HTC vydalo, po poměrně dlouhé době, novou oficiální ROM pro HTC HD2 telefon ve verzi 3.14.479.2. Číselně se jedná o dost velký skok oproti verzi 1.66, která byla předchozí oficiální. Součástí ROM je i nové rádio 2.15.50.14 (část ROM starající se o komunikaci - GSM, GPRS, HSDPA, Bluetooth, Wifi, atd.).
Zajímavé je, že pokud máte na telefonu neoficiálně upravený zavaděč (jmenovitě HSPL 1.66 či HSPL 2.08), po upgrade na novou verzi ROM máte neuvěřitelně málo volné paměti RAM, jen cca 50MB. Po downgrade na oficiální (nehackovaný) zavaděč 1.42 SPL či 1.66 SPL, provedení výmazu telefonu pomocí Task29 a novém flashnutí ROM přes bootloader je volná paměť při spuštěném HTC Sense na úrovni cca 180MB, tedy běžný stav.
Samozřejmě, pokud máte současnou ROM i zavaděč oficiální, nemusíte dělat nic z výše uvedeného, jen nahrát ROM novou.
HTC HD2 ROM 3.14
nová ROM má stále WM6.5, ne 6.5.x
Taky jsem updatoval. Rychlost a stabilita zatím špičková. To nenabízí žádná neoficiální ROM. Jen tý RAM mám něco málo pře 100 MB. Před instalací jsem tam hodil SPL 1.42, s HSPL bylo cca 80MB. Ale nedělal jsem TASK29, že by to bylo tím?
Jinak díky za tip na zobrazení panelu Screen, Owner není třeba.
[1] já jsem udělal Task29, nahodil SPL 1.42, a až pak flash 3.14 ROM a po rebootu 180MB..
Můžu otázku? Pokud mám oficiální 1,66 a s SPL jsem nic nedělal, bude po upgradu na 3,14 mít kolem těch 180MB rovnou, nebo musím Taks29 udělat taky.
[3] myslím, že ano, ale pochopitelně jsem to nemohl testovat, protože jsem měl HSPL a různé uvařené ROM..
[3] Měl jsem totéž (oficial 1,66 bez zasahu), po upgrade ROM volných 175,78 MB.
Po nastavení češtiny přes registry nefungovaly notifikace e-mailu a SMS, vyřešeno postupem tady: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=583878....
Běhá to nádherně rychle.
[5] jo, notifikace jsou zde ke stažení: http://myego.cz/download/HD2-notifikace.zip... (0x405)
Vazeni,
Po instalaci noveho ROM se potykam s problemem, ktery je popsan zde:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=816896...
Muzete poradit? Vyzkousel jsem vse co je napsano v onom "threadu".
PS:
Omlouvam se, ze pisi bez diakritiky, nachazim se ve Velke Britanii a nemam pristup ke klavesnici s ceskymi znaky.
[7] a jak jsi flashoval? Standardní postup je vypnout telefon, stisknout "Volume Down" a tlačítko zapnutí, naběhne trikolora bootloaderu, připojit telefon k PC, a spustit RUU_Leo_S_HTC_WWE.exe
Jinak bych asi zkusil postup s SPL 1.42, pak Task29, pak flash přes PC (z bootloaderu) a snad to pomůže.
Zkousel jsem to presne touto metodou. Kdyz jsem pote narazil na zminovane zamrzavani telefonu, popripade nahodne restarty, tak jsem vyzkousel i flash pres SD kartu. Oboje zpusoby vyvolavaji zamrzavani telefonu.
[9] tak Task29, nic jiného stejně zkusit nemůžeš..
Upresnim svou odpoved - uz jsem vyzkousel i metodu s Task29, vse probehne bez problemu, ale nakonec dochazi opet k zamrzavani.
Ozkousene reseni je prechod na predchozi verzi ROM, nebo pouzivani Android na teto verzi ROM... Stejne bych ale nejadeji zjistil pricinu tohoto problemu, popripade proc je tak malo uzivatelu, kteri maji stejny problem jako ja.
[6] Ahoj ty notifikace se maji nakopírovat do složky windows?A přišel jsi na nějaké problémy funguje ti vše co jsi používal před tím děkuji.
Nová ROM vypadá hodně dobře, ale přesto zůstanu na Artemis. Ta je postavená na ROM 3.14, ale je výrazně rychlejší a má pár výborných vychytávek.
Po downgrade na oficiální (nehackovaný) zavaděč 1.66 SPL. Zřejmně dělám zase něco špatně, vrátil jsem oficiální rom 1.66.479.2 provedení výmazu telefonu pomocí Task29., se mi nepovedlo (rozběhlo se, naskočili barevné pruhy poté ukazatel dokončených %, ale tím to skončilo na 0. Evidentně neudělám downgrade zavaděče 1.66 SPL jen flashnutím staré Romky 1.66.
Poraďte, děkuji.
Ahoj, chtěl bych se zeptat zda někdo nevíte jak použitelně nahrávat příchozí nebo odchozí hovory na HD2. Měl jsem tuto funkci před cca 4 lety na jednom telefonu a na HTC HD2 se mi to nedaří najít 🙁 Potřebuji si nahrávat složité objednávky po telefonu. Díky za radu.p.s. Zkoušel jsem ACR , ale to je dost nepoužitelné ,jelikož to nahrává protější stranu přes reproduktor a extrémně to šumí.
[15] Ano, víme, stačí nainstalovat malý cabík -> http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=765555... <- a nainstalovat libovolný program pro nahrávání hovorů, já na to používám Vito Audio Notes Touch, nahrává to automaticky příchozí i odchozí hovory, obě strany jsou slyšet naprosto stejně kvalitně.
Vlastním HTC HD2 od srpna a patřím spíš mezi "pasivní uživatele", přesto jsem neodolal a upgradoval na novou ROM.
Bohužel se od té doby potýkám s problémem zrychlování hodin, které se předcházejí o 1 až 3 hodiny napřed.
Nemáte tušení, čím by to mohlo být?
Mám nainstalovaný Co0kies Home Tab a CHTEditor v1.8.5.1, přičemž jsem se k této verzi vrátil po instalaci verze 2.0.0 Beta, která mi nesedla.
Díky
[17] problém operátora co má blbě nastavené hodiny na místní BTS?
Ahoj,
pokud provedu zmenu HSPL 1.66 na SPL 1.66 originalni a pouziji Task29, muzu timto zpusobem nahrat novou ROM 3.14 i na HD2 puvodem od T-Mobile? Anebo musim pockat az vyjde nove HSPL 4? Predem dik za odpoved
Můžu požádat o radu? Jak vrátím na HTC telefon originální SPL? Dá se někde stáhnout? (nemám HD2, ale Touch Pro2) Díky moc.