Proč nerad testuji příslušenství

Někdy si z redakce odnáším místo notebooku (nebo k němu) nějaké příslušenství. Takovým příslušenstvím může být cokoli od TV karty, přes modemy až po různé konvertory a externí grafiky. Zatímco u notebooku se málokdy stane, že by s ním přišel nějaký zásadní problém, který by mi nutnou dobu k testování značně prodloužil, u příslušenství je to jiné. Dělají ho často menší firmy, neřeší se to tak moc jako notebooky a někdy to jsou vyloženě cajkové výrobky, které se ve výsledku ukáží jako nepoužitelné, a není je tak vlastně ani možné zrecenzovat.

pěkné, jenže ten sample výrobek na sobě nemá ani štítek s názvem 🙂

Bezkonkurenčně nejvíc času jsem strávil asi s ASUS XG Station, který jsem přitom ani neměl možnost pořádně otestovat. Ztroskotalo to totiž na problému najít 100% kompatibilní notebook. Teď jsem dostal nějaké bezdrátové modemy (v jednom případě celou sadu i s notebookem jako bundle) a všeho všudy můžu říct, že bez vlastního připojení k internetu bych asi ani jednu z těch věcí neměl možnost rozběhat. U T-Mobile pro jistotu na přibaleném čistě nainstalovaném (od nich) notebooku nejdou stahovat aktualizace z Windows Update (přes Wifi) a karta s už nahranými ovladači se nechce připojit. U U:fona mi tam zas radši nepřibalili ani instalační CD (to není ani u T-Mobile) a USB modem se nehlásí i jako flashdisk, na kterém by byly ovladače, jak to občas bývá.

UPDATE: Oni mi u T-Mobile navíc dali neaktivní SIMku, boha jeho...

Komentáře 15

  1. #1 Stanislav

    Jen tak... k cemu se vaze ten papirek ? 🙂

  2. #2 Beran

    Swarme byl jsem se ted po praci projet asi 40Km na kole a přišel jsem a zase jsem lehnul do kolen 😮) Teď přes léto dělam v prodejně Mobilních telefonu a vím přesně jak to je...

    Co mě ale úplně ničilo byla instalace GPRS modemu před 2 lety. Přišel zákazník s telefonem, notebookem - můžete mi to rozjet... Fajn instaluju, konfiguruju, volám na operátora ( Win 98 ), pořad restarty. Nakonec byl problém v tom že jsem nepoužil "průvodce přidáním modemu" ten totiž na konci nainstaloval potřebné drivery bez kterých ( i když tam byl pro modem ) win 98 odmitali připojit... Po celodenním trápeni jsem přišel domu úplně K.O.

  3. #3 Diagon Swarm ▲1 ▼0

    [1] Sony VAIO VGP-UPR1 ...problém byl, že s jejich ovladačema to nakonec bylo stejně skoro k ničemu (nefungovalo 3D ani video), takže jsem musel ještě do toho doplácnout DisplayLink generic driver.

    Tak jsem nerozběhal ani jedno připojení. U:fon se nepřipojí, ale ta hloupá aplikace ani pořádně neví proč. Jen teda vidím, že signál je skoro plný. T-Mobile pro jistotu poslal neaktivní SIMku. Kéž bych si s tím dával jen tolik práce, jako oni - to by byly recenze 🙁

  4. #4 Beran

    Swarm - Neaktivni že nema data nebo neaktivni že tam neni aktivovane Data ( to je normalni i u vodafone ) ?

    Mě by zajimali potom testy toho Ufona, třeba ve vlaku protože ted ma tu akci 20Kč za hodku nebo tak nějak a do vlaku by to bylo fajn

  5. #5 Diagon Swarm

    [4] Neaktivní SIMka je pro mě taková, se kterou se nepřihlásim do operátorovy sítě a povolí mi jen nouzové volání.

    Jinak výsledek je 2:0 pro mobilní operátory. U T-Mobile počkám, až tu SIMku na dálku aktivujou a U:fona holt asi vrátim.

  6. #6 Stanislav

    [3] A ta dockina, jak dobre to muze fungovat jen na USB ? to musi byt celkem dojeb, se nedivim, ze to nefungovalo poradne 🙂

  7. #7 Diagon Swarm

    [6] Je to v podstatě jako Toshiba Dynadock, jen v jiné krabičce. Jen ta Toshiba má teda vychytanější ovladače a je myslim 2-2,5x levnější.

  8. #8 Stanislav

    Hm ta dynadock vypada zajimave, ale je opravdu pouzitelna na jakemkoliv notebooku ? 🙂

  9. #9 Diagon Swarm

    [8] Bez problému. Zkoušel jsem s více notebooky a jen jeden z nich byla Toshiba. Ani na jednom nebyl problém. Všeho všudy je to vlastně normální USB hub a na něj nasázená USB zvukovka, USB síťovka a DisplayLink čipset na zpracování grafiky. Všechno to jde koupit i samostatně.

  10. #10 Beran

    USB zvukovka je dobra věc koupil jsem jednoduchou za 200Kč na aukru i s poštovným ( už tam neni ) a nemužu si to vynachválit. připojim USB hub a hned mam velke bedny. takhle připojovat 3,5 jack a bat se že to někde uvalim...

    PS: ale než jsem ji koupil hledal jsem bluetooth zvukovku... zase nic...

  11. #11 Diagon Swarm

    [10] USB zvukovka je hodně šikovná věc. Sám bych si bez ní neuměl představit používání notebooku. Mám Sound Blaster Live! 5.1 a používám jí se svýma Cambridge SoundWorks 4.1 reprákama. V případě prostorovýho zvuku holt člověk moc nemá na výběr a externí zvukovka je nutnost. Jinak za 200,- je nějaká jednoduchá zvukovka hodně v pohodě. Tahle vyjde tak na 1000,-, ale je tam teda i digitální SPDIF, který taky používám.

    Jo a v těch dokynách mě štve jedna věc - pouze dokyna od Belkina (která je jinak dost k ničemu) má v sobě nějakou 5.1 C-Media zvukovku. Všichn ostatní tam daj jen tu úplně nejlevnější s jedním vstupem a jedním výstupem. Ušetří se pár korun, ale člověk si pak k té dokyně stejně třeba musí koupit ještě externí zvukovku, což mi přijde jak plítvání.

  12. #12 Beran

    Jo tak to zase kopeš jinou ligu ja tam mam 2 satelity a jeden subak jenom aby to nebyli takove chrastitka ale na koleji orchestr nepotřebuju na to si zajedu na chatu tam pustim DVD, zesilovač NAD ( 2*25W ) a hrajem...

  13. #13 Viktor Žůrek

    Zdar, jde vidět, že si hraješ s ntbkama, mohl bys mi prosímtě říct, co říkáš na Dell Inspiron 1525?

  14. #14 Beran
  15. #15 Viktor Žůrek

    díky za odkaz 🙂