Psát si blog je především o zábavě a utřídění si myšlenek. Normální (lenošný)
člověk je zásadně jen a pouze pasivní čtenář, shlédne, nepochopí a zapomene, člověk
publikující ovšem informace sbírá i proto, aby jim dal nějakou formu, pochopil
je, našel si více názorů, utřídil je, a napsal je případně na svůj web.
Blogování je prostě přínosné pro vzdělání a rozvoj člověka.
Psát si blog je rovněž zásadně rozdílné od běžné novinařiny. Psát pro
celostátní deník typu MF DNES (tímto zdravím jednoho nejmenovaného redaktora,
s nímž jsem si dnes příjemně popovídal) je zásadně odlišné než psát pro omezenou skupinku 10.000
čtenářů denně. V celostátním deníku musí člověk psát průměrné názory a
trefit se do vkusu průměrného čtenáře.
Na blogu si ovšem může člověk
psát co chce a pro koho chce, může se zaměřit klidně na 1% skupinku géniů či 10%
IT vzdělaných lidí a ignorovat to, že 90% průměrných lidí článek nepochopí. Kdyby to samé udělal redaktor masového média, bude vyhozen.
Průměrní čtenáři by
redakci bombardovali negativními reakcemi, a to nikoliv proto, že by článek nebyl pravdivý, ale protože by neodpovídal "běžné" či "průměrné" pravdě
(vnímané realitě) lidí s IQ
kolem 100.

jste-li génius, 99% lidí vám pravděpodobně občas nebude rozumět
Lidé s IQ 100 a nižším (nazývejme je pracovně "kriplíci"😉 mají jiné vnímání
reality a jiné znalosti a zkušenosti než lidé nadprůměrně vzdělaní a
inteligentní. Když jsem třeba napsal článek o tom, že profíci opravdu
nepoužívají antivirus, protože používají raději svůj mozek a neklikají na
každé BIG_TITS.exe v emailové příloze, řada -náctiletých kriplíků na jiných webech napsala
cosi ve stylu "Hulán je idiot, nepoužívá antivirus, to jsem si myslel, že je
teda větší odborník, každý přece ví, že antivirus je nutnost!!".
Omezený svět kriplíka prostě říká, že antivirus je povinnost. Viry jsou
všude, a kriplík si nedokáže představit situaci, že s nimi někdo IT vzdělaný nemá problém.
Realita, kterou člověk popisuje na WELL.DONE prostě není realita, jakou ji
vnímají kriplíci, ale pohled na svět očima nadprůměrně inteligentního člověka s nadprůměrnými
(IT) znalostmi.
Kdyby stejný článek napsal redaktor MF DNES, dočkal by se asi nepříjemného
pohovoru se svým šéfem, přestože on sám antivirus samozřejmě také nepoužívá. Redaktor masmédia prostě musí vnímat nikoliv svoji
realitu, ale realitu prostých lidí, nepostižených vysokou inteligencí ani zásadnějšími IT znalostmi. A článek musí
vždy psát z pozice této průměrné reality.
Osobně jsem také často překvapen tím, že nějaký kriplík prohlásí "oni s tebou
ale nesouhlasí, to nebudeš mít pravdu!". Ano, s některými mými názory
nevzdělaní kriplíci s IQ 100 nesouhlasí. A kriplíků s IQ 100 je hodně. Dokonce
je jich mnohem více než géniů. No a co? Znamená to jen to, že se
prostě pletou, nechápou psaný text, popřípadě jim schází zásadní znalosti pro
posouzení problematiky.
Pokud člověk nepíše články z pozice "průměrné reality", je logické, že se člověku žijícímu v
průměrné realitě budou zdát nadnesené, nesmyslné, nemožné, případně zvrácené (viz sexuální
zážitky). Přitom moje realita
je ve skutečnosti ještě mnohem zábavnější (na papír opravdu není možné dát
všechno).
Kriplíci se snadno poznají tak, že zaujímají k WELL.DONE
výrazný (negativní) postoj. Kriplíci mají rádi lidi nemocné, postižené, neschopné, zmatené. Těm
mohou pomáhat a mohou s nimi soucítit jako s podobně postiženými, protože nejsou lepší než oni
samotní. Pokud ovšem něco kriplíci nesnesou, jsou to odlišné názory, samostatnost,
soběstačnost, neustálá aktivita a pochopitelně kritika kriplíků.
Inteligentní lidé se naopak
poznají snadno tak, že pohrdají neustále pokřikujícími kriplíky,
a zaujímají k WELL.DONE pozitivní či indiferentní vztah. Související:
Jak číst
AntiHulán weby.
A co vy? Jste kriplík nebo génius?
tohle bych si sice nedovolil napsat ikdyž mam od mensy 145+, ale tak upřímný to je 😄