Nový silniční zákon je cílená likvidace občanů

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Nový silniční zákon je cílená likvidace občanů

Auta 18.06.06
městská policie

Osobně zastávám názor, že nová pravidla silničního provozu jsou naprosto tragická, je to jen další důkaz teroru zrůdných levicových poslanců proti občanům tohoto státu.

Představte si, že jedete ve 3 hodiny ráno po dálnici D1, nikde ani živáčka, máte dobré a rychlé auto, a tak na úseku kde je kvůli starým Škodovkám s vymlácenými tlumiči snížena z kopce rychlost na 100 km/h nebudete brzdit a necháte to na volnoběh rozjet na 150 km/h.

Podle principu, že na lidi je třeba přísnost, přijdete okamžitě, po tomto jednom přestupku, o řidičák.

Nebo si představte, že jdete s přítelkyní na večeři do dobré francouzské restaurace, k vynikajícímu jídlu si dáte i samozřejmou jednu sklenku vína (nikoliv láhev) a po dvouhodinové večeři Vás tyrani z dopravní policie zastaví, dají Vám dýchat, a opět přijdete o řidičák. Nebo jim zaplatíte polovinu svého měsíčního platu.. Vivat korupce!

Nikdo si neuvědomuje, jaká to může být pro dotyčného tragédie, ačkoliv takovýto člověk nikoho neohrozil a nedopustil se ničeho nebezpečného. Jen se místo policejních represí řídil zdravým rozumem. Vzhledem k odejmutí řidičského průkazu může následně onen člověk přijít o místo, o firmu, desítky lidí potom půjdou na dlažbu, následně se s postiženým rozvede manželka…

V USA, což je svobodná země, na rozdíl od komunistického Česka, se také dbá na dodržování dopravních předpisů, ale tresty nejsou pro lidi likvidační. Člověk, který několikrát překročí rychlost, ale nezpůsobí přitom žádnou nehodu, sice přijde o oprávnění řídit auto, ale ne na cesty do zaměstnání, k dítěti, k manželce. Američané nechtějí člověka zlikvidovat. Soudce může maximálně v tomto případě rozhodnout například o tom, že musíte prodat svůj supersporťák, pokud rychlost porušíte 10x.

Osobně se bojím toho, že od 1.7. 2006 bude na silnicích neuvěřitelné množstí havárií. Zkuste si jet po Praze a neustále sledovat tachometr, zda nejedete náhodou 53 km/h. Budete tak nervózní z toho neustálého sledování tachometru, že nebudete mít mysl na nic jiného. Pojedete „podle předpisů“, ale ve skutečnosti budete extrémně nebezpečný sobě i okolí. Rychlost nezabíjí. Zabíjí nepřiměřená rychlost. A pokud i taková městská policie dostane možnost měřit rychlost, všichni budou vystresovaně sledovat jen tachometr, nikoliv provoz a dopravní situaci kolem sebe. Tragédie…

Je to strašné, kam se zase posunujeme. Rudé zrůdy si kolem nás budou v obci stále jezdit rychlostí 100 km/h se zapnutým modrým majáčkem, a my všichni kolem budeme vystresovaní abychom náhodou nepoužili mozek a nepředjížděli rychlostí 53 km/h. A pokud náhodou jednou ročně uděláme ten strašný zločin, že pojedeme v obci o 1 km/h rychleji než je povoleno, třeba na 4-proudé výpadovce z Prahy, jsme všichni do 5 let bez řidičáku. Jediní lidé s řidičákem budou ti, co nejezdí, a řídit tudíž neumí. Jaká to parodie…

Rudá hovada Über Alles!


Komentáře

 1. 1 Petr Heinz 18.06.06, 08:06:14
  FB

  Dobrý článek, se vším musím souhlasit, až na ten alkohol. Na každého účinkuje jinak, někdo může být ovlivněn už po zmiňované sklence vína. U alkoholu jsem pro naprosto nulovou toleranci.

 2. 2 meca 18.06.06, 08:06:30
  FB

  Beztak v tom mají někde prsty zelení, jelikož myslím, že pokud vše bude tak, jak se nyní tvrdí, do měsíce bude polovina řidičů bez oprávnění řídit auto, a tím se množství nebezpečných emisí ve vzduchu minimálně zmenší...

  Mmch, v Americke jsem vskutku bohužel nebyl, ale z toho co jsem slyšel je srovávat ČR a USA dosti nešťastné - většina tamních obyvatelů rychlost v životě nepřekročí.

 3. 3 ivitek 18.06.06, 08:06:33
  FB

  a)Když chlastáš, nelítej - já myslím, že i za volantem nemá alkohol co dělat - i když malý množství, jedno pivo.. ???
  b)Na druhou stranu - likvidační tresty zvýší bezpečnost na silnicích - nebude tam nikdo jezdit :-)

 4. 4 RossiCZ 18.06.06, 08:06:51
  FB

  to RADO: Zajímavý názor. A to bys chtěl, aby to zůstalo takhle? Jsem dost často ve Švýcarsku na delší dobu. Vždycky, když se vrátím do Čech, tak jsem šokovaný tím, co se na českých silnících děje. Jedním slovem - CHAOS. Nemyslím si, že by to vyřešila nová silniční pravidla...spíš by se měl totálně změnit přístup českých řidičů k řízeni auta.

 5. 5 Radek Hulán 18.06.06, 08:06:59
  FB

  [4] není přece ale nutné lidi rovnou "likvidovat", takto extrémistický zákon neplatí nikde na světě ;-)

  [1] v téměř všech zemích je nějaké povolené minimum, sklenka vína k francouzské večeři prostě patří..

 6. 6 jakub 18.06.06, 09:06:10
  FB

  [2] Většina lidí v Americe naopak překračuje rychlost. Všeobecně tolerované je o 10mph. V NYC je se jezdí ještě rychleji (samozřejmě ne na Manhattanu), policie to toleruje. Jinak se platí USD5 za míli (pokuta)

 7. 7 Clayton 18.06.06, 09:06:29
  FB

  Přesně tenhle argument o 150 km/h na stovce jsem včera dával do diskuse na autorevue, jenom s tím, že jsem zmiňoval takový krásný úsek Žebrák - Zdice na D5. Nikdy v životě mě nenapadlo, že budu na stará kolena ujíždět policii, byť je moje auto podstatně rychlejší než policejní mondea. Nicméně, co mi zbude? To riziko se asi vyplatí v případě, že mě v takovém případě změří a mě půjde o řidičák, což není v mém případě až taková legrace. Znamená to mít na 24 hodin denně neustále k dispozici kvalitního osobního řidiče, mzdové náklady na 2-3 řidiče nepůjdou za ten rok pod milion... Moje firma by to asi unesla, ale co spousta menších firmiček, živnostníků, ta kvanta lidí, kteří přijdou o místo, poté co jejich chlebodárci seberou řidičák... ještě bych chtěl zdůraznit, že nejsem žádný pirát silnic. Jezdím téměř 20 let, 40 000 km ročně a nezpůsobil jsem jedinou nehodu. Pokutu platím tak jednou za 3-4 roky, nicméně z nového zákona jsem docela vyděšený. Jak byste se chovali vy v okamžiku kdy vám naměří o 50 km/h více? Ujedete?

 8. 8 JP 18.06.06, 09:06:42
  FB

  Ještě lepší jsou pokuty za dálniční známky. Přijede sem cizinec, zapomene koupit známku a dostane pokutu jako svůj roční plat.

 9. 9 nhek 18.06.06, 09:06:47
  FB

  [1] To je snad pouze malé procento (ne-li promile) lidí a Ti by si tohoto svého "hendikepu" vědomi a chovat se podle toho, proč postihovat všechny? Samozřejmě pokud nějaké přiožralé prase někoho zabije, tak jsem nejenom za odebrání řidičáku, ale klidně za "přidělení" několika let natvrdo - dospělý človek snad je schopen rozpoznat stav "po jedné sklence" a stav "jsem nadratej jak doga".

  Jinak s článkem naprostý souhlas - možná to část z vás zná, ale což takhle připojit se ke dni pana kloubouka?

 10. 10 Oldřich Šálek 18.06.06, 09:06:58
  FB

  Já si myslím, že by se trocha vína mohla tolerovat. Ale je to na lidech. Na nikom jiném! Pokud bude si někdo bude myslet, že jekrál silnic, tak nepomůže nic! Dokud lidi budou předceňovat sebe nebo vozidlo, můžem chodit pěšky :-/

 11. 11 vlk 18.06.06, 10:06:20
  FB

  no, v zásadě bych i souhlasil, jenomže problém je jinde ... kdo bude určovat co už je za auto které může jet 120kmh, které může jet 150kmh? kdo bude určovat kolik skleniček je už pro dotyčného dost? v článku se v podstatě praví, zrušme značku omezení rychlosti (resp. pomechejme ji jako doporučení) a pakliže rychlost překročíme, NĚKDO (policajt?) posoudí, zda na to máme auto, resp. zda máme auto a zkušenosti k tomu, že danou (zvýšenou) rychlostí jsme schopni jet a nikoho neohrozit ... asi všichni teď víme, že je to blbost ... prostě u takovýchto pravidel nelze rozlišovat kvalitu řidiče (a jeho stav, ůnavu apod), kvalitu auta ... stejně jako nelze posuzovat podle těchto kritérií výšku pokuty ... prostě takovéto nařízení MUSÍ být absolutní, platit pro všechny stejně a také být stejně trestáno ... je jedno že někoho jedna sklenična prakticky v ničem neomezí, u jiného může již jít o poměrně značnou ztrátu koordinace ... sám jezdím poměrně velkým a bezpečným autem, omezení rychlosti mi nijak nevadí, prostě si budu akorát více dávat pozor na dodržování rychlosti a na onu 50-ku ve městě si holt nastavím tempomat ... a pokud jdu na večeři, nepojedu autem, neboť taxík má mimo jiné i tu výhodu že cestu tam (a hlavně zpět) se již můžu venovat své společnici (namísto věnování se řízení:-)

 12. 12 Radek Hulán 18.06.06, 10:06:28
  FB

  [11] problém je v nepřiměřenosti trestu, ne v regulaci. Je to nejtvrdší represe na světě, dle mého názoru odporující Ústavě. Přestav si, že městská policie si koupí nový stacionární radar, dá jej na cestu, kde denně jezdíš do práce, ty tam 5x za první měsíc předjedeš, zcela bezpečně, v rychlosti 51 km/h, a jsi na celý rok bez řidičáku. To je totální pitomost a tyranie moci, extrémní likvidační trest za miniaturní přestupek proti nesmyslného zákonu... Rudí politici se snaží lidi zlikvidovat nesmyslnou represí...

