HTC Kaiser (TyTN II) - první dojmy z nejlepšího telefonu

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

HTC Kaiser (TyTN II) - první dojmy z nejlepšího telefonu

Volná RAM

HTC Kaiser je novinka s operačním systémem Windows Mobile patřící svojí výbavou téměř do říše snů. Obsahuje totiž nejen GSM telefon a PDA s Windows Mobile 6, ale i velice kvalitní GPS, Wifi, Bluetooth, GPRS/EGDE, UMTS, HSDPA, 3Mpx fotoaparát, video hovory, skvělou hardwarovou klávesnici, jasný a čitelný displej a možnost doinstalace desítek tisíc aplikací. Jedná se prostě o současný nejlepší chytrý telefon.

Díky laskavosti společnosti Sunnysoft mám možnost se podívat na finální verzi HTC Kaiser jako jeden z prvních v ČR. Používal jsem od HTC velice povedený TyTN (Kaiser je označován také jako TyTN II) a Artemis.

Kaiser je skloubení toho nejlepšího, co HTC dosud vyrobilo, obsahuje vynikající GPS s rychlým fixem jako Artemis, klávesnice je převzata a vylepšena z modelu TyTN, a celek je doplněn brutálním množstvím (na telefon) RAM (101MB, cca 68MB volné) a ROM (133MB, cca 110MB volné po hard-resetu).

HTC Kaiser pohled na nakloněnou klávesniciHTC Kaiser pohled na nakloněnou klávesnici

Celé zařízení je mimořádně rychlé, Qualcomm procesor na 400MHz je viditelně rychlejší než Samsung 400MHz použitý v TyTN I. Vynikající je použitý displej, jasný, s kvalitním podsvícením. Kaiser aka TyTN II umožňuje tako použití microCD karet až o (teoretické) velikosti 32GB, takže není problém na něj nahrát celý navigační systém TomTom či iGo s mapou EU i USA a 30GB stále zůstane pro video či MP3 přehrávač.

Díky (pro vývojáře) otevřenému systému Windows Mobile 6 je nabídka aplikací pro telefony s Microsoftím OS bez konkurence, a osobně se domnívám, že i Nokia a SonyEricsson bude muset zaostávající Symbian buď zásadně omladit a zlepšit, nebo také přejít na Windows Mobile. Naprosto zoufalý je Apple, jehož OS X Mobile neumí doinstalovat legálně vůbec nic a řadí se k nejhorším telefonům vůbec, tomu ale hrdost nedovolí se OS X vzdát tak snadno.

Windows Mobile zařízení jsou i dokonale integrované do Windows Vista, paměť zařízení procházíte snadno z Průzkumníka, pro synchronizaci kontaktů, poznámek, souborů a kalendáře na Outlook slouží bezproblémový a rychlý Sync Center.

integrace Windows Mobile ve Vistaintegrace Windows Mobile zařízení ve Vista je automatická

HTC Kaiser se dodává s češtinou v (Ext)ROM, od SunnySoftu, počeštění obsahuje i fullscreen klávesnici (i když s HW klávesnicí HTC Kaiser nebude tolik potřeba jako například s Artemisem), a na rychlosti systému není poznat.

Další fotografie

HTC Kaiserdisplej je opravdu kvalitní
HTC Kaiserdetail HW klávesnice
HTC Kaiserzadní část s fotoaparátem, GPS anténou a reproduktorem