Xstandard - vynikající XHTML 1.1 WYSIWYG editor

Xstandard je vynikající XHTML 1.1 validní (!) WYSIWYG editor, který je ve verzi Xstandard Lite zdarma i pro komerční použití. Je to fantastický produkt, který skutečně generuje XHTML 1.1 zdrojový kód, za každé okolnosi well-formed.

Xstandard má to všem jedno omezení, je napsán jako ActiveX komponenta, a tudíž funguje jen pod Windows (nikoliv na Linuxu) za použití MSIE 5.5 a vyššího, nebo Firefoxu 1.0 / Mozilly 1.7 a vyšší. Samozřejmě, na Linuxu je možné použít projekt Wine a spustit Xstandard pod ním.

Xstandard umí automaticky dělat odstavce, seznamy, tabulky, tagy code, pre, abbr, samp, a další, jeho integrace do stávajícího prostředí je triviální, postačí zavolat object s typem application/x-xstandard, pro Firefox, nebo s clsid:0EED7206-1661-11D7-84A3-00606744831D pro MSIE.

Tento fantastický WYSIWYG editor jen nově implementován v redakčním systému F-ART:CMS. Pro stávající uživatele systému F-ART:CMS je implementace Xstadard dostupná zdarma. V systému BLOG:CMS, publikovaném v GNU GPL licenci, tato komponenta dostupná nebude.

XHTML 1.1 validní web má obrovský význam pro optimalizaci pro vyhledávače (SEO), protože validní weby s minimem markupu a převahou textu jsou roboty mnohem snázeji indexovány.

Ukázky editoru (WYSIWYG a zdrojový kód):

WYSIWYG
XHTML 1.1

Komentáře 4

  1. #1 Qark

    No v neplacene verzi to ma obrovsky nedostatek: chybi upload obrazku!! To naprosto omezuje jeho pouziti. Uz vidim jak klienti datluji cestu k obrazku ktery nevidi a pak jeste pisou jeho vysku a sirku!!! Bez toho je to dobry editor jen pro lidi, kteri s pocitacem umi pracovat (coz nejsou lide, kteri si vetsinou nechaji udelat stranky a chteji k tomu editor).
    Jeho obrovska vyhoda je hlavne v XML sablonach ovsem v lite verzi je vazne prakticky nepouzitelny.

  2. #2 Radek Hulán autor webu ▲10 ▼0

    [1] upload obrázků umím vyřešit i ve freeware verzi 😉

  3. #3 Roman

    Ja osobne radsej preferujem lite riesenia a dorobim si tam svoje upravy ako dostat hotovy "bloated" balik s vecam, ktore mi nevyhovuju. Inak dik za tip Rado.

  4. #4 Michal Hantl

    Píšeš, že "Xstandard umí automaticky dělat odstavce, seznamy, tabulky, tagy code, pre, abbr, samp, a další.."

    Stáh jsem si ho, ale <pre> tam stále nějak nedokážu dostat, jak jsi to vyřešil ty Radku?