Reklamace v Alzasoftu a reklamace v Czechcomputeru

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Reklamace v Alzasoftu a reklamace v Czechcomputeru

Nehodlám v žádném případě soudit, který shop je lepší, chci pouze sdělit své subjektivní zkušenosti s reklamačním procesem u těchto populárních e-shopů.
Nejprve shrnu zkušenosti s firmou Czechcomputer. Vždy, když se něco pokazí (čemuž se nelze vyhnout), rychle spěchám přímo na Háje do prodejny Czc. Fronty tam,až na výjimky, nejsou. Prostě neexistují. Po pěti minutách se dostávám přímo k technikovi a ten po chvíli ihned nabízí možnosti. Buď mi holt ihned zboží vymění za ekvivalent (nebo lepší, což většinou udělají), nebo nabídnout zaslání do servisu, zkrátka klasická reklamace - v případě když podobné zboží třeba není, nebo se jedná o specifický případ (nejde celý PC a teď kde je chyba). Když lze zvolit variantu číslo jedna, neváhám. U několika reklamací jsem odcházel po 15minutách z czc s novým kusem. Když se prováděla klasická reklamace, nikdy jsem nečekal na verdikt déle než dva týdny. S CZC jsem nikdy neměl problém.  

A nyní Azasoft. Tento obchod se pyšní tím, že je u nás největší. Taky tím chce asi naznačit, že je všemocný. Moje první reklamace, v dobách kdy Alzasoft byl ještě malý bezvýznamný shop, proběhla bez chyby. Milý pán přijal mou základní desku a bez větších prodlev mi byla vyměněna. Ta samá deska se ale po roce začala zasekávat a třeba na celý den se rozhodla tvrdit, že v ní není CPU. V Alze mi to pochopitelně nikdo nevěřil (to už Alza nebyla tím malým bezvýznamným shopem), protože po minutovém testu, kdy deska i s cpu najela, "nic" nezjistili, a proto jsem odcházel s nálepkou podvodníka. Nevím čeho bych měl jako dosáhnout tímto "rádoby podvrhem". Budiž. Každopádně deska dále zlobila do té doby, než mi technici v Czc poradili (i s návodem) jak přehrát Bios (dřív to nebylo tak jednoduché jako nyní).

Zajímavé je porovnání reklamací disků u Alzy a Czc. Do křemíkového nebe mi bez varování odešel 120GB WD disk. Přišel sem tedy do Czc a po chvíli jsem se dostal k technikovi. Krátké popsání problému ( včetně diagnostických postupů) jsem předal zaměstnanci a bez zbytečných ověřování mé "výpovědi" mi technik ihned nabízel nový disk výměnou (s dvojnásobnou kapacitou za tu "nepříjemnost"). A jak to bylo u Alzasoftu? Jednalo se o 160GB Samsung. Za běhu se střídavě vypínal a zapínal a byl tudíž nepoužitelný. Po hodinovém čekání v Alze jsem se konečně dostal na řadu. Po vysvětlení příčiny mé návštěvy. Jsem byl prověřen otázkami typu:"Neupadl Vám disk na zem? Proč je tato pečetní nálepka odřená? Nepolil jste disk něčím? Máte kvalitní zdroj u PC?". Prověrku jsem absolvoval a nastalo praktické ověřování závady. Disk přede mnou zapojil a po naběhnutí OS konstatoval, že disk běží normálně. Oznámil jsem pánovi, že jsem mu ne ani před minutou říkal, že disk se vypíná a zapíná zcela náhodně. Např. po půlhodině, pak za okamžik, dále až třeba po hodině. Technik několikrát zpochybňuje mé tvrzení a tvrdí, že disk je v pořádku. Žádal jsem, aby disk byl přijat na reklamaci a prozkoumán lépe. Smířil jsem se tedy s faktem, že se budu muset uskromnit s místem na disku. Čekám týden, dva, tři a už sleduji poslední dny 30-ti denní lhůty. Třicátý den volám do Alzasoftu a sděluji telefonistům na reklamačním oddělení, že vypršela lhůta pro opravu, a že mi mají zaslat peníze na účet uvedený v mém profilu. Muž na druhé straně měl však opačný názor. Tvrdil mi, že disk už mi musel být doručen dávno, jelikož byl expedován dva dny zpátky. Nevěřícně jsem tedy vstřebal informaci a přemýšlel jsem, proč mi nezaslali info emailem jako VŽDY. Balíček byl doručen druhý den kurýrní službou a v přiložených papírech jsem vyčetl datum shodující se datem mého telefonátu do Alzy a s časem odeslání půl hodiny po mém hovoru. Ať žije poctivost!!!

