Jaké jsou mé zkušenosti po 2 měsících používání ThinkPadu T420s?
ThinkPad je lepší než HP, Dell, Acer a Apple
Není vlastně moc o čem psát - jednoznačně jej doporučuji.
Thinkpad T420s je stroj bez slabých míst, což se o konkurenci nedá říci. T420s není levný (35 tisíc Kč s DPH), ale je to současný nejlepší notebook s pouhými 1.8kg váhy. Není to běžná počítačová konfekce či špatně použitelný módní doplněk, ale do detailů promyšlený pracovní stroj.
ThinkPad T420sCo hlavně oceňuji - luxusní 7řadou klávesnici plné velikosti, extrémně pevné tělo, výborný Touchpad i TrackPoint (každý se hodí jindy), bezvadný 1600x900 matný displej, nelesknoucí se tělo, reálnou výdrž 10 hodin provozu na baterie, citlivou Wifi-B/G/N, výkonný Core i5 CPU na 2.5GHz s hardwarovou virtualizací, 8GB RAM, SSD disk (80GB) i HDD (320GB), čtečka otisků prstů funguje 100% pro rychlé přihlášení, a také zde není žádný na omak nepříjemný studený či rozžhavený hliník na povrchu, ale jemná guma a měkčené plasty (a uvnitř pevné magneziové tělo).
Používám jej s Windows 7 x64 Ultimate CZ, SSD i HDD jsou šifrované BitLockerem (u notebooku naprostá nutnost), který díky AES instrukcím procesoru nijak nezpomaluje ani to SSD, a boot z vypnutého stavu je díky UEFI záležitost pod 15 sekund. Běží na něm několik databázových enginů, vývojářských nástrojů i (Adobe) kreativních sad.
Celý systém je naprosto stabilní, nepřehřívá se, a opravdu dobře se s ním pracuje.
ThinkPad T420s není levná záležitost, ale stojí za ty peníze. Záruka je 3roky NBD s opravou na místě (zatím nepoužita).
ThinkPad T420s teploty
Opět pěkný článek, Radku... Jen se chci zeptat:
Windows 7 Ultimate? Není součástí toho notebooku původně Win7 Professional? (nebo jste to přeinstaloval?)
Dál mám takový dotaz, neposlal byste mi pozadí vaší plochy (odkaz na stažení popř. přímo obrázek) na můj e-mail? jiri.104@seznam.cz... díky moc
[1] ano, součástí je Professional verze, ale dělal jsem upgrade na Ultimate, kvůli BitLockeru (jde to i bez reinstalace, stačí zadat číslo WU Upgrade licence). Pozadí plochy je zde.
[2] Díky moc
Mam ho asi mesiac, tiez 100% spokojnost. Asi najlepsi notebook doby, co dokazuje aj fakt, ze sme si ho ako IT profesionali nevavisle na sebe vybrali 😉 Chcem sa spytat: Tiez sa Vam stava, ze sa po spanku vypne CDROM z dovodu setrenia energie a potom ju bez restartu nejde zapnut?
[4] asi je myšlena DVD-RW mechanika. Nestává, či spíše nestávalo, nyní její místo stejně permanentně okupuje UltraBay baterie, mechaniku nepotřebuji. A pokud bych to nastalo, od toho je přece onen 3letý NBD servis...
Dnes jsem měnil u staršího ThinkPadu R400 RAMku a bylo to docela utrpení. Byla schovaná pod touchpadem, to by chtělo vylepšit. Ale tenhle stroj a s takovýhle funkčním upgradem je také asi o pár tisícovek dražší než těch 35, ne?
Dobrý den, Radku, chtěl bych se zeptat, jestli jste zkoušel připojit T420s k vašemu WQXGA monitoru 30". děkuji.
[7] zkoušel, funguje 30" i s integrovaným LCD současně: http://myego.cz/tmp/thinkpad-2560x1600.jpg...
[8] takže i integrovaná grafika zvládá bez problémů zobrazit přes displayport takto obrovské rozlišení? Funguje vše jak má a bez obtíží?
[9] funguje 100%, Dell 3008WPF a DisplayPort kabel.. dobré je ale pořídit si více RAM, respektive zaplnit prázdný slot, poté paměť jede v dualchannel a nikoliv singlechannel a z toho benefituje i grafika. S novými ovladači je její výkon ve Win 7 na 6.4, což je pro práci super. Na hry to asi není (nevím, nezkoušel jsem, na hry mám stolní PC a Xbox), ale na práci více není potřeba. NVIDIA Optimus řešení navíc má výhodu snad jen v tom, že umožňuje zapojit více monitorů.
Děkuju za radu, měl jsme strach, abych nekoupil panel s WQXGA a pak zjistil, že není s notebookem použitelý. Díky.
Zdravím, i já mám dotaz k externímu displayi (snad to tady ještě někdo sleduje 🙂). Aktuálě mám TP X220 + 1920 × 1200 via DP + 1680 × 1050 via VGA. Mám možnost koupit starší Apple Cinema HD display s 2560 × 1600. Dočetl jse se, že pojede Cinema Display + interní. Ale co všechno HD3000 + 8 GB RAM utáhne? Pujde k tomu do VGA strčit 1920 × 1200? Celkově bude obsluhovat slušnou dávku pixelů. Děkuji za odpověď. Ondřej.