Zamiloval jsem se do Björk

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Zamiloval jsem se do Björk

Hudba 07.05.08

Když jsem poprvé (narychlo) poslouchal album Volta, tak se mi nelíbilo. Stahoval jsem toho hromadu, a jen jsem to tak rychle zvukově roztřiďoval. Podruhé mě to vyloženě nudilo. Poslouchal jsem je z povinnosti se o tom něco opravdu dozvědět. Potřetí mě rozčilovalo. Chápete? Rozčilovala mě hudba. Přesto jsem ji poslouchal a doufal, že to někdy přijde.

No, přišlo to. Jako kuře s modrýma nohama. Dnes jsem si to poslechnul znovu na Shure SE530. A zamiloval jsem se do Björk.

The Dull Flame Of Desire je  mimořádná skladba, naprosto vzrušující je Declare Independence (kuře s modrýma nohama tam tvrdě bojuje!), ale i (dobře!) vykalkulovaná elektro-odrhovačka Innocence je najednou prudce poslouchatelná (kuře se svléklo a tančí do elektro-rytmu jen s jablkem bez polevy).

koupíte si sluchátka a zamilujete se do tohotokoupíte si sluchátka a zamilujete se do tohoto

Podle druhého dojmu ta sluchátka nemohu doporučit. Prostě to nedělejte. Koupíte si je, zamilujete se do Björk, a co pak budete dělat? Ona je z Islandu a vy na ni nemáte ani telefonní číslo...

Hudba se Shure SE530 je až moc velká zábava. Kuřata s modrýma nohama, nasoukaná do žlutého jablka, se zeleno modrou cukrovou polevou, to je prostě příliš. Takové kuře není ani trochu košer. A vám se to najednou líbí. Připadám si jako zdrogovaný, a ona to dělá jen hudba. A Björk, převlečená za kuře. A ta nová sluchátka... Efekt zábavnosti zvaný Shure SE530.


Komentáře

 1. 1 Peter Kotrčka 07.05.08, 11:05:45
  FB

  telefónne číslo? no na Islande hádam až tak veľa telefónov nebudú mať (vzhľadom na počet obyvateľov), tak treba skúšať. Láska nepustí :-) Hint: skúsil by som v zozname, snáď tam priezvisk ako Guðmundsdóttir nebude veľa :-)

  Prípadne je ešte možnosť poslať jej Vodku, možno sa zamiluje tiež :-)

  Album je fajn, pár dní ho už tlačím do hlavy.

 2. 2 David Smrž 07.05.08, 01:05:54
  FB

  A jak se ti líbí Declare Independence?

 3. 3 David Smrž 07.05.08, 01:05:56
  FB

  [2] jenom doplním o video http://uk.youtube.com/watch?v=0BRUIPqmyBk&feature=related...

 4. 4 Jarolím Žáček 07.05.08, 03:05:45
  FB

  Presne taká situácia nastala aj u mňa. Ja mám Koss PRO 3AA a hudba je o niečom inom :) Bjork a Volta po opakovanom počúvaní sa mi veľmi zapáčila ;-)

 5. 5 Mark Given 07.05.08, 09:05:10
  FB

  Když už tu probíráte Björk, kdo znáte její první album z roku 77 ;o))) je to celkem legrace.

  A pro ty co se fakt zamilujou, tak opatrně ať nedopadnete jako bjork stalker co si ale vzal příliš malou gramáž a ráži na svuj mozek.

  Elektroniku zrovna nemusím, ale nen9 Declare Independence takovej ten trochu hardcore s těma lodníma sirénama na začátku? Pokud jo to byla celkem masakr pisnička.

  Jo když už se tu mluvi o Björk určitě znáte ten úžasnej klip od Chrise Cunninghama (pravda cokoli co udělá je úžasné i šílene zároveň) All is full of love. Kdo nezná nechť si Chrise najde na YouTube a tam to určitě bude.

 6. 6 Nemecek Jan 08.05.08, 10:05:07
  FB

  ja sa pri hudbe orientujem husou kožou...ak mi vďaka hudbe nabehne husia koža, tak je to to pravé, inak mi k počúvateľnosti nepomôžu ani skvelé slúchadlá či repráky.

 7. 7 Ondřej Šindler 09.05.08, 06:05:20
  FB

  sorry za OT ale chtěl jsem se zeptat Radka. Kde stahujete všechnu tu hudbu v lossless formátech? Já se můžu UGooglit a nikdy toho moc nenajdu.