F.E.A.R. - 30 screenshotů z nejlepší hry současnosti

F.E.A.R.

Včera jsem si v JRC na Andělu koupil F.E.A.R., stojí přesně 990 Kč a je to zdaleka nejlepší hra současnosti (s Battlefield 2).

F.E.A.R. nabízí mnoho věcí, je zde vynikající grafika, která je naprosto reálná, úžasné jsou fyzikální modely, nepřátelské vojáky prozradí jejich stín, je zde reálný kouř ze střelby, prach z papírových krabic, a skutečně dokonalá umělá inteligence nepřátel. Nechápu dosud příběh a zápletku (duchové či holčička v rudých šatech), není to ale nic zjevného či přímočarého. Zatím jsem si zahrál jen první 3 levely, ale jsem z toho tak nadšen, že jsem zapnul FRAPS, hrál to znovu, a udělal 30 screenshotů. Vím, screenshoty sice neřeknou celý dojem ze hry, ten je ale opravdu mimořádně mocný, a za tu tisícikorunu to opravdu stojí. Jděte si koupit F.E.A.R. (a možná i novou grafickou kartu od NVIDIE).

Na NVIDIA 7800GTX kartě (plus přetaktovaný Ahtlon X2 a Creative X-Fi) se dá F.E.A.R. (patch 1.01) mimochodem hrát s AF 8x, AA 4x, a absolutně vše na maximum (fyzika, grafika, sound, včetně soft shadows), v rozlišení 1280x960. FPS se mění od 40 do 120, pod 40 ale neklesá, což je vynikající.

Teď tedy slíbené screenshoty (je jich tolik, že jsem je musel drasticky zkomprimovat do JPEGu, v reálu je kvalita o třídu lepší), a poté mě omluvte, mám práci, jednotka netrpělivě čeká a Razer DiamondBack Plasma Limited Edition se celý chvěje 🙂

F.E.A.R. thumb 1
F.E.A.R. thumb 2
F.E.A.R. thumb 3
F.E.A.R. thumb 4
F.E.A.R. thumb 5
F.E.A.R. thumb 6
F.E.A.R. thumb 7
F.E.A.R. thumb 8
F.E.A.R. thumb 9
F.E.A.R. thumb 10
F.E.A.R. thumb 11
F.E.A.R. thumb 12
F.E.A.R. thumb 13
F.E.A.R. thumb 14
F.E.A.R. thumb 15
F.E.A.R. thumb 16
F.E.A.R. thumb 17
F.E.A.R. thumb 18
F.E.A.R. thumb 19
F.E.A.R. thumb 20
F.E.A.R. thumb 21
F.E.A.R. thumb 22
F.E.A.R. thumb 23
F.E.A.R. thumb 24
F.E.A.R. thumb 25
F.E.A.R. thumb 26
F.E.A.R. thumb 27
F.E.A.R. thumb 28
F.E.A.R. thumb 29
F.E.A.R. thumb 30

Komentáře 22

  1. #1 Revealman

    🙁 tak na to moje 6600GT a za nedlouho 6800GT stačit nebudou 🙁(.

  2. #2 Radek Hulán autor webu ▲10 ▼0

    [1] je to tak, mám tu i Black & White 2, a aby člověk hrál v rozlišení 1280x1024 vše na max, tedy super kvalita obrazu, potřebuje 7800GTX. Jinak se musí spokojit s podstatně horší kvalitou..

  3. #3 someone

    Nemáte v plánu napsat minirecenzi na Creative X-Fi? docela by mne zajímala.

  4. #4 Radek Hulán autor webu ▲10 ▼0

    [3] asi takto, na mých Logitech Z-5500 Digital 5.1 THX za 9.000 Kč neslyším žádný rozdíl mezi bývalou Audigy 2 a dnešní X-Fi Platinum, a EAX 5.0 se zatím neuplatní..

  5. #5 Cujo

    plz pojede mi FEAR? na jaké rozlišení asi a kvalitu..
    moje gpu 6600TOP @ 600/1200 3500bodů v 3dmarku05...

