Jen tento víkend si můžete koupit na Steamu vynikající hru Prey za pouhých $5. Prey je založen na stejném engine jako Doom 3 a Quake 4, ale je mnohem zábavnější. Součástí jsou různé logické hříčky a především gravitační portály, se kterými se dá docela dobře experimentovat.
Prey je jednou z mála her, kterou jsem (asi před rokem) dohrál až do konce 🙂
Co je to Steam?
Steam je nejvýznamnější platforma pro online distribuci her. Vytvoříte si zdarma Steam účet, přihlásíte se na něj, a pod tímto účtem máte poté na libovolném PC k dispozici hry, které jste si pod Steamem zakoupili.
Nově zakoupená hra se stáhne ihned do počítače, nevyžaduje pro spuštění žádné DVD v mechanice, a rovněž se automaticky aktualizuje. Je to prostě mimořádně pohodlné a komfortní prostředí, hry samozřejmě neobsahují žádné Starforce viry (třeba TrackMania United je na DVD se Starforce, ale na Steamu bez něj), SecuROM, nic závadného a obtěžujícího, jen online přihlášení na váš účet.
Osobně veškeré hry nakupuji jen a pouze přes Steam (pokud tam jsou vydány).
Platit můžete Visa / MasterCard debetní / kreditní kartou, či třeba pomocí PayPal účtu. Občas jsou na Steamu mimořádné akce, kdy hra v hodnotě $20-40 je za pár Kč. O Vánocích jsem si třeba koupil portfolio 7 her v běžné ceně $100 za $15 🙂
Na Steamu je dostupná i spousta demo verzí, takže si konkrétní hru můžete před zakoupením snadno vyzkoušet.
Za tak směšné částky se nemůže nikomu vyplatit warez. Vždyť co to je 5$ oproti ceně počítačové sestavy, na které si lze hru pořádně užít. Když nemám na hru peníze hned po vydání, tak rok počkám a koupím za hubičku.
Díky za tip! Už nějakou dobu jsem přemýšlel o registraci do Steamu, teď mě to utvrdilo. Vezmu si Prey a pár dalších her, při dnešní pozici dolaru je výsledná cena v CZK opravdu geniální. Když zahlédnu někde na foru ty chorobné stahovače, jak to stahují někde z torrentu a ještě se vzájemně poplácávají, je to k smíchu.
[1] přesně, osobně nemám hraní her jako prioritu a tak se spokojím s budgetovými edicemi nebo akcemi podobné téhle a za málo peněz mám krásný pocit z legálně nabyté hry 8-)
Souhlas, taky děkuju za upozornění na výhodnou koupi, ihned jsem vyzkoušel nově zřízenou virtuální kartu.
Pěkný, ještě že mám v této době na paypalu jen 50 centů 🙂 a peníze mi trvá převést 2 dny 🙁.
Díky za tip🙂 Už mám koupeno a jdu stahovat 😉
Steam je kvalitní záležitost, to určitě. Sám ho využívám jen na hraní si na vojáčky s CS:Source. Hry už moc nehraju.. Není čas, ale na takové odreagování to není špatná věc. Steam můžu jenom doporučit.
Opravdu díky za tip!
Za velkou výhodu Steamu považuji ještě NEpřítomnost "profesionálního" českého dabingu. Sehnat v ČR v kamenných obchodech některé tituly v původním znění je prakticky nemožné a hrát přeložené a hlavně dabované verze některých her je utrpení. A navíc si pořád pamatuju české Wizardry 7, kdy jsem z reproduktoru slyšel originální "It's to the north", zatímco profesionální český titulek říkal "Jděte na východ".
Na druhou stranu to, že Steam neinstaluje hnusy typu Starforce si vynahrazuje tím, že nejde hrát bez připojení k internetu (takže pohodlné hraní na cestách se opět nekoná) a že to je ideální nástroj pro sběr všech možných i nemožných informací o tom, co, kdy a jak člověk na počítači dělá (hraje).
Souhlasím, Steam je vynikající platforma.
Rozhodně je mi milejší přístup steamu, který proti warezákům bojuje tak, že hráčům usnadní přístup ke hrám, než přístup využívající Starforce a podobné ochrany omezující uživatele...
Taky mi příjde distribuce ala Steam nejlepší. Co se týče Prey, je to nudná stereotypní střílečka s pěknou sekvencí na začátku,ale nynější cena je obdivuhodná
[10] Samozřejmě je možné hrát bez připojení k internetu. Stačí zapnout režim "Off-line" - během toho je připojení k internetu nutné - a potom až do opětovné aktivace "Online" režimu je možné hrát bez připojení k internetu. Nefungují statistiky (achievements) a pochopitelně celá on-line funkce Steamu, ale jinak vše ostatní ano.
K Prey - je fajn, že teď stojí $5, ale dlouhou dobu to byla jedna z nejdražších her na Steamu (zatímco v kamenných obchodech se prodávala za zlomek ceny) - no, konečně je za rozumnou cenu (taktéž jsem toho využil 🙂
[12] Prey není "stereotypní střílečka". To jsou Doom 3 a Quake 4. Prey k tomu přidává doslova pohyblivé prostředí, reagující, portály, hádanky, to je zcela jiná liga. Prey je opravdu zábavný.
Už to mám koupený. To byl ale boj než jsem to koupil (paypal si bere poplatky jako ****)
Prey už je z části doma. Musím říct že to byl ale boj než mi kámoš poslal dostatek peněz na poplatky.
[16] PayPal si při posílání nebere nic. Z karty se mi strhlo cca 97 Kč, což odpovídá $5 + DPH.
Bere, mě to při 6.8 USD psalo že nemám dost peněz na zaplacení i když hra stála necelých 6 USD i s DPH na steamu.
[18] asi záleží na typu účtu, neúčtuje mi to nic navíc, já mám "Verified Business Account" na PayPalu. Pokud máš jiný typ účtu, možná je lepší zaplatit přímo kartou, ne?
[17] poplatky u PayPalu plati prijemce 😉
Právě že kartu mám jen Maestro a s tou se nedá platit takřka nic. Chtěl jsem MasterCard ale díky tomu že mám dementní banku (GE money) tak kartu prostě nedostanu a ani mi neřekli důvod proč. Zítra si zajdu do ČSOB kde by ke studentskému ůčtu měli dát embosovanou MasterCard po dobu studia zdarma.