Dark Messiah of Might and Magic

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Dark Messiah of Might and Magic

Hry na PC 13.01.07

Koupil jsem si hru Dark Messiah of Might and Magic, která je sice dle recenzí taková středně nudně stupidní, ale chtěl jsem za 999 Kč prostě vyzkoušet, zda se recenzenti nemýlí (mají bohužel pravdu). 8GB velký instalační obraz na retail verzi DVD se roztáhl na 10GB na disku, což je solidní velikost. Po autorizaci Steam účtu následovalo ovšem další překvapení, a to okamžité stahování 1GB patche na retail hru.

Zvyknul jsem si na to, že se v herním průmyslu vydávají polotovary, kdy první měsíc skoro nemá smysl hrát, a čeká se na druhý či třetí patch, ale 1GB aktualizací je přece jenom trošku moc, na pár dní starou hru. Playman.cz by zde měl vydat nové DVD, popřípadě přispívat lidem na internetové připojení. Bez obří aktualizace si totiž hru vůbec nespustíte, Steam hraní neaktualizované hry nepovolí.

Dark Messiah of Might and MagicDark Messiah of Might and Magic - patch na retail DVD má 1GB

Komentáře

 1. 1 Dark 13.01.07, 12:01:47
  FB

  První zkušenost se Steamem? Neměl jsem na disku tuhle stupidní vymyšlenost od chvíle, co jsem dohrál Half-Life 2 a koukam, že se situace moc k lepšímu nezměnila. Pamatuju si, že jsem tahal taky skoro gigabytovou aktualizaci na Counter-Strike: Source a trvalo to celej den, protože Steam servery šlapaly jenom na asi 40kB/s. Po aktualizaci jsem to spustil, zjistil, že to je hovadina a zase odinstaloval :)

 2. 2 vlk 13.01.07, 01:01:00
  FB

  hmmm ... já hraji poslední dobou výlučne on-line hry (EverQuest II, EVE Online) a zvykl jsem si na to, že při témeř každém spuštění klienta se nejakou dobu (někdy i hodinku, podle vytíženosti Launchpadu) stahuje aktualizace ... to je ale dáno tím, že se jedná o online hru a svět se zkrátka mění "pod rukama" ... nicméně v dnešní době stáhnout 1GB dat je otázka v horším případě několika hodin, takže mi to příjde tak nějak normální.

 3. 3 Radek Hulán 13.01.07, 01:01:18
  FB

  [2] pokud si člověk koupí retail DVD, offline věc, předpokládá, že to bez stažení 1GB aspoň spustí, byť bugově.. Jenže ono to hru vůbec nepovolí spustit.

 4. 4 max 13.01.07, 02:01:09
  FB

  [2] Pokud už si koupím (offline) hru, tak mi rozhodně nepřijde normální, abych musel na její spuštění čekat několik hodin a navíc ještě mít další nemalé náklady na její zprovoznění. To je snad ještě horší než všemožné ochrany. Nechápu proč nejsou vydavatelé schopní vycházet vstříc platícím uživatelům a ztěžují jim život ve srovnání se zloději.

 5. 5 Dark 13.01.07, 02:01:17
  FB

  [2] 1GB stáhnout dneska neni vůbec problém, já mam doma 4Mbit, takže za hodinu bych při maximální teoretický rychlosti měl mít 1.5GB, ale Steam servery jsou neustále vytížený a dosáhnout tam rychlosti aspoň 1Mbit je zázrak. Přitom by stačilo, kdyby aktualizace vycházely i externě, aby je mohly poskytovat i jiný download servery. Navíc člověk by si je třeba vypálil na DVD a nemusel by je při každym přeinstalování systému stahovat znova (je tu sice možnost zálohy souborů .gcf, ale to taky nefunguje na 100%). Jestli je někdo fanoušek všech 'Steam' her (a měl by na disku všechny hry, co se přes steam stahujou) a zformátuje systém, bude muset z internetu natahat cca 20GB dat rychlostí 50kB/s (tj. pět dní 24/7 stahování), aby mu všechny hry fungovaly.

  Dementní výmysl ten Steam...

 6. 6 Radek Hulán 13.01.07, 02:01:54
  FB

  [5] ale pozor, Steam je skvělá věc, parádní distribuční systém, dementní je vývojář Dark Messiah of Might and Magic, který dává "dokončenou" hru na trh, a tato ihned potřebuje 1GB oprav.. A toto nemá přímo se Steamem nic společného.

