iPhone 5? Ošklivá nudle, zklamání, bez inovací.
Nicméně, průměrnému konzumentovi to nevadí. I tak je nadšen, když je mu iPhone 4S prezentován jako pětka a hned jej chce a vidí rozdíl 🙂 Neuvěřitelný výplach mozků. Prodeje Apple jsou zjevně jen a pouze o reklamě.
Apple už zřejme s 4S dosáhl vrcholu a nyní už ho čeká postupně rok za rokem postupný šesup dolů.
Karta se myslím konečně obrátila na stranu Windows Phone 8,které čeká naopak sice pomalý,ale postupný vzestup.Stejně tak i Nokie,která představila ve spojení s Windows Phone 8 opravdu nejzajímavější telefony ze všech hráčů na poli, telefony plné innovací,originálního designu a vše navic podtržené bonusovým SW.
Problém Windows Phone (a Nokie) je v tom, že to co umí neumí prodat. Totálně nezvládnutý marketing a reklama. Totálně nezvládnutá představení telefonů a jejich uvádění na trh (představení několik měsíců před uvedením? WTF?) Takže Windows Phone jsou sice dobré, ale samy sebe sráží neschopností se prodat.
JJ, MS a Nokie se ještě musí učit jak prodávat. Jako akcionář bych ty "manažery" mydlil po zádech ať se vzchopí.
Taky me prijdou rozdily mezi soucasnou a naslednou generaci iphonu cimdal tim mensi a mensi....
[3] I přes mizerný marketing Nokie vzbudila 920 velmi slušný ohlas a zájem o tento telefon.Jednou to přijít muselo.
WP se konečně zbavuje omezení,které dodnes nesl a díky tomu byl na okraji zájmu.Nebude to rychlý vzestup ,ale pozvolný,stejne jako postupné oslabování již znuděných uživatelů ostatních OS,které jsou na jedno brdo a innovace už jen probíhají na poli kdo představí víc jader apod. ,ale na optimalizaci OS kašlou..Každému musí být jasné ,že na vrcholu nebudou věčně.
se vzestupem Nokie souhlasim.... Metro UI je koncepove generaci pred iPhonem/Androidem... a uprimne nechapu jak nekdo muze oznacit design zalozeny na obsahu jako neefektivni... metro ui je proste krasa 😄
Když je tu řeč a Apple a Nokii, už jste viděli nové iPody Nano?
[5] Možno si treba uvedomiť aj to, že inovácie sa nedajú vždy robiť len veľkými skokmi. Veď napríklad aj rozdiel medzi Lumiou 800 a 820 nie je nijaký dramatický... takmer nebadateľné zmeny v dizajne, novšia verzia OS, pár iných vylepšení hoci rozdiel medzi ich uvedením je takmer rok. To isté zrejme platí aj pre iPhone.
Zajímalo by mě, co jste reálně čekali, že nový smartphone, tedy iPhone 5 bude umět. Že bude umět teleportovat lidi? Je třeba si uvědomit, že nic nového se do mobilu již nedá dát, takže nové verze lze vylepšit "jen" sebráním váhy, lepším fotoaparátem apod... Nemyslím si, že by šel mobil dolu, spíš stagnuje a pozdější verze opět budou šokovat nějakou novinkou. Bavíte-li se o úžasném Windows Phone 8 a porovnáte ho s iPhonem? Směji se, ale velice!
[9] Podívej se pozorně na Lumii 920 a zjistíš co se ještě dá innovovat.Kapacitní displej ovládaný čímkoliv,tedy už ne jen zavislý na vodivosti prstu,bezdrátové dobíjení,stabilizace obrazu,skutečná na základě senzoru,ne ten digitální pokus jako má iphone apod.
[10] To je pro mě teda asi lepší retina display. Nějak sem si zvykl používat prsty a nějak si nedovedu představit, že bych na malém displayi používal nějaký stylus nebo ty to asi myslíš třeba přes rukavice(jo, to je krok kupředu).Avšak iPhone je špička mobilních telefonů na světě a nějaký zaujatý článek českého IT blogera na tom nic nezmění a může si tu kritizovat do halelujah. Připomenu, že iPhone nemám, že sem po iPhone 3 přesedlal s chutí na Android, takže nejsem typická iOvce
nokia to zabila tim, ze predstavila krasnej telefon, ale dosud neni info ani o cenach, ani o dostupnosti v CR. to ze bude iphone drive je myslim obrovsky problem..jsem jeden z tech, co misto cekani sahnou po ip5 nez aby cekali dalsi 2 mesice..bohuzel. neresim cenu, neresim znacku, chtel jsem proste telefon. ne par videi a obrazku z netu, nejasne informace a nekolikamesicni cekani.
[2] naprostej souhlas. v okoli mam spoustu lidi, co chteji novou vec "proste hned" a tohle proste apple umi. udela show a za 14 dnu prodava..
Proveďte stejný trik na koklemjdoucí s jakýmkoli jiným široce rozšířeným zařízením libovolné značky a za pár minut máte natočeny úplně stejné záběry. Dejte jim třeba kus obyčejné rifloviny a řekněte, že se z této super látky budou šít gaťata nové generace. Přidejte kameru, zvukaře a lidé se budou podivovat nad pevností a jemností oné novinky.
Prezentovat záběry zábavné late night show jako sofistikovaný důkaz není nic víc než... zábavné.
14: presne.. ved sme to videli pri testoch s KDE4 ako nasledujucim Windowsom a tiez boli ludia nadseni..
toto nie je relevantny dokaz, aj ked uznavam, ze usmevne to je.
[11] Prsty pouziva vetsina,zeny nechty a tam jim to Nokia usnadni.Co sem pletes takove to oblbovaci marketingove oznaceni retina displej ,kdyz nokia bude mit IPS?
[11] "Retina" displej je označení pro hustotu bodů. Vtipné je, že Nokia Lumia 920 má vyšší hustotu bodů než iPhone 5 (plus větší úhlopříčku, větší rozlišení, lepší barevné podání, lepší černou, ovládání i v rukavicích / nehtem - prostě je ve všem objektivně mnohem lepší). Což samozřejmě žádný Apple fanatik neví, jemu stačí Apple výplach mozků.
Nechcem byť zlý ale ovládanie "čímkolvek" mal už aj môj umretý LG GT540 ... ale osobne som rád že sa to vracia do módy.
[18] Ten ale má/měl rezistivní displej a to je oproti kapacitnímu displeji rozdíl,tam ovládání "čímkoliv" standardem není.
pane Koláři vy jste vedle majitele tohoto blogu druhá velká Wovce, protože to co tu píšete jsou opravdu jen Vaše zbožná přání - zájem o ostatní OS upadá? Proto má iP5 rekordní prodeje a proto se stále zvyšuje podíl Samsungu, který je vrchím producentem Android zařízení? Nové Nokie spolu s W8 jsou zajímavé telefony, ale pro běžného uživatele nepřináší nic nového podstatného - bezdrátové napájení, které akorát místo kabelu potřebuje podložku není nic praktického, zvýšení citlivosti kapacitního displaye pro ovládání v rukavicích je možná zajímavé, ale až praxe ukáže, jak to bude vyladěno a foťák? Myslíte ten foťák, který byl zatím prezentován falešnou reklamou a nikdo neví jak budou vypadat skutečné fotky?