Rok se s rokem sešel a stejně tak jsem se opět sešel s mými přáteli na reklamačním oddělení Alzasoftu. Tentokrát dostal infarkt můj notebook. Zkrátka přestal kompletně "jít". Odvezl jsem ho druhý den na reklamaci. Naštěstí jsem se vyhnul dlouhým frontám. Opět nastala odmlka. 28 dní uběhlo a žádná zpráva od Alzy. Až 29-tý den mi bylo oznámeno, že notebook je opraven a připraven k odběru. Ihned jsem jel 30km abych mohl notebook co nejdříve používat. Odvezl jsem ho domů a v posteli jsem si chtěl ještě přečíst pár emailů (os běžel, vše fungovalo). Ale co to? Nechce mi to najít žádnou wifi síť. Omyl, žádnou wifi kartu tam ani nemám! Po dlouhých pokusem jsem se ujišťoval, že wifi prostě chybí. Další den jsem odvezl notebook zase do Alzy (jak sem později zjistil, bylo by levnější zaplatit si pronájem na ty tři dny někde poblíž). Přímo přede mnou technik rozdělal notebook a potvrdil mé zjištění- wifi karta tam není ! Už jsem byl logicky značně znechucen mým „výletničením" po Praze a stáním fronty. Snažil jsem se tedy uspíšit opravu, protože jsem opravdu neměl zájem čekat druhý měsíc. Navíc předpokládám, že dle zákona bych měl nárok na vrácení peněz, jelikož mi z opravy nevrátili opraveny, nýbrž jinak porouchaný výrobek. Po hodinové debatě mi bylo slíbeno, že jak nebude notebook hotov do čtvrtka, budou mi vráceny peníze.

Samozřejmě jsem ve čtvrtek dorazil do Alzy a vše bylo jinak. Nebo spíš stejně, každopádně nijak uspokojivě. Reklamační team se obměnil a stejně tak zmizeli i sliby. Notebook samozřejmě nebyl hotov, ale co víc, byl jsem nařčen ze lži. Když jsem totiž sdělil, jak mi byla přislíbena rychlá oprava či vrácení peněz, „uhrovitý teenagerovský rádobytechnik" mi řekl, že mi to nikdo slíbit nemohl, že to nejde. Po mém nátlaku došel za šéfem a vrátil se s tím, že mám počkat další měsíc a co víc, začal kafrat, že mají v nějakém okamžiku víc měsíců na opravu. Samozřejmě jsem jeho argumenty shrnul ze stolu (nyní jsem už hrubým způsobem sdělil, že mě daná situace dost sere a i díky svému hlasitému projevu jsme byli středem pozornosti a asi jediným komickým místem v jinak nekomickém vesmíru). Technik opět odešel za vedoucím. Teď si již nebyl tak sebejistý ani svým jménem po mém projevu, který bavil přítomné. Po jeho příchodu mi s pompou sdělil, že mám donést příslušenství a že mi budou vráceny peníze! Dobojováno. Už mi ani nezbývala ani kapka sil. Na druhou stranu jsem dokázal prosadit pravdu. Poctivost se zřejmě u těchto velkých shopů „nenosí".

Co můžu říct závěrem. Nekupujte nic v Alzasoftu, co se může pokazit a co je dražší, než Vaše osobní hranice finanční obětavosti (nebylo kolika peněz se vzdáte, aby jste se vyhnuli opletačkám na reklamačním oddělení). Alzasoft není solventní ani poctivý e-shop. Vyhněte se mu obloukem. Nefandím ani nepracuji u Czechcomputeru a jsou mi ukradené jejich tržby. Pouze jsem ho uvedl jako opačný příklad.