 7. 7 Wayland 13.01.07, 03:01:26
  FB

  Tam k tomu nemám slov, bych musel být hodně hrubý.

 8. 8 MD 13.01.07, 04:01:30
  FB

  Jestli je někdo fanoušek všech 'Steam' her (a měl by na disku všechny hry, co se přes steam stahujou) a zformátuje systém, bude muset z internetu natahat cca 20GB datFanoušek Steam her vcelku jsem a pokud jste někdy zkoušel kliknout na nějakou hru v Games pravým tlačítkem myši, zjistil jste, že je tam možnost Backup (tak nějak, už jsem Steam kvůli škole asi 10 dní neviděl). Na to kliknete, celá hra, včetně třeba upravených configů atd. se vám zkomprimuje na Vámi zvolenou velikost, vypálíte a máte to...

 9. 9 Libb 14.01.07, 12:01:31
  FB

  [2] mně tedy nepřijde ani náhodou normální, že když dostanu chuť si zahrát, musím čekat, až se stáhnou aktualizace. I 5 minut by mě štvalo, ale několik hodin? Naštěstí hraju teď maximálně piškvorky, prostě na pořádné hry není čas - maximálně se chci na chvilku odreagovat a na to podobné molochy nepotřebuju.

 10. 10 Dark 14.01.07, 11:01:29
  FB

  [6] Já taky nemam nic proti Steamu jakožto nápadu, ale jeho zpracování je mizerný. Vývojáři Dark Messiah of Might and Magic tu totiž nejsou výjmkou, stejný excesy se předtim dařily i samotný firmě Valve, která Steam po přebrání od Sierry provozuje. Proto tu zmiňuju Counter-Strike: Source, protože ten taky potřeboval stáhnout stovky MB potom, co jsem si domu přitáhl Half-Life 2. Podotýkam, že to bylo taky chvíli potom, co HL2 vyšel, takže tam by člověk čekal, že už bude všechno hotový, ale prostě a jednodušše - Steam.

  Navíc tu taky jde o to, že nejenom, že člověk musí natahat 1GB dat hned potom, co si koupí hru, ale hlavně je musí tahat z přetíženejch Steam serverů. Přitom by bohatě stačilo, kdyby Valve uvolnilo svoje updaty na internet, aby se daly volně a hlavně rychle stahovat odkudkoliv kýmkoliv, popř. vypalovat na CD/DVD a dál předávat apod.

 11. 11 Dark 14.01.07, 11:01:31
  FB

  [8] To jsem taky zmiňoval jako "zálohu souborů .gcf", ale mně to nikdy nefungovalo správně. Je fakt, že už je to docela dávno, co jsem to zkoušel, tak se třeba situace změnila, ale nechce se mi to mu věřit, ale nic to nemění na faktu, že člověk musí stahovat 1GB dat z pomalejch Steam serverů na začátku.

 12. 12 Radek Hulán 14.01.07, 11:01:40
  FB

  [10] Steam nemá nic společného s tím, že na Dark Messiah si člověk musí stáhnout 1GB patches.. Nebudu to vícekrát opakovat. Toto je problém vývojáře DM, což není Valve.

 13. 13 Dark 14.01.07, 11:01:55
  FB

  [12] ale má. DM totiž běží na HL2 enginu, takže bych řek, že Valve do tohohle dost zasahuje (zvláště protože jejich engine prochází neustálejma úpravama => updaty čistýho HL2 už maj dneska taky přes 1GB), tohle by mi na ně dost sedělo a hlavně jsem mluvil o ostatních hrách na Steamu, který maj stejný problémy. Něco málo času jsem strávil na steampowered fóru, tak vim, na co si tu lidi stěžujou.

 14. 14 havy 15.01.07, 12:01:08
  FB

  Hra Arx Fatalis taktéž nebyla z technického (a uživatelského) hlediska zrovna bezproblémová...

  Nicméně, když už se tu mluví o zbytečně velkých patches - svého času mě docela dost rozzlobil Dreamcatcher a jejich Painkiller (a datadisk) - kdy je pro bezproblémové hraní (odstraněno zamrzání a chyby ukončující hru) vyžadováno stažení přes 400 MB dat - naštěstí existuje fanoušky připravený opravný "patch" o velikosti cca 200 kB, který obsahuje pouze opravené skripty ze hry (myslím, že by pro autory nebyl problém zahrnout takovýto esenciální mini-patch ke stažení).