  Mezitím tupá blondýna co jede 40km/h bez blinkrů a způsobí to, že kvůli ní někdo havaruje, bude jezdit pořád.. Zatímco profíci s najetým miliónem km bez nehod budou zlikvidováni... Ten zákon je strašný bastl, a významně zhorší situaci na silnici a rapidně zvýší korupci. A o to rudým zrůdám jde, krvavá represe...

 13. 13 MAge 18.06.06, 11:06:13
  FB

  Spíš to berme tak, že si prostě mírné zákony nezasloužíme. Když rok co rok stoupá množství dopravních nehod a přestupků tak to jen důkaz toho že většina národa není dost výzrálá na to aby si tak mírné zákony zasloužila (když to přeženu do extrému, tak si cca 12% spoluobčanů nezaslouží volební právo, když jsou schopny volit komunisty i přes jejich nepřehlédnutelný "přínos" lidstvu, ale to je z jiného soudečku). A rozhodně to nebude tak horké jak to vypadá. Ridiči co jezdí jak hovada jezdit přestanou. A profesionální řidiči co nedodržují pravidla, přece nemůžou být profesionální řidiči. Korupce by taky měla zmizet, jelikož policie začne montovat do svých vozů kamerové systémy (asi něco podobného jak maj v jůesej).

 14. 14 spiderer 18.06.06, 11:06:22
  FB

  No v článku je trošku nadsázky, místy možná až příliš mnoho, ale v základu i trochu smysl dává.

  Nebylo by od věci mít v zákoně několik změn, které by pomohly rozlišit co je přijatelné a co už nikoliv.

  - Například tolerance alkoholu jako v jiných Evropských zemích, například 0,2 - 0,3 promile, v případě zavinění nehody samozřejmě tvrdší postih než v případě "bez alkoholu"

  - Doporučená rychlost jízdy na dálnici, třeba i těch 130 (samozřejmě nemít na dálnici přihluplé zpomalení kvůli natření pruhů, když je to 3 měsíce pasé atd.) a opět pokud řidič zaviní nehodu tak tolik co jede nad rámec doporučené rychlosti se mu připočte k "dobru". Umožnilo by to mnohem větší flexibilitu k přizpůsobení jízdy daným podmínkám (ať už dobrým, tak špatným).

  Co se týče rychlosti 51 km/h opět se bude jednat o nadsázku, protože v podobné rychlosti tě strážníci také pokutovat nebudou z několika důvodů - přesnost radaru+tolerance, přesnost tachometru atp, takže myslím, že rychlost tak +10% bude v drtivé většině případů také samozřejmě netrestána, i když i zde by se hodila jasně definovaná tolerance.. Pokud někdo není zvyklý jezdit po městě 90, nebude mu činit problémy odhadnout co to je 50 km/h..

  Každopádně tvrdé postihy určitě neberu jako negativum, nýbrž pouze jako prevenci, jakmile člověk dostane 3 pokuty po 5.000,- za rychlost tak si to sakra rozmyslí, jestli se mu vyplatí po městě jezdit 70. Když dostane 50.000,- za opilost tak si to tak rychle nezopakuje, protože za 3 piva dát měsíční plat není dobrej business..

 15. 15 Lada 18.06.06, 11:06:23
  FB

  Naprostý SOUHLAS! Už se vidím, jak jedu po Praze a sleduji tachometr, abych proboha nepřekročil 50 km/hod. a přitom sejmu někoho, koho jsem sejmout nemusel, kdybych koukal na cestu... A navíc musím rentgenovat zrcátka, jestli mě náhodou nepředjíždí socka ve Favoritu nebo rudá bestie se zapnutým majáčkem. Je mi z toho zle.

 16. 16 Lada 18.06.06, 11:06:28
  FB

  [11] Jak posoudí? Policajt? Ano, posoudí a tvoje peněženka o tom bude vědět. Anebo nebude, policajt neposoudí a ty brzo dojezdíš. S tímto likvidačním zákonem jen porostou výdělky zkorumpovaných poldů a šofér - machr jen hořce zapláče.

 17. 17 vlk 18.06.06, 11:06:42
  FB

  [12] jasně, s tím mírným překročením souhlas, je to (bude to) hrozná buzerace, nicméně holt musím přiznat, že česi jsou jednoznačně největší "prasata" na cestách široko daleko v Evropě. v Německu, Rakousku a pod místní jezdí přesně podle předpisů, pokud tam někdo jede rychle, je to na 95% někdo od nás:-) ... nedávno tady byli kolegové z Californie a po cestě taxíkem z letiště byli ještě 15minut v šoku, to prý ještě nezažili.

  a není to jeden nebo dva řidiči, takhle prostě my češi jezdíme - takže z tohoto pohledu, pakliže chci ABSOLUTNĚ a RYCHLE omezit jakékoliv překračování pravidel, musím zvolit tvrdá opatření. pravda je ta, že i když mě to bude sr..t, stejně pojedu příště (a potom už pořád) podle předpisů, připoutaný a pomalu byť bych jen přeparkovával. a o to tady asi jde.

  a ono s tím omezením - stačí připomenou jaká mají např v USA auta a jaké silnice (desítky a stovky kilometrů téměř rovná bezvadná 2 nebo 4 proudá silnice a na ní pomalu není živáčka) a stejně tam platí omezení na 60 nebo místy 50mph .. a všichni to dodržují... u nás holt řidiči ukáznění nejsou, takže se na ně musí silou...

 18. 18 Radek Hulán 18.06.06, 11:06:46
  FB

  [17] Amerika nejsou jen pustiny, jezdil jsi třeba po New Yorku? Já ano ;-) Každopádně to nesouvisí s českou nepřiměřeně likvidační mírou trestu. Američané jsou svobodní, Češi komunističtí :(

 19. 19 Wuuduu 19.06.06, 12:06:06
  FB

  Dnes som prešiel pol Slovenska, a sám sebe dávam limit +10% povolenej rychlosti navrch - v pohode sa to dá dodržiavať.
  Za celé 3 hodiny boli len dva druhy vodičov, ktorí absolútne nedodržiavali dopr. značky:
  1. autá so značkami BA - t.j. Bratislava, pre nich obmeduenie rýchlosti neplatí, pre niektorých ani plná čiara. (pritom som sám bratislavský vodič, ale bez BA značky)
  2. všetky, ale absolútne bez výnimky autá s českou ŠPZ. Obmedzenie rýchlosti, plná čiara, dokonca plná dvojitá v pravotočivej neprehľadnej zákrute na kopci - absolútne neplatí.

  + jedna málopočetná skupina vládnych bavorákov - správajú sa rovnako, ako českí vodiči :-) aj keď minulý týždeň si to dvaja členovia parlamentu odskákali... bez majáku, ale aj bez predpisov.

  BTW koľko času asi tak ušetríš, keď ideš po Prahe (do práce, na večeru) 50 alebo 90km/h? Ak by Praha mala 100km, tiež nič extra. Malé deti na ceste vedia človeka dosť prekvapiť...

 20. 20 Poša 19.06.06, 12:06:20
  FB

  [5] Rado, pokud k francouzské večeři patří i sklenka vína, pak by k ní měl patřit i zajištěný odvoz. Taxi, modrý anděl, kamarád, ...

 21. 21 Profi 19.06.06, 04:06:45
  FB

  Zlatý Německo. Co dodat. Zkusil jsem si v Praze dodržovat předpisy a - to se nedá. To je na mozkovou příhodu. Pořád hlídat rychloměr jako magor. Občas na dvouproudovce dodržovat 30 Km/h. Úplně zbytečně. Třeba okolo kulaťáku, dozadu kolem Vltavy, dvouproudovka 4 kilometry. Všude 30 Km/h. Při výjezdu z tunelu 50 Km/h, hned pět metrů za ní další značka. 30 Km/h. To člověk nepochopí. Kdybych brzdil tak jsem magor. Proč může mít někdo neomezenou rychlost na dálnicích a přitom mít menší úmrtnost na silnicích, než většina evropských zemí? Jistý Einstein řekl, že rychlost je relativní. Dodneška to lidi nejsou schopni pochopit. Auta s moderní bezpečnostní výbavou a dobré + bezpečné silnice, kde vás nic nepřekvapí, to je to, co rozhoduje. Ne to, jestli někdo jede trochu rychleji nebo trochu pomaleji. Trapné je, že zabít se člověk může i při té 30ce. Stačí se podívat na boční bariérové testy. Závodníci to dávno vyřešili tak, že na rovinkách, kde by byla vysoká rychlost nebezpečná, postaví šikanu. Pak jezdec, do zatáčky, zpomalit musí. Tím pádem nepotřebují žádné předpisy, nepotřebují bodový systém, radary, ani pány policajty. Značka totiž žádného gaunera nezastaví a závodníka taky ne. Omezuje jenom slušné lidi. Smutné taky je, že kdysi dávno značka znamenala výstrahu před nebezpečím. Dnes představuje především nástroj buzerace. Silniční předpisy jsou tlustá kniha, jak pro univerzitní profesory. Většina lidí však univerzitní profesoři nejsou. Není problém se na ty jedny testy nadrtit. Problém je to dodržovat. Vzhledem k tomu, že si některé odstavce protiřečí, se to fakticky nedá. Co dodat? Šimonovský je debil. Nechci v ČR žádný ideologický, politický, náboženský ani bodový koncentrák. Chci svobodný pohyb. Doufám, že nový parlament tuhle stupiditu zruší, jako už byla jednou zavedena a zase zrušena v 60. letech minulého století.

 22. 22 --==[FReeZ]==-- 19.06.06, 05:06:09
  FB

  Co dodat? Snad jen, ze policie opet bude mnohem bohatejsi, nez kdy drive, nikomu neseberou ridicak, kdo bude miti hotovosti dost =)

 23. 23 Profi 19.06.06, 06:06:07
  FB

  [17]

  To co říkáš o té nutnosti represe je KATASTROFÁLNÍ OMYL. Je to prostě zákon AKCE a REAKCE. Čím více stupňuješ represi, tím více radikaluzuješ lidi, na které dopadá.