Komentáře

 1. 1 Jan Dobrovský 06.12.08, 16:52:43
  FB

  Zajímavé, přesně stejnou zkušenost mám také. Ale ne u Alzasoftu, nýbrž u Mironetu, kdy jsem monitor NEC 20WGX2 reklamoval také na etapy. Na Alzasoft nedám dopustit, nehledě na další výhodu a tou je, že bydlím 50 metrů vzdušnou čarou od nich ;-)

 2. 2 Emil Rost 06.12.08, 17:50:41
  FB

  Již několik let nakupuji u společnosti Alza a nikdy se mi nic podobného nestalo. Pokud mám nějaký problém a vydržím tu frontu, která mi také občas pije krev, pak mi vždy reklamační technik vyjde vstříc. Zboží samozřejmě odzkouší a poté nabídne alternativu jak problém řešit. Ve 100% jsem si tentýž den, resp. hodinu odvážel z Prahy do Teplic (100 km) .-) funkční součástku. U CC nenakupuji tak často takže nedokážu posoudit jejich profesionální přístup, ale u firmy Alza jsem z mé zkušenosti přesvědčen, že se profesionálně chovají!

 3. 3 Miko Daniel 06.12.08, 18:05:01
  FB

  Takisto mám s Alzou opačné skúsenosti. Konkrétne s ich pobočkou v Bratislave. Mnoho vecí sa mi pokazilo, všetko v stanovenej lehote opravili, vymenili za nové alebo vrátili peniaze. Jediný krát premeškali 30 dňovú lehotu, tak som tam prišiel, ospravedlnili sa, že sa im to ešte nestalo čo tam robia, že stratili asi reklamaku a o 2 dni mi na svoje náklady poslali balík s opraveným výrobkom domov a ešte mi dali slušnú zľavu z ďalšieho nákupu ako odškodné.

 4. 4 Branislav Viest 06.12.08, 18:35:35
  FB

  preco si znova v alze kupoval ked uz predtym si mal zle skusenosti?
  mohol si sa poucit uz davnejsie

 5. 5 Michal Dvořák 06.12.08, 19:32:08
  FB

  Reklamace na CzC jsou vážně perfektní. Reklamoval jsem tam xkrát, většinou bez front a vyřízení reklamace bylo vždy bez problémů. Naposledy, cca před měsícem, mi bez jakýchkoliv testů vrátili za více než rok staré nefunkční A-DATA 2x1gb cca 3.000,- Kč.

 6. 6 Diagon Swarm 06.12.08, 19:35:08
  FB

  Mám podobné zkušenosti jako tady autor. Reklamoval jsem několik součástí u Alzy a nikdy se to neobešlo bez problémů. Má konzervativnost mě zatím odrazuje od nákupu v CC, ale asi to zkusím. Tvé zkušenosti jsou vlastně ještě docela slabý odvar od mé reklamace notebooku v alze, která se nakonec táhla skoro dva měsíce, než byla završena vrácením peněz. Ty nervy bych nikomu nepřál.

  Alzu mám blízko, tak tam občas zaskočím, ale jinak je to pro mě obchod, kde je reklamace téměř vždy strašný vopruz.

 7. 7 Radek Hulán 06.12.08, 19:59:39

  [6] v Alze jsou mimořádně problematické nákupy a reklamace na IČ, poté neplatí 30denní lhůta, a není problém mít vadné zboží na opravě klidně půl roku, je jim to úplně jedno...

  CZC.cz se chová jinak (lépe) k reklamujícím firmám, což je dost podstatné.

  Nicméně s reklamacemi na fyzickou osobu jsem v Alza problém také neměl.

