Informace a zajímavosti z počítačového i skutečného života

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

První zkušenosti s Windows 7

Už nějaký čas je mým primárním operačním systémem betaverze Windows Seven (dříve 32bit, nyní 64bit), a tak je na čase sepsat první poznatky. Na úvod je potřeba připomenout, že jsem byl šťastným a spokojeným uživatelem Windows Vista a Windows Seven jsou chtěl vyzkoušet hlavně ze zvědavosti. Ale tento systém mě natolik nadchnul, že se stal mým hlavním OS. Jak se to stalo?

Zune Software a firmware 3.1

Microsoft v poslední době vypouští jednu novinku za druhou a dlužno říct, že většina z nich je hodně povedená. Mezi ně patří i upgrade pro Zune na verzi 3.1. Tato verze mimo jiné opravuje některé bugy (zamrzání) a přidává tři nové hry: Checkers, Space Battle a Sudoku. Upgrade lze provést klasicky přes Settings > General > Check for updates. Mě osobně ale tato možnost nefungovala (Your device is up to date) a musel jsem si software stáhnout přímo ze stránek Zune.net

Zpět doma - i se Zune

Po třech týdnech jsem se vrátil domů. Za tuto dobu jsem si na "rodinné brigádě" vydělal relativně slušný obnos peněz, které jsem ale ihned investoval a koupil si na MP3Centru Zune. Za více než 8000 jsem dostal 80GB černou verzi. Uvažoval jsem i o nákupu z USA, což by vyšlo zhruba na polovinu,ale nechtěl jsem si přidělávat problémy, a proto jsem Zun koupil v českém obchodě. Výhodou je i dvojletá záruka.

Spore – Tvoření příšerek

4 příspěvky Hry 20.06.2008

Tak mi dneska poštou dorazilo Spore – Tvoření příšerek (Creature Creator). Spore logoJiž jsem měl možnost vyzkoušet si demo této hry (resp. části hry) a protože mě to bavilo, objednal jsem si plnou verzi za opravdu symbolických 150 korun. V balení dostanete DVD se hrou, návod a pak pár "tetování" s tématikou Spore. Instalování hry trvá chviličku, tak akorát na připravení jídla a pytí, neboť je možné, že strávíte u tvoření příšerek spoustu hodin. Záleží pouze na vaší kreativitě a fantazii.

WobZIP - online rozbalování

Spousta z vás to určitě zná. Pošlete někomu fotky z dovolené nebo jiné soubory zabalené do archivu a dotyčná osoba vám odepíše, že neví, co s tím. Tak ji začnete zdlouhavě vysvětlovat, jak stáhnout, nainstalovat a ovládat programy pro práci s archivy (7-Zip, PowerArchiver, WinZip, WinRar). I já jsem si tímto prošel a není to zrovna nic zábavného. A přesně proto vznikla stránka Wobzip.org.

Race Driver: GRID

Před nedávnem vyšlo PC demo této hry a jelikož mě předchozí dílo od Codemasters, tedy Colin McRae: Dirt (dále jen CMD), bavilo, rozhodl jsem se vyzkoušet i tuto hru. Demo má téměř 900 MB a po nainstalování hra zabere přibližně 1,25 GB. Ihned po spuštění je jasné, že hra hodně vychází z CMD. Podobný styl, projíždění statistik při nahrávání a další detaily. I samotná grafika hry je v podobném stylu. Spoustě lidí se nelíbí rozmazanost okolí a celkového obrazu, ale mě to závodní hře skvěle pasuje. V demu máte na výběr tři různě tratě a poté ještě hraní po internetu. Můžete si zajet závod cestovních vozů, driftovací duel a městský závod amerických "muscle cars". V plné hře si budeme moci vyzkoušet například i jízdu ve formulích. Celkově bude hra rozdělena podle tří oblastní - Japonsko (hlavně driftování), Amerika (městské závody) a Evropa (klasické závody, včetně Le Mans). Prostě rozhodně je na co se těšit.

Windows Vista

Podobných článků existují stovky, ale stále se dá najít spousta lidí, která jim nevěří. Windows Vista je v současnosti nejlepší operační systém. Sám vlastním 32 bitovou verzi Home Premium a někdy lituji toho, že jsem nekoupil 64 bitovou, která je dokonalá. Ale pro běžného uživatele stačí i 32bit. Spousta lidí argumentuje tím, že nechtějí přecházet na nový systém, protože by se museli znova učit, jak s tímto OS zacházet a zvykat si na novinky. Tento pohled mi připadá dosti zpátečnický. To jsme opravdu mohli zůstat na stromech a honit mamuty.

Tip na výdělek

Ostatní 19.05.2008

Máte alespoň trochu fantazie a chcete si vydělat? Mám pro Vás tip. Vymyslete si svojí nepravou identitu a začněte psát srdcervoucí příběhy do ženských časopisů typu Svět Ženy nebo Překvapení.

Last.fm rozbor - 30 000 písniček

Většina z vás určitě zná internetovou stránku Last.fm, která slouží primárně k monitorování přehrávaných skladeb. Já sám používám tuto stránku od 19. sprna 2007 a je tomu pár dní, co jsem dosáhl hranice 30 000 skladeb. K této přiležitosti jsem se rozhodl udělat takový menší rozbor toho, co poslouchám.

Úvodní článek

Ostatní 18.05.2008

I přesto, že nemám v současnosti tolik času, rozhodl jsem se, že se vrátím k psání blogu. Chci ale zvýšit jeho úroveň a psát zajímavé články. Můžete se těšit na recenze filmů, her, softwaru, hardwaru atd. Dále by se zde měly objevovat články z mého života, ale rozhodně to nebude na úrovni "blogísků". A protože je půlnoc, tak první pořádný článek si nechám až na jindy :D