  Zákon musí lidem vyhovovat. Potom ho budou s láskou dodržovat. Jestli nechceš, aby se někde jezdilo 150 Km/h, když je tam blízko školka, nesmí to tam vypadat jako na letišti. Prostě ta rychlost nesmí být fyzicky umožněna. A to úplně stačí.

  Zajímavé je, že se nikde nemluví o tom, co se stalo po zavedení takových represivních a radikálních předpisů v zemích, kde za každou blbost dostaneš pokutu, seberou ti řidičák nebo tě zavřou.

  Odborně se tomu říká "silniční vztek" a je to situace, kdy "přeregulovanému", ale jinak úplně normálnímu řidiči, otci od rodiny a podobně, rupnou nervy. Pak většinou auto použije jako zbraň... nebo zmlátí jiného řidiče. S jakými následky nemusím vysvětlovat..

  Systém takové silniční vzteklouny vychovává. Přitom nikdo nechce, aby Policie byla vnímána jako nástroj buzerace. Spíše, aby byla vnímána jako pomocník a ochránce. Jenže to s hloupými zákony, jejichž dodržování má vymáhat, rozhodně nejde.

  Represivní zákony nikdy neplatí pro všechny. Nejsou fair. Není způsob, jak je logicky opodstatnit. Paradoxně takový motorkář jedoucí v obci 50 Km/h po zadním "dodržuje předpisy".

  V některých zemích situace došla tak daleko, že systém "vypěstoval" jedince, kteří se baví soubojem s Policií. Neustále Policii provokují. Záměrně předpisy porušují. Policie je pak musí "stíhat" a to je pro takové jedince zábavné -- ale pro všechny okolo nebezpečné. Někteří pak na svých kouscích dokonce vydělávají. Prostě "Street Racing" jejich otců a dědů. Ale nyní zakázaný, tvrdě postihovaný a proto dovedený k dokonalosti. A s Policií v zádech?! O to větší adrenalin! A neplatí to jenom v USA.

  Namátkou:
  Getaway in Paris
  Getaway in Stockholm (série 1 až 6)
  PrinceNoir (okolo Paříže za 11:04s)
  Ghost Rider (rovněž několik pokračování, poslední okolo Paříže za 9:57s)
  Cannonball
  Gumball
  Mischief
  CaraMotards.fr.fm
  Moto gangy ve Francii (video: http://gwiszcz.cyril.free.fr/A... )
  Vehicular Lunatics

  a další....

  S přistupem k internetu si ta videa jistě najdete sami....

 24. 24 Mir. 19.06.06, 08:06:13
  FB

  [18] ... a právě proto se to celé děje !!

  Je to v lidech. Amík jinak žije, jinak se chová, je celkově ve větším klidu. Koupí si do auta kýbl zmrzliny a povoluje brzdu u svýho automatu i v tý největší koloně !!

  Nervy, stres, závist, korupce, nenávist - to u čecháčků způsobuje napětí nejen na silnicích.

  Když řídím, zásadně nepiju. S pásama a v rychlosti mám určité rezervy ... asi jako drtivá většina z nás.

  Já osobně nebudu hledat výmluvy, kdo co kdy a proč za volantem může. Nechci.
  Pro mě je nejdůležitější z tý plechový škatule každý den vylízt a vidět svojí rodinu.
  Jestli mi v tom pomůžete, budu moc rád ! ... zejména v mý obci !!

 25. 25 Honza 19.06.06, 09:06:03
  FB

  Ahoj.Nejsem si jistý, ale myslím si, že pro tento zákon hlasovala i ODS :o(.Jestli se pletu tak se omlouvám.
  Volič ODS

 26. 26 MildaEvilda 19.06.06, 09:06:36
  FB

  Jo zákon je super, vzhledem k tomu, že pokuta může být vyšší než zbytková cena mého vozidla, tak až mě jednou zastaví, tak jim dám klíčky od vozu ať to střelej snad to na tu pokutu dá ;-)

 27. 27 Ursi 19.06.06, 10:06:15
  FB

  [7] Ne neujedu. Nevím jakej je problém, když můžete zaplatit mega za řidiče, tak vyšší úplatek v řádu desetitisíců, na který slyší už všichni policisté, pro Vás nemůže být problém. Známý je asi přesně typ jako Vy a jak říká kromě překračování rychlosti nic neporušuje. V popelniku má připravených 10 pětitisícovek. Jak říká pro strýčka policistu. V případě, že ho zastaví a začnou to jejich obligátní:"Víte pane řidiči kolik ..." tak prostrčí onen paklík zavírajícím se oknem. A jak říká ještě se nestalo, aby ho někdo udal, že ujel při kontrole. Ješte se ho optám kolikrát za rok to aplikuje.

 28. 28 Štěpán Zikmund 19.06.06, 10:06:52
  FB

  Zdravím, zaujalo mě ... proč je jako logo u článku znak naší městský policie :-)

 29. 29 Štěpán Binko 19.06.06, 11:06:46
  FB

  [4] Bohatě by stačilo, kdyby PČR postihovala skutečně nebezpečné jevy - tj. agresivní jízdu, ohrožování ostatních účastníků nesmyslnými manévry, nepoužívání blinkrů, jízdu pod vlivem alkoholu a přetížené kamiony a stará auta (typicky Avie) v nevyhovujícím technickém stavu.
  Tenhle zákon jenom velmi rychle zavede "cenu za bod" pro dotyčného příslušníka a absolutně nezohledňuje kolik km kdo najezdí a nereflektuje bezproblémovou řidičskou historii většiny z nás.

  Bydlím v Praze, řídím v Praze a řídil jsem v hodně zemích Evropy. U nás se jezdí opravdu špatně, ale proč? Viděl jste někdo v Rakousku funící Avii na okresce jak jede 50? Znáte z Německa neskutečně přetížené kamiony naložené řepou jedoucí 30 km do kopce? Ne. U nás je to kolorit. Taková auta jsou pak předjížděna bez ohledu na plné čáry, viditelnost a horizonty. Kolik jste viděli v Praze agresivních blbečků kteří předjíždějí za každou cenu a ještě v totálních škopcích? Je to k vidění někde jinde? Myslíte že na ně tenhle zákon dopadne?
  Mnohem účinější by bylo zavést vysoké sankce za způsobení dopravní nehody ve spojení s nějakým prohřeškem, důsledné kontroly a řízená "likvidace" agresivních hovad a investice do technických prostředků umožňujících okamžitě odstavit brzdy provozu (pomalu jedoucí funící kamiony, rozpadající se vraky).

  Mým nejčastějším prohřeškem je parkování a rychlost. Jsem zvědav na první kontakt s příslušníkem po 1.7. Dávám bolševikovi tak 10 min., než začne licitovat.......

 30. 30 Štěpán Binko 19.06.06, 11:06:52
  FB

  [15] Nejhorší nejsou starý Favoriti, ale služební Octavie. Ti řidiči jsou odvázaný z toho, že jim auto relativně hodně dobře jede, přitom v mezních situacích jsou uplně mimo. Nezvládají je jak oni, tak to auto. Pocit půjčeného (svěřeného) auta jim dává pocit bezstarostnosti o něj a dovolují si neskutečné kousky.
  Hovada. Proti tomu vyklepanej děda s Favoritema vajíčkama vzadu provoz maximálně zpomalí, ale není tak nebezpečnej.

 31. 31 Radek Hulán 19.06.06, 12:06:03
  FB

  [30] jen byl doplnil že mýtus "šíleních Oktaviánů" se týká i "šílených Fabiatiků", což jsou opět řidiči firemních aut, v tomto miniautě jsou schopni předvádět "neuvěřitelné" kousky :*(

 32. 32 Bobesh 19.06.06, 12:06:06
  FB

  Souhlasím s většinou článku, ale s tím alkoholem striktně ne. Alkohol možná patří k franc. večeři, ale ne za volant. Mimochodem, kde bys pak dělal hranici? Každý reaguje na alkohol zcela individualně, někdo nepociťuje ani dvě skleničky a někdo má zpomalené reakce i po jedné...

  Dovedu si pak představit situace, že by si někdo dal sklenku a kousek a pak by říkal, co je to za nespravedlivost, že sklenka je povolena a on si dal jen o trošku víc a nic to s ním nedělá... Když jdeš na takovouhle večeři, není nic jednoduššího, než si zajistit odvoz. Se zbytkem článku celkem souhlas , ale s alkoholem ani náhodou...

 33. 33 Radek Hulán 19.06.06, 12:06:08
  FB

  [32] prakticky jen v komunistické ČR je povoleno 0.00 promile alkoholu v krvi, což je hovadina, ve většině civilizovaných zemí je povoleno třeba 0.20 promile, což je ta sklenka vína k večeři. Člověka to neovlivní.. Teď si nemůže dát ani rumovou pralinku, poškozuje to jeho osobní svobodu.

  Jenže čeští komunisté mají v oblibě lidi skládat do lajny, likvidovat, persekuovat, aniž by k tomu byly odborné důvody. ˇČlověk aby v tomto komunistickém policejním státě pořád žil jen ve strachu z nesmyslných represí...

 34. 34 Ursi 19.06.06, 01:06:04
  FB

  [27] tak prý za rok max. 3x, ale taky celý rok nic. Co si pamatuje. Mě to přijde hodně peněz, ale máme každý jiná měřítka.

 35. 35 Štěpán Binko 19.06.06, 01:06:09
  FB

  [32] Absolutní nula je ulehčení práce pro PČR, nic jiného. Vážím 100kg a sklenička vína se mnou ani nehne, ale je to hodně individuální hranice. Mnohem efektivnější by byl systém s tolerancí 0,2 promile a troj, čtyřnásobným trestem v případě způsobení dopravní nehody s jakýmkoli alkoholem v krvi.

  Bohužel PČR občas praktikuje, že i když dopravní nehodu nezpůsobíte tak Vás 0,1 promile činí viníkem....

