého i špatného mohou od internetu očekávat, jaké nástrahy a léčky jim hrozí.

Nicméně, řada „běžných lidí“, toho zná s bídou tak 1% toho, co má v hlavě Yuhů 😉 U těchto lidí se setkávám, do jednoho, s názorem, že „dnes se dělají stránky ve Flashi“, podívej se „tam a tam, to je super!“. Mají názor, že animace a hudba je jednoznačně dobrá, progresívní, moderní. Text zde byl, dle nich, příliš dlouho, je zastaralý. Flash jim připomíná televizi. Text Bibli Kralickou.

Pokud chcete dát reklamu na Váš produkt třeba na seznam.cz, kde má asi největší „masový“ účinek, tak… i když k tomu nemám žádné údaje, troufnu si tvrdit, že dynamického banneru či Flash prezentace si všimne víc lidí, jsou totiž na té stránce jen krátce, chtějí něco vyhledat, je tedy nutné nějak upoutat jejich pozornost. Na toto prostý text či jednoduchý banner nestačí…

Po upoutání pozornosti ale, bude skutečně vhodné uživatele navodit na jeho oblíbené zvyky, prezentaci tedy po pár sekundách uklidnit, a nabídnout mu jednoduchý a jasný výběr, jednoduché a jasné směrování kliknutí, tedy co se přesně stane, když uživatel na prezentaci klikne. Je potřeba uživatele zbavit strachu z neznámého.

PS: mluvím zde o komerčním webu. O maximalizaci zisku. Něco zcela jiného je web, například, státní správy, či neziskové organizace. Ten by měl být přístupný 100% občanů, bez ohledu na „efekty“.

0 komentářů

Proč používat "klikněte zde"?

Click Here

Petr Weida píše na About Weblogu o tom, že používat text „klikněte zde“ není… správné. Jasně. Není to správné…. 😉 Četl jsem to už mockrát…

Ale je to účelné!!

Jak správně podotýká v komentářích k článku Yuhů, lidé text „klikněte zde“ znají. Vědí přesně, co se stane. Dle mého názoru kliknou tedy na takový text častěji. Pokud jim místo textu „Pro přeskočení Flashe pokračujte zde.“ dáte alternativu text „Nemáte Flash?“ či „HTML verze“, tak… mnozí lidé se budou bát kliknout na nemáte Flash, někteří nebudou vědět, co je to HTML verze a… Vaši stránku opustí.

Jen akademici budou šťastni, jak jsou moderní a v souladu s normou, kterou uznávají. Ale… ONI (95% lidí kolem) tu normu neznají!!!

Celý článek 0 komentářů

NSIS :: instalátor pro Windows 95-XP-2003

NSIS

Potřeboval jsem dnes (pro jeden svůj program v Borland Delphi) udělat rychle instalátor, tak jsem zkoumal co existuje, a nakonec jsem použil Nullsoft Scriptable Install System.

Je to plně konfigurovatelný skript, dostupný zdarma i pro komerční účely, jako instalátor jej používá například WinAmp 5, je extrémně snadné jej použít, k dispozici jsou dokonce i dva editory pro NSIS instalační skripty.

Výsledkem je instalační soubor, zabalený LZMA kompresí (k dispozici je, volitelně, i ZLib a BZip2 komprese), kde "overhead" NSIS k Vaší aplikaci je pouhých 34kB! Většina ostatních instalátorů přidává těch kB spíše stovky...

NSIS silně doporučuji!

0 komentářů

ONI jsou zcela určitě z jiné planety!!!

Techno :)

Ano, vracím se k tomu ještě jednou, protože ONI jsou zcela určitě z jiné planety!!!

Kdo ONI? No, oni, 95% lidí kolem. ONI mají rádi hudbu, animaci, pohyb, a lenivění mozku. ONI chtějí, aby je někdo bavil. ONI se neumí sami bavit. ONI se dají také rádi přesvědčit opakovanou reklamou ke konzumaci toho, co... nepotřebují...

Kdo jsou ti tajemní ONI?

Zjišťuji, že téměř kdokoliv kdo na internetu dělá něco profesionálně, není ONI. Ale.. téměř každý klient, a téměř každý zákazník naopak... je ONI.

Celý článek 0 komentářů

Vyzkoušejte si CMS systémy

Na Open Source CMS si můžete nejen stáhnout, ale hlavně vyzkoušet řadu existujících online publikačních systémů (WordPress, Nucleus), fór (phpBB, OpenBB) a e-commerce řešení (například osCommerce) založená na PHP a MySQL. Veškeré systémy je možné volně administrovat a používat, psát tam články, komentáře, atd., aniž by jste to museli instalovat. Vše se po hodině samo smaže a můžete testovat znovu (kopíruje se tam vždy čistá databáze)...

Naleznete tam třeba administraci Nucleusu s jménem/heslem demo/demo, nebo WordPress, s heslem admin/demo.

0 komentářů

Problém se spamem je vyřešen!!

Můj kamarád vyřešil problém se spamem. Velice triviálně, ale přitom velice účinně. Poslal jsem mu email, ale odpověděl mi jen automat, takto:

Pokud si opravdu přejete poslat mě email, uveďte do hlavičky slovo NEMAZAT. podepsán XYZ

Dost mě pobavilo do slovo opravdu. Můj email byl tedy vymazán a poslána na něj tato automatizovaná reakce. Hned jsem mu zavolal a pogratuloval ke geniálnímu řešení. Udělám to samé, ale navíc nastavím filtr tak, aby jakýkoliv email, který má ve svém těle slova jako sex, offer, teen, Viagra a další, prostě smazal bez reakce. Jak prosté a jak velmi účinné 🙂

0 komentářů

Desktop Sidebar - mějte Longhorn už dnes

Používám už asi 2 měsíce aplikaci Desktop Sidebar, před nedávnem byla uvolněna její nová verze 1.03 build 57, a je překvapivě stabilní a funkční. Funguje to tak, že se vám v levé liště zobrazí čtečka RSS, Klips a HTML stránek, dále je dostupné hledání v Google, a hlavně napojení na Microsoft Outlook (ten plný, z MS Office, ne Outlook Express), takže máte před očima pořád veškeré své nadcházející meetingy (výborná věc!), příchozí a odchozí poštu, úkoly a kontakty. Velice užitečné. Taky si můžete nechat zobrazovat výkon Vašeho počítače, využití paměti, panel rychlého spouštení (ikony aplikací) a, v neposlední řadě, kurzy akciových trhů. Tento systém skutečně zvyšuje moji produktivitu práce a zlepšuje přenos informací.

0 komentářů

CSS šílenost

Mám rád CSS. Nedokážu si představit, jak jinak bych měl vytvářet web. Ale někteří lidé dokážou dohnat vše do extrému, tento člověk vytvořil v CSS moc pěkný obrázek barevných pastelek o velikosti tak 50 x 50px, vypadá to fakt dobře, ale problém je v tom, že jako JPEG bitmapa by to mělo tak 1kb, nicméně v CSS to má těch kilobajtů stovky! Proč to proboha dělal? Na toto CSS nikdy nebylo určené. Je to jako s Flash(em). Když se použije uvážlivě a doplní se mu alternativní obsah, je to výborná věc... Třeba mě včera na 10 minut chytl a nepustil (ve Flash dělaný a velký pouhých 58kb) návykový nohejbal krabů.

0 komentářů