  6. #6 Radek Hulán autor webu ▲10 ▼0

    [5] hratelně (= průměrné FPS nad 50) pojede v 800x600, pokud ti nevadí FPS občas pod 30, a tudíž horší hratelnost, tak i v 1024x768

  7. #7 Lokutus

    Jedno OT. Narazil jsem na stejnou favicon, kterou používáte vy.
    http://www.czp.cuni.cz/Osoby/

    Jen mě to zaujalo

  8. #8 Radek Hulán autor webu ▲10 ▼0

    [7] no jo, někdo mi ji ukradl, nicméně, mám už jinou, sladěnou s designem, doporučuji starou pro hulan.cz smazat, ta nová je oranžovo-hnědá

  9. #9 vlady

    [5] jakto že máš tak málo bodu v tom 3Dmarku05 ?? ja mam leadteka A6600GT 580/1160 a dává mi 3800 bodu 🙂 a to mam jenom AthlonaXP 2800+@2300MHz 🙂

  10. #10 recal

    Nádhera, musím uznať 🙂

    Na mojom šrote (P4 2.8 GHz, 512 mb ddram, RADEON 9600 SE!!! 🙁) to ide biedne s tieňmi (niečo ako diaprojektor alebo slideshow je z toho 🙁) pri rozlíšení 800x600. Pri 640x480 hry nehravam, tazke tak 🙁 Medium textury, high efekty, bez tienov, 800x600 a zmieril som sa s tym.

    Tiež mám "kánón" zvaný Razer Chameleon DiamondBlack a s tým sa teda fraguje o veľký kus lepšie (ešte keby nebolo tých hnusných lagov)

  11. #11 recal

    Ešte niečo: ak dovolíš, možem umiestniť tieto screeny na web, kde som redaktor? Zaoberá sa F.E.A.R.om

  12. #12 MMTA31

    Gameska je to hezka, každopádně si ji nezahraju :-/ mno ale i ták, jelikož v těch malo volných chvílích co mám hraju X-Com tak mě to netrápí.. Jen by mě zajímlo jakej stroj by člověk musel mít a zda vubec by to rozchodil pod Wine...

  13. #13 MiK

    No nevim nevim... s hodnocení grafiky bych trochu ubral... Efekty jsou skvělé ale ostatní... když to přeženu, tak chodby a prostranství vypadalí jak z Half-life 1. Jinak musím uznat že v ostatních věcech je to jednička ve svém oboru s nadupanou atmosférou protože kde jinde vás vystraší krysa 🙂

  14. #14 Radek Hulán autor webu ▲10 ▼0

    [11] v případě odkazu na zdroj ano (stačí někde dole v kreditech), a rád dodám i další screenshoty z dalších levelů, tato hra se mi líbí 🙂

  15. #15 Radek Hulán autor webu ▲10 ▼0

    [13] jsou to docela prázdné tovární haly, ale ne pořád, viz třeba tento screenshot, podle mě se ale jedná o kalkulovanou "atmosféru chladu", takto prostě sklepy a podzemí vypadají, projdi si pár továren, teplé prostředí by se k této hře fakt nehodilo

  16. #16 kybernetik

    Pujde mi to na Radeone 9800XT aspoň 40 fps na minimálnich detailech pri rozlišení 1024x768 ?

  17. #17 Jiri Pavlik

    [16] Napsat taky procesor by nebylo od věci 🙂

  18. #18 Icewind

    Stejný dotaz jako keberentik, Pojede mi to na minimální detaily(rozlišení 1024x768) na Radeonu 9800XT s procesorem Intel Pentium 4HT,3Ghz,1Mb CACHE aspoň na těch 40FPS ?

  19. #19 radkoff

    Při instalaci mi to po pár minutách hodí chybovou hlášku
    cyklická redundandní kontrola.
    co to je?

  20. #20 x125

    Zajímavé, 3GHz, 1024 RAM, 6600GT (128) mi to jede 1024*768 bez vyhlazování na maximum, jen volumetrii stínů mám na medium. Nejnižší hodnota snímků za sekundu byla 25. => subjektivně NAPROSTO plynulé. Sám tomu nemůžu uvěřit...