 36. 36 xpadmin 19.06.06, 01:06:19
  FB

  1.7. 2006 - Vítejte v pekle

 37. 37 Turbo 19.06.06, 01:06:53
  FB

  Nový silniční zákon je potřeba. Neříkám, že ta schválená novela je skvělá a bezchybná, ale lidé u nás jezdí jako prasata a ke spoustě nehod by vůbec nemuselo dojít, kdyby byli řidiči k sobě ohleduplnější. Jenže to co je opravdu nejvíc potřeba, žádný zákon nedokáže popsat. Kdo máte zkušenosti z řízení auta v Německu nebo Švýcarsku, tak víte, že tam lidé nejezdí pomaleji. Ale chovají se k sobě mnohem lépe. Klasický příklad: na okresní silnici ve Švýcarsku jedu 80 km/h, víc jet nechci, kochám se krajinou. V nepřehledném úseku, kde je dvojitá plná čára, mě dojede Švýcar, který evidentně pospíchá. Ale jede za mnou trpělivě 5 km, netlačí se na mě, nechává si rozestup 100-150m a ve chvíli, kdy vjedeme na delší rovinku s přerušovanou čárou, tak mě v pohodě přejíždí. Jak je to u nás? První magor ve Škodě 120 s nebezpečně velkým spoilerem se mi přilepí na prdel a pojde 5m za mnou. U toho bude blikat a troubit, aby mi dal najevo, že spěchá. Třikrát vystrčí čumák do protisměru přes dvojitou plnou čáru a zalézt zpátky ho donutí jenom maska chladiče rozjetého trambusu v protisměru. Nakonec mě bez přebytku výkonu předjíždí v naprosto nesmyslném místě. Čímž mě v pudu sebezáchovy donutí zpomalit, abych mu dal alespoň maximum prostoru.

  Kdo z Vás jezdí po českých silnicích tak tohle jistě zná. A tady se dostávám to toho bodu, kdy nesouhlasím s autorem článku. Jistě je spousta věcí, které omezují i slušné řidiče a které nevedou k větší bezpečnosti, ale zase se po českých silnicích prohání spousta psychopatů, kteří si vůbec neuvědomují, jak je řízení auta nebezpečnou a náročnou činností. A přísnější zákon je umožní pochytat a sebrat jim papíry. A každý si rozmyslí, jestli bude riskovat nebo ne. Já vím, že na mě to platit bude. Budu jezdit po městě 50 km/h. Možná ne hned od začátku, ale jestli mě jednou, dvakrát chytí a pár bodíků mi naskočí, tak zcela určitě. A to je přeci pointa. Navíc dokážu jet 50 aniž bych se koukal upřeně na tachometr...to fakt každý zkušenější řidič dokáže. Neříkám, že s toho mám radost, jezdím rád rychle, samozřejmě na rychlostních komunikacích. Myslím, že 150km/h je na dálnici bezpečná rychlost, pokud není velký provoz. Ale pokud se pomocí restrikce podaří v lidech vybudovat vzájemnou ohleduplnost, tak s tím souhlasím.

  Řídím 11 let, ročně zhruba 40.000 km

 38. 38 Radek Hulán 19.06.06, 02:06:20
  FB

  [37] omyl, nový zákon nepochytá tyto "psychopaty", ale profi řidiče, co umí špičkově jezdit a preferují zdravý rozum nad tupé dodržování nesmyslného zákona..

 39. 39 froggy 19.06.06, 02:06:52
  FB

  Dobrý článek, jen s tím alkoholem se nemůžu plně ztotožni. Říká se, že nejprasáčtěji řídí právníci a duchovní. Oba si myslí, že je ochrání vyšší moc - v každém případě jiná... Alespoň u duchovních vím o několika případech z poslední doby, kdy zabili na silnici sebe nebo své blízké.
  Nedávno (možná ještě teď) je před Jihlavou objížďka, rychlost je tam omezena v obci na 30, mimo na 50 a navíc zákaz předjíždění. Nechápu proč, když se na silnici nic zvláštního neďeje, sice je tedy pravdou, že jde o poměrně úzkou silnici. Když jsem tam projížděl jsem dělal pokus s rychlostí. Za mnou jelo cca tak 6 aut. V místě kde byla povolena 50-ka jsem mohl jet 30-90, auto co jelo za mnou bylo neustále nalepené na mně. To stejné i v obci. Prostě jeli tolik, kolik jsem jím dovolil - a mohli mě předjet, místo tam na to bylo; naprosto ignorovali přikázanou rychlost - i přesto, že cesta byla v pořádku...

 40. 40 Štěpán Binko 19.06.06, 02:06:53
  FB

  [37] Budu slavit prvního psychopata, kterej na základě tohoto zákona přijde o papíry. Bohužel už vidím PČR jak si dává práci a z provozu vyřazuje právě tyhle jedince. Jak chytají ty co agresivně najíždějí do druhých, vynucující si jejich úhybný manévr, předjíždějí po kolejích nebo se dravě před křižovatkou řadí na odbočení z pruhu pro autobusy a to tak, že ten druhý musí uhnout.
  Už vidím jak budou na dálnicích hlídat v kterém pruhu jede kamion nebo odstavovat přetížené plečky.

  Dopadne to tak, že budou stát na úsecích s vysokou pravděpodobností překročení rychlosti a budou kasírovat. Dá to míň práce, je to bezpečnější a jednodušší. A to není o tom, že všichni co na dvouproudé silnici nepojedou 70 jsou arogantní hazardéři. Opak je pravdou. Vytipují úseky, kdy i normální řidič usoudí, že 50/70 na takové komunikaci je nesmysl a tam budou pořádat hon.

  To, že se tady jezdí jinak než v Německu je tím, že tu lidé nectí práva toho druhého. Nic víc. Já rád jezdím rychleji. Když mám jet do Brna, rád si přivstanu, ale když to nestihnu, tak klidně pojedu 110, vyžaduje-li to provoz. Jenže tady si blbečkové za volantem myslí, že když se svojí "nabušenou" oktávkou můžou jet 190, tak má každej povinost jim uhnout. Nerespektujou ty druhý, vůbec.

  V Německu nesmíš na dálnici nikoho ani probliknout aby tě pustil, tady je to běžným jevem. A někdy hodně humorným. Zažívám celkem pravidelně, že jedu v levém pruhu jako poslední v drobné koloně (6 aut), v pravo kamiony a zezadu přijede hovado který bliká. To jsme holt my..... Nevystříkaní češi....

 41. 41 Enti 19.06.06, 02:06:53
  FB

  [38] Radku, myslím, že vše ukáže až praxe. Předpokládám, že k zákonu byla policistům dodána i prováděcí vyhláška, která by určitou míru tolerance a přihlédnutí k aktuální situaci na silnici měla obsahovat.
  STOP! Text výše jsem napsal, než jsem si vzpomněl na to, co jsem zažil před necelým rokem.
  Jel jsem po obchvatu obce Postřelmov (mezi Zábřehem a Šumperkem), kdo to tam zná, tak ví, že je to nová dvouproudová silnice (dva pruhy v obou směrech), kvalitou lepší než mnohé dálnice. Jel jsem v pondělí o půl šesté ráno, přede mnou stovky metrů nikdo, chodci tam nikdy nechodí. Je tam samozřejmě pouze 90, ale jelikož jsem nikoho nemohl ohrozit, tak jsem jel "blbých" 110. Najednou za mnou bílá oktávka, ještě si říkám, který prase jede tak rychle a už je přede mnou, no samozřejmě dopravák. A pokuta 500 za to, že jsem překročil o 20 km/h povolenou rychlost. Na můj dotaz, koho jsem tím ohrozil se jen zamračil a řekl, že jsem překročil rychlost a basta!
  Takže se obávám stejně jako Radek, že zákon poslouží jen k větší buzeraci ze strany Policie a o nějaké toleranci nebude ani vidu ani slechu.
  Ale nechejme se překvapit...

 42. 42 Štěpán Binko 19.06.06, 02:06:59
  FB

  Za 80% nehod a nárůst počtu usmrcených na našich silnících může nesprávný způsob jízdy a nedání přednosti. Tolik jasná policejní statistika. Chtěl bych vidět porovnání s počtem pokut udělených za rychlost a počtem pokut udělených za neumětelství za volantem.......

 43. 43 Karlos009 19.06.06, 03:06:25
  FB

  Nový silniční zákon v mém případě změní pouze to, že můj osobák bude hyzdit anténa od CB stanice. Najedu ročně cca.35tis.km a řidičák je pro mne nezbytností. Na 10. kanálu se naštěstí člověk dozví téměř vše.

 44. 44 Michal 19.06.06, 03:06:57
  FB

  Otevřme nyní diskusi na téma mlhovka:

  Zadní světla do mlhy musí řidič za mlhy, sněžení nebo hustého deště užít vždy.

  Takže si v zimě za jakéhokoliv sněžení a za jakékoliv mlhy užijeme oslěni mlhovkou. Ale ještě horší se mi jeví jako rozsvícená mlhovka za deště v noci - to panečku oslní.

 45. 45 Radek Hulán 19.06.06, 04:06:04
  FB

  [44] to tam fakt je? Děs a hrůza. Řidiči, co jezdí zbytečně s mlhovkama by měli mít odebrán řidičák na 10 let... Typický případ je hovado ve starém Golfu, oslňující mlhovky zapnuté za každé situace, jen za někým takovýmto na dálnici a pořád koukat do rudé barvy je na nervy.. :(

 46. 46 tholxa 19.06.06, 07:06:24
  FB

  k tomu ohanění se "sklenkou vina": je sice pravda, že ve spoustě zemí je tolerovaná jistá malá hladina alkoholu v krvi, ale pokud někdo způsobí nehodu a naměří mu alkohol v krvi, dostane mnohonásobně tvrdší trest (řidičák nebo i vězení) než řidič, který způsobil stejnou nehodu, ale bez alkoholu... to stejný platí o ostatním "tolerovaným porušévání", např v kanadě můžete na prázdné křižovatce odbočit doprava i na červenou, ale opět pod rizikem mnohem tvrdšího trestu než když máte zelenou...

  zkrátka většina čechů řídí jako hovada, tak podle toho budou bohužel zákony, třeba v jižní evropě (sicílie, řecký ostrovy) se jezdí dost na hraně a tvrdě, ale i tak moc nebourají, češí to neumí...

 47. 47 shadow 19.06.06, 08:06:03
  FB

  Lepší srazit cyklistu, než přejet plnou čáru a cyklistovi se vyhnout že.. nic neřešící věc, která hovada ze silnic stejně nedostane a akorát výrazně omezí lidi, kteří potřebují jezdit rychle, umí to a mají na to také auto, přitom nikoho neohrožují ani neomezují. O kupčení s řidičákama, korupci a možném šikanózním chování a buzeraci ze strany policie, která Vás dostane, pokud si to zrovna usmyslí (my jsme Vás viděli přejet tu dvojtou čáru a neříkejte, že ne, tady můj kolega policista to dosvědčí) raději nemluvím. Kdyby se raději starali o kvalitu vozovek a větší silniční síť, tj. menší vytíženost některých kritických úseků. A tlačili na obnovu vozového parku. A důsledně postihovali, ale v rámci současného systému, kritické přestupky typu jízdy na červenou... na vybraných místech..