 8. 8 Gabriel 07.12.08, 11:51:36
  FB

  O reklamáciach v Alze som vždy len počul a nebola to žiadna sláva, skor naopak. Čo čert nechcel, bol som nútený reklamovať MP3 prehrávač... a svete div sa - bez problémov. Síce maju ošemetný systém pri vrátení peňazí (samozrejme začína to výmenou za iný výrobok podobných parametrov, keďže ten moj už sa nepredával, musí sa to vyzdvihnúť v sklade, s týmto novým dojsť na reklamácie, tam vystavia dobropis, s tým sa ide na pokladňu a je to :) Inak sa im snažím vyhýbať, referencie nič moc.
  V CZC naprosto bez problémov, tu nie je čo dodať :) A okrem toho mam ho 5 minút pešo z domu :)

 9. 9 Karel Hruboš 07.12.08, 12:14:18
  FB

  [6] Docela se ti divím, že po tolika problémech tam i přes svoji konzervativnost zajdeš. Trošku nemůžu pochopit, že takovýho zákazníka, jako jsi ty si nehýčkaj. Tam asi není vedení složeno z lidí, kteří by se měli starat o spokojenost zákazníků a dobré renomé firmy. Nechápu.

 10. 10 Jaroslav Šmíd 07.12.08, 12:28:00
  FB

  To já mám s alzou takovéto zkušenosti: Zakoupil jsem tam před pár lety monitor Samsung SyncMaster 913n (či tak nějak, hnusné TNko, 2 mrtvé body, hnusné úhly/barvy, jen VGA vstup) za cca 12000. Půl roku před koncem záruky začínal zlobit - někdy se po zapnutí prostě nerozsvítil a musel jsem to zkoušet 100x vytahovat a zapojovat do zásuvky, aby naběhl. Reklamoval jsem ho u českého servisu (autorizovaný servis) a tam to do 30dnů nestihly. Naklusal jsem, ať mi pro alzu dají potvrzení, že mám nárok na odstoupení od smlouvy, s tím šel do alzy, napsali mi dobropis, došel jsem si pro peníze a za skoro stejnou cenu (o trochu menší) jsem si pořídil EIZO 19" s S-PVA obrazovkou a dodnes spokojenost.
  Nedávno mi začal sem-tam vrčet ventilátor na GF8600GT od MSI, reklamoval jsem přímo u alzy, divili se, že tam jdu s takovou prkotinou. No co, přijali reklamaci, nestihli do 30dnů, naklusal jsem a sdělil, že odstupuji od smlouvy bez další diskuse. Napsali dobropis, já si vyzvedl na pokladně peníze a za vrácenou sumu koupil pasivní GF9600GT od Asusu - opět spokojenost a PC o dosti tišší.

 11. 11 Milan Mach 07.12.08, 12:54:46
  FB

  Škoda, že já naopak z CzC mám spíše tu horší zkušenost. Po průtazích s reklamací grafické karty mi sice byla vyměněna, ale nejsa z velkého města, spoléhal jsem na dodání poštou. Karta přišla ale bez příslušenství, které jsem, ve své naivitě, odeslat spolu s vadnou kartou (a papírovým soupisem). Po x telefonech a mailech mi přišel další balíček s příslušenstvím. Avšak vzhledem k tomu, že odeslaná karta byla nVidie a přišedší příslušenství bylo jasně od Ati (a tudíž nekompatibilní např. ve Vivo kabelu), tak jsem to vzdal. O chybějícím bundle DVDgame nemluvě. Kartu mám, redukci na TV taky a zbytek vem čert i s dalším nákupem od CzC. Ale jak říkám, je to možná jen ojedinělý pech, nicméně varuji všechny, kteří provádějí reklamaci "na dálku" aby odeslali jen vadný kus, ostatní si nechte doma!

 12. 12 Miro Jurčík 07.12.08, 14:42:49

  V Alze v Bratislave je tiež radosť nakupovať. Ako firma od nich už nič nekupujeme, pretože bežná doba reklamácie sa pohybovala okolo 4 - 6 mesiacov, tiež tradičné sĺuby, že budúci týždeň tu dosku máte, zajtra ju tu máte atď. Nakupujeme už len v Ageme a BGS.

