Ovládání mobilu z PC - SOTI Pocket Controller Pro

Windows Mobile 6.5 je stále (s dalekým odstupem) nejlepší operační systém pro mobilní telefony. Obrovské množství dostupných komerčních i freewarových aplikací, snadná synchronizace s Windows 7 / Outlook 2010, velice povedený hardware s posledními technickými novinkami, nejširší funkčnost a možnosti ze všech mobilních OS.

Kromě všech těchto výhod můžete za $35.95 ovládat celý mobilní telefon i přes PC, s použitím klávesnice a myši, a to za pomoci aplikace Pocket Controller Pro v6. Telefon může být přitom připojen jak pomocí USB tak bezdrátově pomocí Bluetooth či Wifi.

Ovládání telefonu pomocí PC má řadu výhod v kanceláři, ať už je to rozsáhlejší práce na telefonu či instalace a nastavení programů, tak třeba psaní SMS a MMS zpráv. V praxi se vám na Windows otevře nové aplikační okno, na němž vidíte svůj telefon:

Pocket Controller ProPocket Controller Pro - ovládání mobilu z PC

Pocket Controller Pro se neomezuje jen na ovládání telefonu, nabízí i možnost snadného uložení screenshotu a rovněž natáčení videa.

Pocket Controller Pro - screenshot a videoPocket Controller Pro - screenshot a video

Skvělou možností je i rozšířená sychronizace Windows Mobile zařízení. Standardně se totiž synchronizuje jen adresář "My Documents", s Pocket Controller Pro si ale můžete nadefinovat libovolné další adresáře (třeba "Storage Card\My Documents"😉. Pocket Controller Pro umí i editovat registry zařízení, sledovat a ukončovat procesy a poskytovat obecné informace o systému.

Pocket Controller Pro - editace registrů a syncPocket Controller Pro - editace registrů a sync

Významnou funkcí je i podpora pro copy & paste mezi telefonem a PC, můžete si tak třeba zkopírovat příchozí kód ze SIM Toolkitu v bankovnictví (v telefonu) a vložit jej do e-bankingu (prohlížeče) v PC pouhým stisknutím Ctrl+V, bez přepisování a bez chyb.

Zhruba 850 Kč (s DPH) co stojí Pocket Controller Pro se pro řadu uživatelů vyplatí, produktivita a užitečnost Windows Mobile telefonu se s tímto nástrojem podstatně zvyšuje.

Komentáře 10

  1. #1 Dominik

    Já na ovládání telefonu z PC již něco málo přes rok používám MyMobiler, který je zdarma. Nevím, jestli umí vše, co Pocket Controller Pro, ale mně to stačí.

  2. #2 Radek Hulán autor webu ▲11 ▼0

    [1] jo, také se dá použít.. Pro WM je toho více, zatímco pro Android či iOS asi nic.

  3. #3 Dominik

    [2] Přesně tak... Jen doufám, že bude brzy něco podobného (nejlépe zdarma) dostupné i pro WP, až bude MP dostupný pro ČR. Dnes jsem totiž objednal HTC HD7.

  4. #4 Jaroslav Ehl

    Pro android je aplikace "Android Screencast". Podle popisu nabizi zakladni funkcionalitu tak by to mohlo nekomu stacit.
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=663390...

  5. #5 David Barcal
  6. #6 Radek Hulán autor webu ▲10 ▼0

    [5] to není ono, jedná se mi o 1:1 kopii telefonu na PC pro ovládání, ten "Remote Desktop" je vlastní prostředí, omezené.

    Výhoda WM je, že nemají v podstatě žádná omezení pro vývojáře a není pro ně problém SOTI Pocket Controller naprogramovat.

  7. #7 i.agree

    Offtopic: Tohle je stále HD2 nebo si ten soft nějak upravuje rozhraní až v počítači ? To rozložení komponent na displeji vypadá skvěle, taky bych ho chtěl mít.

  8. #8 Radek Hulán autor webu ▲10 ▼0
  9. #9 Branislav Banik

    Problém je v tom že akosi stále viac aplikácií vzniká len na Android a iOS

  10. #10 robis

    ten pocket vypada pekne skusim.
    taktez doposud vyuzivam mymobiler free

    mel bych ale dotaz nezkousel nekdo synchronizovat nekdy rozdilne jazykove verze? Jde mi konkretne o jednu vec
    1) na domacim pc mam outlook v cz lokalizaci
    2) v praci mam eng lokalizaci
    3) na htc touch pro mam outlook v en lokalizaci

    cas od casu se mi stane ze pod win7 se mi ukaze chyba synchronizace ... problem je v tom ze na cz verzi jsou pravdepodobne svatky, narozeniny a dalsi apoinmenty pojmenovany trosku jinak tudiz vse mam 2* v mobilu (reseni je smazat v mobilu vse a nechat synchronizaci znovu coz pri xxx kontaktech neni na chvilku) ... neresili ste to nekdy? nevite jak tomuto predejit?