 48. 48 dENISM 19.06.06, 09:06:06
  FB

  Tenhle zákon je ušit podle stejného střihu, jako naše daňové zákony (a nejen ty). Jejich premisa je, že nebudou dodržovány (budou obcházeny). Proto jsou složité s výraznou represivní složkou. Tak jako je složitostí daňových norem postižen drobný podnikatel (musí platit účetní), systémem proplouvají ti velcí, kteří si mohou dovolit odborníky na daňovou optimalizaci. Stejné to bude i v případě dopravy. Policie bude sledovat stejnou strukturu přestupků, rozdíl bude jen ve výšce trestů. Hovadské chování za volantem zůstane nepotrestáno.
  Tak jako vznikla vedle státem regulované ekonomiky šedá zóna (taky se vás téměř každý instalatér, automechanik atd. ptá: chcete to s dokladem?), vznikne i vedle tohoto zákona zóna s ceníkem na "mimosoudní" vyrovnání.
  A těch nových pracovních míst, kvůli atrofované agendě? To jsou voliči...

 49. 49 JP 19.06.06, 10:06:13
  FB

  [45] No tohle nikdy nepochopím. Jasný den a magoři ve votuněných šunkách si musí zapnout mlhovky, "aby to vypadalo". Ještě lepší je, když se to hezky odráží od mokré silnice... za to bych vážně bral řidičáky.

 50. 50 dENISM 19.06.06, 11:06:58
  FB

  Já zadní mlhovky používám ve dvou případech:

  1. když je mlha

  2. když se mi nějaký úchyl na delší chvíli přisaje na kufr (zejména za tmy) a pere do mě světlama.

  Moc tyhle mamlasy nechápu, buď předjedu, nebo když se na to necítím, dám si odstup.

  lehce OT - velmi poučné (asi jen pro otrlé)

 51. 51 Marek Dušek 20.06.06, 12:06:03
  FB

  Tohle všechno bude mít jednoduchý následek - celkový provoz hlavně mimo město se prostě zpomalí. Stačí se podívat do zemí okolo nás, jaké účinky mělo "zdrsnění" legislativy důsledky tam - pokud člověk jede 160 km/h v Rakousku, Itálii nebo Francii, předjíždí 99% aut, přičemž ostatní řidiči si klepou na hlavu (a to 1% jsou cizinci)..

  Osobně nemám problém s padesátkou v obci (většinou, teď nemluvím o magistrále), ale nejsem zastánce jízdy 130 po dálnici, protože pokud člověk nejede ve starém točícím hučícím šrotu, jízda ho naprosto uspává. Dokázal bych si představit soukromé projekty dálnic, kde by člověk zaplatil mýtné s tím, že by na sebe bral rizika spojená s vysokorychlostní jízdou :-)

 52. 52 Mirek 20.06.06, 08:06:07
  FB

  [51] Aha, tak rychlou jízdou proti dřímotě ... no to je dobrý :o) Já nevím ... zkuste se zamyslet, co říkáte a představit si, co vše je ve hře.

  Já nevím, když si na jednu misku vah položím několik desítek minut, které tak mohu maximálně ušetřit, když pojedu od 30-50 km/h rychleji, nebo svobodu se napít něco málo alkoholu před jízdou (vždyť znám svou míru, že) a různý argumety o bezpečnosti svého moderního auťáku (než se v něm ovšem něco pokazí, hlavně časoprostorovej generátor ignorance fyzikálních zákonů - vždyť zvýšení rychlosti ze 100 na 120 znamená zvýšení kinetické energie ne o 1,2, ale o 1,44 násobek - jde to s druhou mocninou a tu musíte zvládnout .. moderní auťáky mají jeden velkej nedostatek, že v rámci pohodlí poskytují velmi chabou zpětnou vazbu na to, jak jedete takže někdy a pozor, ne vždy vytvářejí falešnej dojem bezpečné jízdy, co je právě to, co je nebezpečné) ... no a na druho misku vah dám riziko, byť zdánlivě malé, škody na majetku ve výši desítek tisíc až miliónů korun, riziko zranění s trvalými následky nebo smrti ... tak mi to vychází zcela jasně. KOmu ne, tak to prostě nemá v hlavě v daný okamžik srovnaný. A to nemyslím tak, že by byl blbej.

  Lidská psychika bohužel funguje tak, že čím dýl jezdíte bez nehody, tím více si věříte a jste paradoxně klidnější, máte pocit, že máte auto více v ruce atd... chyba lávky: z dob, kdy jsem se věnoval sportovnímu létání si pamatuju, co tvořilo drtivou většinu příčin nehod letadel ... tzv. lidský faktor - prostě ztráta ostražitosti a narůstající sebevědomí. Co je také zajímavé je, že jsme každý rok museli povinně projít tréninkem zvládání různých krizových situací. Šlo o to si nacvičit správný postup řešení - zautomatizovat si postup, páč když se dostane do krize, tak nemáte čas moc přemýšlet. Ruku na srdce, kdo z nás chodí pravidelně do školy smyku, nebo trénuje v autě vyhýbací manévry při vysokých rychlostech, prasknutí pneumatiky nebo jiné závady ... pocit, že umíme řídit pramení vlastně z toho, že se praxí naučíme bravurně ovládat vozidlo uvnitř tzv. obálky běžných jízdních situací.

  Zkuste si také představit, jak se svým moderně řešeným miláčkem, který ve všech směrech hladí Vaše ego vlítnete v noci znenadání na místo, kde na silni leží pyl smíšený s prachem a trochu vlhkosti a jedete přitom v dlouhé táhlé zatáčce .. takže "trochu rychleji" .. ehm .. než byste tudy jeli starou Škodovkou. To místo se vizuálně nijak neliší, jen má asi 20% adhezi než okolní silnice. ... no počítač ve Vašem voze to zvládne poměrně dobře ... vždyť od toho tu je ... auto se nijak neroztočí, jen ho to maximálně, a to už je co říci, vynese ke krajnici - o půl metru ... Pohoda, oddechnete si ... stane se to dvakrát třikrát ... mám tak bezpečné auto ... jenže: počítač v autě je jen regulační zařízení, které má své meze. Je to jen dokonale, leč pořád ne 100% navržený software. Jakmile se dostanete do situace, kdy si nebude vědět rady, bude už jen na Vás samotných a na Vašem skutečném umění .. ale v té situaci už to bude umět zvládnout jen opravdu dobrý řidič ... se zkušenostmi jezdce z rallye například (bez legrace) ... problém je v tom, že v moderním autě se této hranici velmi lehce a často přiblíže, aniž to tušíte ... jízda je pořád velmi v pohodě a bezpečná. Ve 120-ce si na to prostě netroufnete, protože auťák Vám mnohem dříve dá najevo, že bude možná potřebovat opravdu pevnou ruku :o)

 53. 53 MildaEvilda 20.06.06, 09:06:11
  FB

  Nejlepší jsou ovšem řidiči sedmdesátníci a teď nemyslím věk, ale konstantní rychlost, kterou dodržují v obci i mimo ní.

 54. 54 Ursi 20.06.06, 09:06:50
  FB

  Docela se rozmáhá přecházení chodců 2-5 metrů od přechodu, chodce pouštím, naučen ze zahraničí, již léta, ale tohle mi přijde sprostý. Přeci jen se snadněji stane že někoho řidič snáze přehlédne, pak by mě zajímalo kdo by byl na vině.

 55. 55 Radek Hulán 20.06.06, 09:06:57
  FB

  [52] a co tento příspěvek má společného s tím, že pokud pojedu 5x 51km/h na čtyřproudé výpadovce z Prahy, tak jsem bez řidičáku? Nic.. Kvůli rychlosti lidé neumírají, ale kvůli nepozorné jízdě idiotů...

 56. 56 Mirek 20.06.06, 12:06:19
  FB

  [55] za 51 km/h když je povolená 50-ka Vás těžko bude někdo postihovat. Ale o to vůbec nejde. Lidé umírají převážně proto, že nejsou schopní edekvátně zhodnotit rizika. To je prostě fakt .. neměnný fakt ... nejde s tím nic dělat .. jsme jen lidé a ne roboti. A také: Smysl předpisů není jen omezení. Jde o vzájemné sladění. Rychlej borec je stejně nebezpečnej jako sedmdesátník, jak ho trefně pojmenoval [53] prostě proto, že oba narušujou hranice, uvnitř nich lze dosáhnout přirozeného rytmu a vzájemného sladění. V předpisech je tuším ustanovení, které říká něco o tom, že řidič nemá jezdit ani zbytečně pomalu.

  Jde ještě o jednu věc, který si všímám hlavně poslední dobou. Týká se to nejen jízdy a autem a jde o postoj typu: já mám cíl a kdokoli mi stojí v cestě je jen překážka, kterou musím co nejrychleji překonat. Něco jako obtížnej hmyz nebo kámen na cestě. Tenhle postoj + nedostatek soudnosti, to nám dost komplikuje vzájemný soužití.

  Osobně bych zavedl k řidičáku psychotesty ... ze statistik vyplývá zvcela jednoznačně, že auto je v praxi paradoxně mnohem smrtonosnější než střelná zbraň. S tou si na nikoho nemíříte, aby Vám uhnul na chodníku, když pospícháte. Ale klidně se nalepíte někomu při rychlosti kolem 130km/h na záď vozu. Myslím, že je zcela zjevné, že řada lidí prostě nemá k řízení psychologické předpoklady ... prostě nemá schopnost sebekontroly a dostatečnou míru sebekritiky.

 57. 57 Skeptik 20.06.06, 12:06:19
  FB

  [1] U alkoholu mi vadí především to, že pokud člověk dejme tomu po sklence vína, nebo zbytkový po včerejší pařbě se objeví u dopravní nehody, kterou nezaviní a ještě mu při tom nějaký magor v klobouku se starým žigulem zoboří jeho káru, tak milí policajti ihned přestanou vyšetřovat, vinu hodí na něho a jsou s tím hotoví. Nic nezaviním a ještě si zaplatím škodu na mém voze, kterou mi udělal někdo jiný. To je spravedlnost??? To je čistá buzerace, zvůle, nesmyslnost.

 58. 58 Marek Dušek 20.06.06, 04:06:06
  FB

  [52] Není to jen o čase, osobně jezdím třeba trasu Liberec Praha po R10 (resp R35) každý týden už několik let a drtivá většina lidí 130 opravdu nejede - a nemyslím, že by každý tak spěchal, ale prostě mu ta rychlost vzhledem k provozu a silnici přijde přirozenější.
  Ono jde o to, že v ČR jsou v průměru dálnice 2x bezpečnější, než komunikace I. třídy a zastávám názor, že většina nehod spíš než rychlostí 160 km/h vzniká nedostatečným odstupem, nemrknutím do zpětného zrcátka nebo zmateným kamionem. A vize, že mě dvakrát změří ve 150 (což je na některé úseky a provoz opravdu bezpečná rychlost, za tím si stojím) a dostanu na půl roku stopku mě docela děsí.
  Inu je pozdě nadávat, doufejme, že realita nebude až tak brutální, že v Praze si vystačíme s pár stacionárními označenými radary a na dálnicích dál nepotkáme hlídku jak je rok dlouhý :-)

 59. 59 Frtka 20.06.06, 07:06:46
  FB

  [56]
  Otázka: Dobrý den,
  budeme trestáni již za rychlost 51-59 km/hod?

  Zdeněk Bambas: Nastavení policejních radarů s určitou tolerancí počítá. Ale Vy raději počítejte s tím, že už 51 km v obci je přestupek.

  Vice v rozhovoru s reditelem dopravni policie zde: http://aktualne.centrum.cz/dom...

  Ten clovek ma velmi zajimave nazory...

 60. 60 jan386 20.06.06, 08:06:23
  FB

  [52]
  Tak s tím časoprostorovým generátorem ignorance fyzikálních zákonů máte úplnou pravdu, protože to tady snad vždy bylo a ještě nějakou dobu i bude (bohužel). Jeden malý příklad.

  Jedete po nějaké dálnici asi tak rychlostí 160 km/h. Je to taková rychlost, se kterou na přehledném a známém úseku není žádný problém. Ani Vám na tom není nic divného, vždyť jestli se tak můžu rozjet, tak s tím přece konstruktéři mého auta počítali. Navíc mám na místě řidiče 3 airbagy a zásadně jezdím s bezpečnostním pásem . . .

  A teď si představte, že Vám přímo před čumákem vjede na dálnici starý náklaďák, nestačíte (třeba díky té troše alkoholu v krvi) se mu vyhnout či včas zabrzdit, narazíte do něj a auto se ihned zastaví (blbost, ale pro zjednodušení to postačí). Okamžitě po nárazu se aktivuje předpínač bezpečnostního pásu a vystřelí se airbagy. Oba tyto bezpečnostní prvky velmi dobře splnily svou funkci - zadržely Vás v sedadle.

  V okamžiku nárazu jste sice zadrženi v sedadle, ne tak však vaše vnitřní orgány. Řekněme že jste muž vážící 80 kg. Vaše játra mají hmotnost asi 1,6 kg, vaše ledviny pak dohromady zhruba 300 g, podobně je na tom i srdce. Tyto orgány, stejně jako všechny ostatní, pokračují ve svém pohybu původní rychlostí Vašeho auta, tedy 160 km/h. V okamžiku zastavení činí rozdíl mezi pohybovou energií vašeho těla (0) a ledvin 304 jouly (v případě srdce tedy zhruba stejně) a mezi vaším tělem a játry dokonce 1620 joulů.

  Buďte si jisti, že to více než stačí na to, aby Vaše orgány opustily svá původní místa a zpřetrhaly svá napojení na zbytek těla. Takže i když budete (v nejlepším případě) vypadat nezraněni, budete zcela nepochybně a s jistotou mrtví.

  A to jsou právě to uplatnění fyzikálních zákonů, nad kterými nikdo nepřemýšlí, protože si všichni podvědomě myslíme, že naše tělo je jednolité a celé bude zadrženo bezpečnostními prvky.

  PS.: Omlouvám se za Off-Topic, ale prostě jsem musel reagovat, když to Mirek tak přesně vystihl.

  Ad tolerance: jak tu již psal Enti, bude nejspíš uvedena v prováděcí vyhlášce, která se jistě velmi brzy dostane na Internet (zatím jsem ji nenašel).

  [56] S těmi psychotesty absolutně souhlasím.

  [58] Stejně tak s důvody většiny dopravních nehod na dálnicích.

 61. 61 mildaevilda 20.06.06, 11:06:24
  FB

  [60] No vzhledem k tomu, že sleduji Formuli 1, tak vím že se dá přežít i náraz ve vyší rychlosti bez toho, aby orgány opustili svá místa (viz třeba předloňská nehoda Ralfa Schumachera ve VC USA). Takže s tou fyzikou opatrně. ;-)
  Nicméně zabít člověka v takové rychlosti může třeba uvolněná součást vozu, která si najde cestu přes přední sklo, o neupevněném nákladu nemluvě.

  Žádná vyhláška nám nedá shopnost předvídat ani nás nenaučí ohleduplnosti, v tom se člověk musí holt zdokonalovat sám.
  Osobně bych uvítal, kdyby se ve vyhlášce myslelo na tunerské nešvary a vymítila ze silnic nehomologované úpravy vozů. Představa srážky s něčím, co je napůl z laminátu a napůl dokytováno do "ladných" křivek, mě děsí, stejně jako bezohledná jízda těch, co taková vozidla řídí.

 62. 62 Mirek 21.06.06, 12:06:25
  FB

  [61]
  [60]

  No s fyzikou se to má tak, že záleží jakým tempem pohybovou energii odebíráte. Lidově řečeno, ajk prudké je zbrždění. Předesílám, že jsem zmiňovanou Schumacherovu havárku neviděl, ale jestli to přežil, tak zrychlení, která na něj působila, byla v limitu. Ono se toho ve formuli dosahuje tím, že jsou kolem trati široké pásy, které rozjetému auťáku odebírají energii postupně a sama formule je konstruovaná tak, že se jí postupně ulamujou kola, skelet je z uhlíkových vláken a tedy při nárazu také hodně vezme ... nezanedbatelná neni ani včasnost lékařské pomoci.

  Je také zajímavé, četl jsem to kdysi v nějaké knížce o limitech konstrukce lidského těla, že organismus snese i velká zrychlení, ale musí velmi rychle přijí a odeznít. Jde o druhou deriaci rychlosti podle času, česky tzv. "ryv" (zrychleni je první derivací).Například při skoku do vody ze skály o výšce cca 10-20m a dopadu na hladinu po nohou, působí na v okamžiku dotyku choditel na povrchovou vrstvu vody, která se mj. chová jako velmi pevná membrána, zrychlení v řádu stovek "g" ... to by jistě člověka zabilo, kdyby to nebylo na veeeelmi malý zlomek sekundy, než dojde k přerušení vazeb mezi melekulami vody v povrchové vrstvě ... "ryv" je v takovém případě v hodnotách tisíců "g" za sekundu. Připomínám, že "g" je cca 9,807 m/s2 :o)

  KONEC FYZIKÁLNÍ PŘEDNÁŠKY :o)

  Ještě bych rád podtknul, že na rozdíl od F1, ketrá je cíleně navrhovaná a testovanaá na podmínky náraz při rychlostech převyšujících 100km/h, silniční auta se navrhují a testují na nárazy v rychlostech do 60km/h. A že deformační zóny osobáků jsou na nic při srážce s náklaďákem, který má vysoko položený nárazník

  HOWG :o))))

  omlouvám se za ustavičné poučování ... to víte, jsem tak trochu z oboru ... podle mého ani nejde o to umlátit se navzájem argumenty, jako spíš upozornit na zajímavé souvislosti

 63. 63 Turbo 21.06.06, 05:06:45
  FB

  [62] Zaujalo mě co tu píšeš. Viděl jsem zajímavý dokument o začátcích a vývoji bezpečnostních prvků v autech. Původní myšlenka vznikla v 50-tých letech v USA, kde letectvo hledalo nové způsoby zvýšení bezpečnosti pro piloty v letadlech. Šli na to opravdu od píky a tak záhy zjistili, že většina vojenských pilotů neumře v letadle, ale v autě cestou na letiště nebo domů:) Což byla velmi zajímavá statistika. Takže začali testovat bezpečnost automobilů. V té době nebyli žádné pásy ani airbagy nebo bezpečnostní deformační zóny. Takže je jasný, že ty obrovský americký káry s osmiválcovými motory byly mnohem nebezpečnější než například taková Fabie. Když začali s testy, tak používali figuríny, pradědy dnešních Oskarů, které samozřejmě byly výrazně jednodušší než ty moderní. Jednu věc ale měli společnou, byly vytvořeny na základě statistiky. Prostě vzali míry a váhy všech pilotů co měli v evidenci a udělali "průměrného" pilota. Tento nedostatek je velmi podstatný. Jelikož všechna auta jsou dodnes testována na takových "průměrných" figurínách tak dochází k zásadní chybě. Pokud jste moc velcí, moc malí, moc tlustí, moc hubení, prostě pokud nejste „průměrný“ člověk, tak můžete mít dost zásadní problém. To je důležité si uvědomit. Dalším objektem na kterém testovali nebezpečnost aut byli prasata. To bylo z důvodu sledování účinků nárazu přímo na živou tkáň. Viděl jsem záběry jak na takové houpačce pouštěli toho čuníka na volant a palubní desku z různé výšky, aby simulovali náraz při různých rychlostech. Může se Vám to zdát dosti brutální, ale je to tak. Říkali tomu barbecue test a po testování a zjištěný výsledků subjekt upekli a snědli :) V té době se těch testů zúčastnil i nějaký profesor (jméno jsem si nezapamatoval) a to byl fakt slušnej blázen. Udělal spoustu testů sám na sobě a sledoval účinky zrychlení (respektive zpomalení) na lidské tělo. A tady se dostávám k tomu, čím jsem chtěl reagovat na přípěvek od jana386. Krom toho že měl podobnou houpačku jako ten čuník (samozřejmě náraz nešel do něj, ale do konstrukce, takže sledoval skutečně jenom účinek zpomalení), tak v jednom testu použil raketový vlak, který jel rychlostí cca 1000km/h a pak pomocí zpětných trysek zpomaloval během cca 0,5s na 0. Bohužel si nepamatuji přesně parametry toho testu, ale myslím, že to bylo kolem 50g. A ten člověk to přežil. Teda jako úplně svěží nebyl, z očí mu tekla krev, tělo měl pod kombinézou do krve podrápané od částeček prachu. Fakt vypadal hodně zle, ale přežil. Ale jinak to musel být totální magor:)

  Další zajímavou věcí v tom dokumentu bylo testování bezpečnostních prvků pro děti. To už bylo mnohem později, někdy v 90-tých letech v Německu. Bylo to nutné, neboť děti má úplně jinou stavbu těla než dospělý člověk a tudíž pro ně musí být speciální vybavení. Nejlepší a nejpřesnější testy dělali na mrtvých! dětech. Samozřejmě se souhlasem rodičů. Bohužel se do toho vložil bulvární tisk, který to rozmázl a díky tlaku veřejnosti byl testy zastaveny. Přitom se díky těmto testům podařilo zjistit spoustu opravdu důležitých informací a od té doby se nic podstatného a nového nevyzkoumalo. Škoda, spoustě živých dětí by to život zachránilo.