  Ak nakupujem pre seba a na svoje meno (fo), tak taký problém nieje, väčšinou tie 3 týždne trvá reklamácia, výmena na mieste u nich neexistuje, keďže nemajú sklad. Ale občas sa im podarilo prestreliť termín, zatiaľ som to riešil zľavou z ďalšieho nákupu. Občas zase zabudnú upozorniť, že je už reklamácia vybavená (ani v profile ani e-mailom), a zase niekedy sa stane, že pošlú SMS, že si môžem ísť pre reklamovaný tovar a tovar dorazí až o 2 - 3 dni.

 13. 13 Diagon Swarm 07.12.08, 20:38:15
  FB

  [7] Ano, to je právě můj problém, že mnoho věcí nakupuju na IČ.

  [9] Nemyslim si, že by tam bylo vedení, kterému na spokojenosti nezáleží. Ostatně tenkrát jsem se přetahoval s někým z reklamačního asi měsíc a nakonec to vyřešil jeden mail na vedení společnosti (odeslán v sobotu večer a v pondělí ráno jsem měl peníze zpět). Jenže tohle není o vedení, tady záleží - na koho narazíš za pultíkem (resp taky kdo je jeho přímym šéfem).

 14. 14 Karel Hruboš 07.12.08, 20:51:09
  FB

  [13] Ano, ale kazí to dojem firmy a odpovědnost, jak víš sám, jde na vedení, takže pokud by tomuto chtěli předejít, tak si vybírají lidi, kteří takoví nebudou. I když přiznávám, že je to v dnešní době těžký úkol. Něco by se s tím udělat mělo. Určitě existují různé zákroky, jak jde takovýmu chování svých zaměstnanců předejít.

 15. 15 Daniel Tlach 07.12.08, 21:00:05
  FB

  Nějakých pět let zpátky jsem řešil problém s reklamacemi u CzC, kdy jimi dodaná PC sestava měla problémy se stabilitou Windows. 5x to bylo na reklamaci a 5x to vrátili s tím, že problém byl vyřešen - navíc každá reklamace trvala měsíc. Ani jednou nebyl, tudíž jsem se vykašlal na záruku a PC otevřel. Nejsem sice zrovna HW odborník ale RAM zapojené v 2. a 3. slotu mi přišly jako blbost, tak jsem z 2. přesunul paměť do 1. Od té doby Windows ani jednou nespadl, než je majitel toho PC dostal pomocí her a prasáren do stavu, kdy nebylo jiné řešení než formát :)

  Taky jsem řešil kdysi pozdní dodávky zboží ale to se dalo zkousnout. Za poslední rok jsem tam ale nic nekupoval.

  V Alze občas nakoupím ale spíš věci na které spěchám. Jinak nakupuji na IČ např. u TS Bohemia. Reklamaci jsem u Alzy bohudík zatím neřešil :)

  IMHO je to spíš o přístupu personálu než o firmě jako takové. V shopu CzC jsem ještě nebyl ale v Alze jsem pokaždé narazil na nějaké kluky, jejichž věk bych otipoval tak na 16 (vzhledem i chováním).

 16. 16 Petr Havlíček 08.12.08, 01:46:27
  FB

  Přesně ty samé zkušenosti mám také. V CZC jsou reklamace vždy bezproblémové u Alza.cz kvůli jejich přístupu už skoro rok nenakupuji.

 17. 17 Loxodonta Africana 08.12.08, 11:07:23
  FB

  Několikrát jsem reklamoval v alza.cz - zpravidla se jednalo o harddisky. Jednou se mi takový klučina snažil tvrdit, že vibrace disku (tedy že doslova pochodoval po stole) jsou normálním jevem. Jeho starší kolega (zjevně nadřízený) řekl, že je to nejspíš ložisko a tím pádem reklamace výměnou za jiný kus. Ostatní případy byly v pohodě bez problémů. Trošku tristní je poddimenzování kapacity reklamačního oddělení (zpravidla 2 - 3 lidi)a z toho plynoucí čekací doby (běžná je hodina).

  Momentálně mám v reklamačním řízení tiskárnu, ale tu řeším řešil přímo se servisem Epson.

  Zatím nejdražší věc co jsem v Alza kupoval byl monitor (HP 2465), chtěl jsem ho předvést před koupí. Velmi ochotně mi vyhověli.