  Je to sice off topic, ale třeba Vás budou takové informace zajímat.

 64. 64 mildaevilda 21.06.06, 07:06:39
  FB

  [62] No byl to náraz do v té době ještě pevné zdi, navíc nebyl čelní, průměrné odhadované přetížení 130G. Jediné co mu hrálo do karet bylo to, že byl velmi pevně připoután do sedačky, tudíž zpomalení bylo plynulejší než u pásů, které nás chytají v "půlce letu", hlavu z helmou mu přidržovalo HANS a samozřejmě je to sportovec, né žádná bábovka. Přesto se to neobešlo bez nalomených obratlů a dalších lehčích zranění.
  Nechtěl jsem to nebezpečí zlehčovat, abych si zasloužil přednášku o fyzice ;-) Lidské tělo má velmi individuální limity a nedoporučuju je bezdůvodně testovat :-)

 65. 65 Jostik 21.06.06, 07:06:49
  FB

  Mluvčí Ministerstva Dopravy: "V Irsku, které je našemu novému systému nejbližší, byli během prvního roku platnosti tzv. 'vybodováni' čtyři řidiči." U náš to vidim tak, že ještě bude málo, pokud budou čtyři řidiči vybodováni za první den. (Já asi budu mezi nima :-). Nechápu třeba proč za parkování na značce kriplkáry dostanete 7(!!!) bodů. To se dá řešit nějakou drobnou pokutou.
  Jo a jinak k rychlosti. Já nemám problém jet 100km/h v obci v úseku, kde je rovná silnice a baráky daleko. Zase na druhou stranu pokud vidim že okolo silnice pobíhaj děti, tak jedu klidně 20-30 km/h.

 66. 66 Mirek 21.06.06, 07:06:55
  FB

  [63]

  Jo jo, ten dokument jsem take viděl :o)

  Před lety také dávali myslím na Spectru nebo Discovery celý seriál o designu a bezpečnosti aut .. možná to bylo i víc serialů, to nevím ... ale bylo to hodně působivé: mluvili o ruzných konstrukčních problémech, dokonce i o tom, jak se navrhují silnice a mezi tím tam vždy střihli záběr nějaké reálné havárie - patrně z pouliční kamery, nebo náhodně natočené amatérské záběry. Na těch haváriích mne zaujala jedna věc - společná téměř všem: do poslední chvíle bylo vše v naprostým pořádku, nic nenasvědčovalo tomu, že se něco může stát .. a najednou během zlomku vteřiny "lítaly plechy" :o/ Tedy žádné předchozí varování, že je něco osudově v nepořádku. Ti lidé udělali nějakou fatální chybu a hned to bylo.

  Taky tam byly zajímavé informace o tom, jak vynalezli airbagy už kdysi dávno u Forda a pod hrozbou ze strany General Motors je musel stáhnout z výroby. Nebo, že v Anglii trvalo devět let, než se parlament odhodlal uzákonit bezpečnostní pasy ... věc, která statisticky (vím, že jsou výjimky) zcela prokazatelně zvyšuje šanci na přežití a přesto ji voliči odmítali akceptovat.

  Také mne upoutalo, jak ovlivňuje bezpečnost provozu úprava silnice. Prý je zjištěné, že když na obyčejnou asfaltku, která nemá značení ani pořádnou krajnici namalujete v rámci zvýšení byzpečnosti jízdní pruhy a doplníte ji značkami, začne tu narůstat počet nehod a nebezpečných situací (aha ty záběry havárií asi byly z nějakých takových výzkumů) protože řidiči se na ta značení začnou spoléhat a přestanou být ostražití a už nevěnují tolik pozornosti vlastnímu stavu silnice a možným záludnostem (skutečný stav vozovky a jízdní podmínky se opřidáním značení vůbec nezměnil) a mj. zde začnou jezdit v průměru o 5-10km/h rychleji, než dříve, protože jim pocitem přijde daný úsek bezpečný.

 67. 67 mavater 22.06.06, 10:06:42
  FB

  Ch jo, zrovna v pondělí jsem si šel pro řidičák, to jsem zvědav, jak mi dlouho vydrží :-/

 68. 68 Josef 22.06.06, 11:06:22
  FB

  Nejhorší na tom je, že idioti typu Bambas si zákon upravují po svém a přestože se Ministerstvo zcela jasně vyjářilo k Antiradarům, on nebere toto v úvahu a prohlašuje, že jej zabaví a rošlape - a to je ředitel dopravní policie. Co budou dělat jeho podřízení si nedovedu představit.

 69. 69 MildaEvilda 23.06.06, 09:06:26
  FB

  [68] No na druhou stranu, i když je to idiot, tak aktivní antiradar je pěkná prasárna a postih za jeho užívání by měl být obdobný jako za užívaní jakéhokoli jiného nelegálního vysílače.

 70. 70 Tom 23.06.06, 02:06:01
  FB

  Asi se mnou nebudete souhlasit, ale myslím si, že zákon, který bude platit od 1.7. je rozhodně lepší, než současný stav - protože současná dopravní anarchie - jinak se tomu říkat nedá - ohrožuje na životě každého, kdo na silnici vyrazí. Nicméně i já sdílím pocit, že zákon je tvrdý až moc. Více mě zaujal systém ve Velké Británii, kde sází pokuty podle např. podle výše překročené rychlosti a když je to o hodně, potrestají řidiče zákazem řízení třeba na tři týdny. To mi připadá, že by bylo přiměřenější.
  Ale každopádně - diskuse o tom, zda je někde omezená rychlost potřebná nebo ne a alkohol za volantem - to bych netoleroval.

 71. 71 Radek Hulán 23.06.06, 02:06:25
  FB

  [69] antiradar nic nevysílá, jen to jen pasivní přijímač, jako rádio... Pokud chce policie terorizovat a likvidovat lidi, je potřeba se bránit, třeba i tím antiradarem.

 72. 72 jidas 24.06.06, 07:06:01
  FB

  Policie dostala moc.Tak že vás muže zlikvidovat.Stačí mít známého u policie a říct toho potřebuji zlikvidovat a má po řidičáku.. No prostě se nebudete jenom někomu líbit. A to si musíte uvědomit

 73. 73 MildaEvilda 26.06.06, 09:06:24
  FB

  [71] Sorry za mystifikaci.
  Na oplátku přehled zemí a jejich postojů k antiradaru:
  Země kde nesmí být ani přístroj v autě:
  Rakousko, Švýcarsko
  Země kde nesmí být používán:
  Belgie, Španělsko, Francie, Velká Británie, Lucembursko
  Země kde je výslovně zakázán:
  Portugalsko
  Země kde je zakázáno je i vlastnit přístroj:
  Polsko
  Země tolerující antiradary:
  Německo, Dánsko, Finsko, Itálie, Irsko, Norsko, Nizozemsko (pozor, policie používá i "nezjistitelné" radary), Rusko (i státy bývalého SSSR), Švédsko, Slovensko, Slovinsko, Turecko, Jugoslávie

  Zdroj: idnes

 74. 74 jakub 28.06.06, 08:06:21
  FB

  No tak jsem si přečetl toto: článek iDnes a jsem zděšen ještě více. Cigarety zásadně nekouřím, ale tak jednou do roka si dám marihuanu a při představě, že mě za tři týdny na to chytí a půjdu na tři roky do vězení, dostanu pokutu 50000 (o to zas tak nejde) a sebrou mi 7 bodů jsem rád, že z tohoto státu zase po dvou týdnech mizím..

 75. 75 reset 28.06.06, 06:06:38
  FB

  Článek, co mě mluví z duše. Místo odstranění systémových chyb (nevhodně umístěné přechody, katastrofální značení, za které sice policie nemůže, ale bude jej k represím využívat atd.) soudruzi jako obvykle trestají jednotlivce. Bude hezký sledovat, až se jednoho dne rozhodne několik aut dodržovat v centrech velkých měst ono vynikající čtyřbodové pravidlo, kdy řidič odpovídá za to, co se chystá udělat chodec. MHD nedojede včas, totální zátuh dopravy a jediný pohyb budou představovat chodci na přechodech... :-)

  Doporučuji přečíst.

 76. 76 pavel 30.06.06, 09:06:57
  FB

  Dokud nebudou značky tam, kde jsou potřeba a ne tam, kde si to nějaký magor vymyslel, ay měl kde vybírat peníze, do té doba (a ještě déle) se nebudou dodržovat předpisy.

 77. 77 foyta 02.07.06, 02:07:50
  FB

  [8] kdyby zapomene... u nás je hodně křižovatek, kdy se na dálnici dostanete omylem. a co potom máme dělat, když nemáte známku? Pak si jenom vybereme zákon, který porušíme a každý normálně uvažující člověk pojede radši bez známky, než aby se otáčel nebo couval.

 78. 78 radovan kaluža 02.07.06, 03:07:35
  FB

  jsem až v šoku radku, kolik lidí souhlasí s tímto zákonem, já jsem si promluvil s řidiči profíky a zde .. http://radovan.bloger.cz/polit...