  V CzC jsem osobně nic nereklamoval, ale kolega tam má už popáté foťák. Je nakoupený na IČ a o výměně nechtěli ani slyšet.

  Jsem relativně spokojen s oběma obchody. Záleží asi jak má člověk smůlu nebo štěstí na konkrétního pracovníka

 18. 18 Radek Hulán 08.12.08, 21:06:25

  [17] dnes jsem byl reklamovat v Alza.cz externí 1TB disk (WD Home), rok starý, a na počkání jsem dostal zcela nové balení. Vynikající reklamace...

 19. 19 Zdenek 08.12.08, 22:47:19
  FB

  myslím, že nejde o shop, ale o pitomce, na kterého zrovna na reklamačním narazíte. z mých zkušeností by se nedalo nakupovat už nikde:

  czc: reklamace pevného disku - jednou si pracovník reklamačního vybájel fyzické poškození disku (protokol sem si před podepsáním nečetl - důvěřoval sem člověku na druhé straně stolu). naštěstí byl disk po asi 14ti dnech vyměněn. jenže opět za chybný kus. nová reklamace, a když se schylovalo k další výměně, bylo mi řečeno, že mi dají úplně jiný disk, a že si ho musím vzít (že nemohu odstoupit od KS) - ačkoliv zákoník mluví úplně jinak. to mě tak vytočilo, že jsem jel domu vytisknout patřičné části OZ, a sbírky o ochraně spotřebitele a pěkně sem jim to tam vytmavil.
  také si mě tam předhazovali - technik mě poslal za obchoďákem, obchoďák na reklamační, z reklamačního za obchoďákem atd atd...
  fakt je ale ten, že jsem nikdy nečekal déle než 15 minut a nakonec vše bylo vyřešeno správně - i když sem moc nechápal, proč pak zhrzený pracovník reklamačního tak brblal, jak je to hrozně nefér!

  mironet: tam někomu něco slíbí, a během dvou hodin - ten samý pracovník - neví, co slíbil a tváří se, že nikdy nic takového neřekl. tak sem místo slíbených 5ti minut do vyřízení souhlasil s 2 mi dny. po dvou dnech se ale reklamace nijak nepohla a zboží bylo stále na poličce v kanceláři tak, jak ho tam před 2mi dny technik odložil. argumentace nepomohla, vytáčky také ne - mají své postupy. nakonec to dopadlo tak, že jsem musel opět poučit pracovníky o právech zákazníka. jak to hned šlo, když sem zmínil ČOI.
  no a fronty v mironetu? to je tak na 45minut - katastrofa.

  o alze vím své - je to pár let, kdy jsem reklamoval nějakou banalitu (klávesnici ?) a opět neskutečná tahanice. v alze jsem nenakupoval už hodně dlouho - nyní i kvůli "mechanizaci" prodeje. přecejen mám raději alespoň nějakou komunikaci s lidmi.

  dnes už se nedá nakupovat nikde, aby měl člověk jistotu, že vše pude tak jak by mělo. a nemyslím si, že by to bylo věcí firmy, ale spíše jde o lidi, a možná i nedostatečné školení pracovníku. na trhu je v tomto docela velká mezera - kdyby se objevil nějaký prodejce, který by si nenechal pošlapat pověst vlastními zaměstnanci, měl by vyhráno.

 20. 20 Radim Krofta 09.12.08, 00:27:09
  FB

  [7] Zjednodušeně řečeno - koupíte-li zboží jako podnikatel (jedno, zda fyzická či právnická osoba), tedy uvedete-li v kupní smlouvě své IČ, pak prodejci nevzniká ze zákona žádná odpovědnost za vady zboží, které se projeví v záruční době. Odpovídá pouze za rozpor (vady zboží) s kupní smlouvou, které na zboží byly v momentě jeho převzetí. Toto se obecně velmi těžko dokazuje, nejedná-li se skutečně o technicko-výrobní vadu.

  Je tedy pouze na dobrovůli prodejce, zda-li Vám poskytne smluvní záruku, a to včetně libovolných kritérií. U zboží pod 10.000?- Kč doporučuji neuvádět IČ. U vyšší hodnoty si vždy přečtěte podmínky smluvní záruky.

  Nejlepší zkušenost mám s Mironetem, pobočka Praha 6 - Břevnov. Dělají tam stále stejní lidé s osobním přístupem k věci.

 21. 21 Daniel Bystřický 11.12.08, 18:00:28
  FB

  Právě mě pěkně namíchli kluci v CZC.
  Mlčky mi změnili způsob dopravy z DPD na Českou poštu...

  DPD - 107,- ; ČP - 100,- ano vydelam na tom 7Kč, ale ten princip, navíc služby DPD vs ČP. Kdybych se nepodíval na Internet, tak o tom ani nevím a to nemluvím o ztrátě času chodit na poštu.

 22. 22 JakubDvořák 11.12.08, 21:09:43
  FB

  Tak si myslím, že člověk který psal tento článek nečekal, že si ho může přečíst i domělý uhrovitý teenagerovský rádobytechnik! Rád bych podotknul, že uhrovitý nejsem teenagerovský jsem to uznávám (je mi 19) a rádobitechnik? tak to snad už vůbec ne! Co na to říct autor plácá hlouposti a může být rád, že mu na danou věc byla poskytnuta záruka jelikož oný notebook byl zakoupený někým úplně jiným a ještě na IČ dle zákonů platých v Čr není prodejce povinen poskytovat záku 3 osobě a o tom IČ ani nemluvím.

 23. 23 Zdenek 12.12.08, 01:35:46
  FB

  [22] a není v zákoně také něco o "pověřené osobě" ;) - detaily případu neznám, ale zas nelze tvrdit, že reklamaci může uplatnit jen ta samá osoba, která má jméno na faktuře.

 24. 24 Tomas Bryja 12.12.08, 05:58:36
  FB

  [21] ono DPD taky neni zrovna zadna vyhra. Jejich zpusob pocinani-si se zasilkami oznacenymi jakymikoliv stitky je obcas pri nejmensim dech berouci a udivujici.

 25. 25 nunez 12.12.08, 13:57:37
  FB

  Mám s Alzou taktéž velice nepříjemné zkušenosti. Kupovala jsem tam komplet pc s monitorem. PC se používalo týden a monitoru docházel dech, chvíli byl zaplý, začal různě problikávat, no prostě hrůza. Po dalším týdnu se z problikávání monitor úplně vypnul a nešel zapnout, po několikerém zapojování a vypojování el.kabelu monitor naskočil a chvíli pracoval. Vzhledem k tomu, že to byl dárek, tak jsem byla o to vzteklejší. Zhruba po 14 dnech jsem jej poslala do Alzy na reklamaci. Od té doby jsem celou reklamaci sledovala na internetu. Zajímavé bylo například to, že monitor byl posílán jeden den dopoledne a Alza jej přijala až někdy týden na to (na track and trace u ČP byla přijata zásilka hned druhý den) ale tak to je jedno. Nic se nědělo, uběhl měsíc a musela jsem je sama kontaktovat. Monitor byl samozřejmě vadný kus,měl být vyměněn za kus nový. Poté co jsem je kontaktovala tak teprve začali reklamaci řešit. Přišla spousta slibů "monitor vám dojde zítra", druhý den jsem tedy netrpělive očekávala zásilku..samozřejmě neúspěšně..a tak jsem telefonovala každý den, sliby následovali a tak se z "druhého dne" stal další týden. Monitor konečně došel, slavnostně jsem jej zabalený (nezkoušela jsem jej) předala koncové osobě (obdarovanému:) a první info, které jsem měla, bylo to, že k monitoru nejsou žádné kabely a nic (do Alzy se samozřejmě zasílal monitor kompletní..s papíry, kabeláží...) Nu a tak začala další fáze "uhánění Alzy o kabely", přišla spousta slibů a závěr byl takový, že na svoje kabely jsem nakonec čekala další týden a půl. Když to spočítáme, tak celá reklamace produktu, který měl být jednoduše vyměněn za funkční kus trvala přes dva měsíce. Prostě hrůza. A od té doby na Alze raději nenakupuji, radši si připlatím...Pokud se jedná o konkurenční firmy - nakupuji již delší dobu právě u zmíněného CZC (od kterého jsem dříve kvůli cenám upustila a zkusila Alzu - zbytečný krok). Pokud byla nějaká reklamace, řešila se buď hned nebo byla vyřešena ke spokojenosti za týden a o tom si myslím, že to všechno je. Nekupujeme přeci věci proto, abychom je měli dva měsíce někde "na cestě" nebo ne?