 79. 79 Honzish 03.07.06, 03:07:23
  FB

  Je minimalne dost zarazejici, ze stat zavadi stale vice represivnich opatreni vuci ridicum, ale jen malo, nebo spise skoro vubec se nestara o vytvoreni podminek ke zvyseni bezpecnosti a plynulosti dopravy. Napriklad do okoli velkych mest se vystehovava stale vice lidi a pro vetsinu z nich je auto jedinym kulturnim dopravnim prostredkem k ceste do prace. Obce v okoli mest stale vesele dodavaji nove stavebni parcely a vydavaji stavebni povoleni, tim si zvysuji pocet obyvatel, kteri jim odvadeji dane, ale komunikace zustavaji stale stejne, jako pred nekolika desitkami let. Pro lidi, kteri dojizdeji takto do prace to znamena 2 hodiny denne v dopravni zacpe. Coz se da vyjadrit take jako jeden pracovni den tydne (52 dni v roce), nebo spousta volneho casu, ktery nemuzete stravit s rodinou... O kolik se prodrazuje doprava cehokoliv kamkoliv a o kolik vic tim musime za cokoliv zaplatit si vubec netroufam odhadovat. Tohle stat samozrejme vubec nezajima. Stavajici silnice jsou v katastrofalnim stavu, ktery primo likviduje auta (majetek) nas ridicu, potazmo primo zdravi a zivot (kdo jezdi na motorce vi o cem mluvim). Napriklad me se podarilo za deste v noci trefit pulmetrovou, neoznacenou diru primo uprostred silnice a urvat napravu. Odvolani nikde zadne. Jak jsem zjistil, odpovedni urednici (stat) ocekavaji, ze kazdy ridic si projizdenou trasu predem projde a podrobne prostuduje pesky, nez se na ni vyda autem a tak nezbyvalo, nez vse zacvakat z vlastni kapsy. Na tento bezutesny stav stat reaguje prijetim silnicniho zakona, kterym zvysi represe vuci nam ridicum. Zakona ktery sice v ruznych obdobach v nekterych zemich evropy funguje, ale pri naprosto nesrovnatelnem stavu dopravni infrastruktury.
  Jeste k posileni pravomoci mestske (obecni) policie. To je opravdu neuveritelna, do nebe volajici nehororaznost. Jak sami vite, penize ktere vyberou na pokutach plynou primo do obecni pokladny. Straznici jsou podle toho kolik vyberou na pokutach odmenovani a proto se chovaji takzvane trzne. To znamena - pokud mozno bez prace, vybrat co nejvic na pokutach. Tenhle system se zatim projevoval tak, ze mesto zridi ruzne parkovaci zony, vyhrazena mista atd, aby svym obyvatelum pokud mozno znemoznilo spravne parkovani (v mem pripade udelali z posledniho normalniho parkoviste, odtahove parkoviste MP), dalsi parkovaci plochy vybudovane z verejnych prostredku (nasich dani) pronajme soukromym firmam, ktere z nich udelaji parkoviste placena. A pak vysle sve strazniky odtahovat, nandavat boticky a davat listecky za sterace. Tem stejnym straznikum ted staci vylezt pred sluzebnu, vyndat radar a merit, nebo jen tak bezduvodne zastavovat ridice a buzerovat kvuli lekarnickam, atp. Kdyz to srovnam s tim, ze ti stejni straznici neudelaji a hlavne nechteji udelat vubec nic, kdyz Vam vykradou auto, nebo se snazi nevidet jak nekdo krade penezenku, protoze je to spousta prace se psanim protokolu (specialne pro nekoho, kdo nema ani maturitu) a hlavne z toho nic nekapne, je mi opravdu na zvraceni. Napriklad me nekdo rozflakal okynko, vybral auto a straznici mi jen neopomenuli nasadit boticku, protoze auto asi o pul metru zasahovalo do zlute cary namalovane na obruniku...
  Nevim jak vy, ale mam pocit, ze stat ktery by mel svym obcanum vytvaret podminky ke "spokojenemu" normalnimu zivotu se snazi o presny opak.
  Jen aby bylo jasne, neodsuzuju novy silnicni zakon jako celek, ale jen nektere jeho casti.

 80. 80 pokec 04.07.06, 09:07:54
  FB

  co je pravdy na tom,že dávají policajti pokuty a bodz už třeba za 52km/hod

 81. 81 Mirek 07.07.06, 02:07:09
  FB

  [7] Ano mám stejný názor ujedu.Nic jiného mi nezbývá mám také firmu ale osobního řidiče si nemohu dovolit jezdím 25 let bez nehod a pokuty téměř neplatím pohybuji se každý měsíc alespoň 2-3 dny v zahraničí a nemám problémy.Nová pravidla jsou rudý teror.Vážně přemýšlím o emigraci do jiné volnější země a nebo organizaci lidového odporu.Demonstrací na téma silniční zákon bych se zůčastnil a rád.Nejsme jen dobytek který se dá hnát kam se mu zachce.Jednou jsme to dokázali tak by to mělo jít i podruhé....

 82. 82 ViP 11.07.06, 01:07:22
  FB

  [80]
  "tercikove" policejni radary maji presnost mereni +-3kmh do 100kmh,nad 100kmh je presnost 3%. MP pouziva k mereni vetsinou laserove "pistole", ale ty maji udajne take presnost 3kmh (neznam vyrobce techto pistoli, takze ruku do ohne za to nedam).Pokud to tak ovsem je, tak nikdy nikdo, opakuji - nikdy nikdo s takovym radarem vam nemuze prokazat, ze jste jel skutecne 52kmh. Proto take statni policie prohlasila, ze bude 3kmh tolerovat. Mestaci na to jeste neprisli, pze jim nejake tech. specifikace nic nerikaji. Hold to, ze nemuseji mit maturitu, se nekde projevit musi..:-) (omlouvam se vsem se zakladnim vzdelanim, kterych jsem se ted nepravem dotkl :-) )

 83. 83 Jarda 14.07.06, 03:07:38
  FB

  Nový silniční zákon je past na obyčejné řidiče.

 84. 84 extramtx 14.07.06, 07:07:27
  FB

  Češi jsou ovce,už 17let si nechají líbit vše!My v demokracii nežijeme,to nam jen tvrdí!Klacky do ruky a jako 1.mu bych doporučil natlouct Šimonovskému když chce vše řešit silou tak ať sám pocítí sílu voličů

 85. 85 Petr Kabát 07.08.06, 03:08:57
  FB

  novej silniční zákon nahrává zamindrákovanejm policajtům aby si tady mohli léčit svoje mindráky na slušnejch lidech,a stát na tom nehorázně rejžuje...například-zastavil mne včera jeden z těch s mindrákem kterej si dělá nepřátele po celým městě a už z jeho výrazu v xichtě bylo vidět jak se těší kolik zase rozdá bodů a kolik z toho potom bude mít frček,obešel mi celý auto a když na autě nenašel nic co by přímo ohrožovalo bezpečnost silničního provozu tak se zaměřil na nepatrnou prasklinku na čelním skle která je v místech lepení dálniční známky tudíš není ani v zorném poli řidiče...bylo na něm vidět že konečně našel co chtěl a může se vyžít v tom jak zase někoho připraví o pěknejch pár tisíc. S neskonalou radostí mi uložil trest a odjel buzerovat zase někoho jinýho...a výsledek? - 15000Kč a 5 bodů -tohle není normální mám plat 9000Kč a pracuju jako řidič z povolání,počítám že do půl roku jsem bez řidičáku a budu dlužit na pokutách za takovýhle píčoviny nejmíň 100000Kč. Body? proč ne,ale za závažný přestupky,tímhle způsobem budou mít do roka řidičák jen důchodci co jednou za měsíc jedou čtyri kilometry do města na nákup... navrhuju zorganizovat demonstraci a nebo rovnou defenestraci tohle je policejní stát,nová forma fašismu,Paroubek ať táhne do prdele a všechny ty sračky co vymyslel za jeho vlády ať spláchne ssebou,politici buzerujou slušný lidi a samy i s policajtama jezdí jako prasata...

 86. 86 U2K 10.08.06, 10:08:20
  FB

  Myslím si že se sem vrací komunismus. Zachvíli tady bude totální nesvoboda. Ty majetky z nás stát dostane sice to nebude jako kdysi ale na pokutách určitě když jsou pokuty po 25000 tak zachvilku nemáme šanci mít nějakej majetek. Včera jsem objevil článek kde se vysekal kolař ne jenom že je rosekanej on sám a má rozbitý kolo ale ještě musí zaplatit 25000 pokutu za to že se rozbil!! http://zpravy.idnes.cz/cyklist... v takový situaci bych cejtil totální bezmoc a uskost proti našemu státu. Prej se o hodně zlepšili nehody na silnicích !! Tak tomu přece nikdo nechce věřit !!! Je jasný že nikdo už policii nevolá to by musel bejt blázen!! Lidi dostaňte rozum a začněte si pomáhat sami bez nějakýho zasranýho státu!! Jedině bohatým se tady bude žít dobře ty si vždycky budou dělat co chtějí!! Na koho asi jsou tyhle zákony dělaný na ty který mají 10000 měsíčně? Vzhledem k tomu že zahraniční firmy tady staví velký továrny tak tady strašně lidí dělá v neskutečných podmínkách jako otrok a pak dostane 10000 a potom jede z práce domů utahanej a udělá přestupek a rovnou ty prachy všechny co vydřel jen tak předá státu !! Já nechápu kam to ten stát sere když pořád zadlužujeme! A ty bohatý si prostě vozí sebou 100 litrů a když je zastaví policie předají obálku a jedou dál !! Tady už žádná demokracie není to je jenom převlek !!!!!!!!!!!!

 87. 87 Will 31.12.06, 06:12:39
  FB

  Nedávno mě chytli pod vlivem a naměřili mi 0,13 promile,no prostě zbytkáč.Byl jsem v pohodě myslel jsem že sem čistej a teď mi hrozí pokuta 10-20 ticíc a tři body.Na proti tomu kdybych měl 2 promile tak dostanu tu samou pokutu ale asi o čtyři body víc.
  Co to je kurva za nesmysl!!?Husák si jezdi 170 a je v poho.Mezitím se párkrát do roka ožerou nějací politici dostanou jen pokáráni a jsou v pohodě.V tomhle zasraným zkurveným státě se na lidi sere a to z vysoka!!!Všechny bych ty hňupi postavil do lajny o postřílel!!Příště se radši ožeru pořádně!!!!!