 26. 26 Rudolf Melounek 15.12.08, 11:22:10
  FB

  [22] Za prvé se omlouvám za slovo uhrovitý, které se stalo místním žargonem a není myšlenno vzhledově. Za druhé je vidět, že zřejmě nemáte dost zkušeností v 19 letech. Jestli se nepletu studium VŠ trvá 5 let. Ve Vašich letech jsem skládal maturitu, kterou snad máte. Kdybyste měl více zkušeností a nebo mě lépe poslouchal, dozvěděl jste se, že notebook jsem kupoval já a že až později s tím bylo manipulováno. A děkuji za přiipomenutí další zábavné věci, kterou jsem zapomněl. Velice zábavné bylly chvíle, kdy jste mě poučoval o obchodním zákoníku a o právech, které jste snažně studoval při jízdě tramvají (to je pozitivum). Bohužel co jste mi sděloval neodpovídalo mému případu, škoda. Každopádně si můžem pokecat a vysvětlit danou situaci na mém icq 332388327.
  Jinak abych nekřivdil všem technikům v Alze, tak například pan Kotek je celkem pohodový a další tři technici (30let+) jsou přívětiví.

 27. 27 Rudolf Melounek 15.12.08, 11:33:35
  FB

  ...Jeden typ tzv. zákonného zastoupení podnikatele je upraven v § 15 obchodního zákoníku, když stanoví, že kdo byl při provozování podniku pověřen určitou činností, je zmocněn ke všem úkonům, k nimž při této činnosti obvykle dochází. Pověřená osoba je v takovém případě k zastoupení podnikatele oprávněna bez udělení zvláštní plné moci... to kdyby nebylo jasno jak s tím IČ a tou "třetí" stranou...na druhou stranu se to netýká mě, já ten ntb kupoval...
  Myslím, že tohle by měl technik, který poučuje o právech, vědět...

 28. 28 Dan S 27.12.08, 22:00:23
  FB

  Právě jsem se vrátil z Alzy, kde jsem styl jednání popsaný výše zažil na vlastní kůži.
  Kamarád tam minulý týden koupil DVD mechaniku. Chtěl po mně abych mu jí zapojil, ale já namísto toho rozchodil tu jeho starou (chyba nebyla v mechanice, ale v poškozených Windows). Takže tu novou DVD mechaniku nepotřebuje a šli jsme ji tedy do Alzy vrátit (v 15ti denní lhůtě a nepoužitou).
  Dál následovalo klasické ALZA jednáni, ala 80tá léta minulého století.
  "Obchodník" Alzy nás arogantním způsobem upozornil,že
  "vracíme jinou mechaniku než byla zakoupena, neboť tato není Samsung". Po dvacetiminutové debatě se ukázalo, že vracíme tu samou mechaniku (typ)jaká je na dodacím listu (obchodník jen neznal značení bulk mechanik Samsung), akorát někdo v ALZE spletl výrobní čisla a dal kamarádovi dodací list s jiným sériovým číslem než bylo na mechanice.
  Po dalších 10ti minutách se ukázalo, že jinému zákazníkovi prodali předminulý týden mechaniku, ale dali mu dodací list s nesprávným sériovým číslem. Následně toto "napravili" tak, že dalšímu "nešťastníkovi" co kupoval stejný typ zboží (můj kamarád) dali původní dodací list. Takže sériová čísla zboži teď nesedí.
  Závěr je, že reklamaci odmítli uznat, neboť "toto oni nejsou oprávnéni řešit". Toto prý může řesit jen Deus ex machina, tedy vlastně nějaký pan Melicherý (který se ale zjevuje jen někdy).

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem