Foobar2000 hudební přehrávač - WELL.DONE pack

Tento pack nemusí korektně fungovat ve Windows Vista. I nejnovější komponenty Foobar2000 z 4/2007 jsou ve Vista občas nestabilní, takže na finální verzi WELL.DONE packu pro Vista si bude nutné počkat.

Nakonfigurovat si Foobar2000 je, oproti WinAmpu, složité. V základu Foobar2000 neumí skoro nic, musíte do něj doplnit kolem 20 pluginů, aby šel vůbec přizpůsobit, a to nejlepší z nich jsou ve verzích jako Columns UI 0.1.3 beta či Album list panel 0.2.1 beta 4.

Foobar2000 - WELL.DONE pack

Pokud z nějakého důvodu nechcete používat WinAmp, který umí to samé co Foobar2000 už v základní verzi, připravil jsem pro Vás WELL.DONE Foobar2000 pack. Tento pack je založen na grafice z LunaElement.net, takže se skvěle hodí i k nejlepšímu tématu pro Windows XP, Luna Element.

Horní lišta je v podstatě převzatá ze stylu Luna Element, je pouze upravená do jiných fontů (Calibri a Segoe UI), je zvětšené písmo a přidány další informace. Toolbar používá rovněž Luna Element ikony, nicméně přidává rychlé spouštění Library, Database Search a Preferences. Vedle je Slider a malý Spectrum Analyser. Menu je odstraněno, není potřeba.

Vlastní playlist je rovněž celý předělán, obsahuje nyní veškeré podstatné informace. Pod playlistem je rychlé prohledávání Library, s automatickým prohledáváním při psaní. Je to v praxi hodně použitelné, pokud se Vám nechce psát, je vpravo i vlastní strom celé Library.

K celku je ještě doplněn ASIO výstup, AMIP plugin pro přenos právě přehrávané skladby do Windows Live Messengeru, Last.FM plugin (audioscrobbler), upravené klávesové zkratky, plus pár dalších věcí.

Celek je přiměřeně stabilní, i když absolutní stabilita se od verzí pluginů 0.1 či 0.2 očekávat samozřejmě nedá. Pokud se Vám ale nelíbí WinAmp, je to velice kvalitní alternativa.

Použité pluginy

Core (2006-11-25 14:21:34)
foo_abx.dll (2006-11-25 14:20:22)
foo_albumlist.dll (2006-11-25 18:49:06)
foo_amipwrapper.dll (2006-05-16 16:49:10)
foo_audioscrobbler.dll (2006-05-08 19:04:22)
foo_cdda.dll (2006-11-25 14:19:46)
foo_common.dll (2006-03-11 18:23:55)
foo_converter.dll (2006-11-25 14:20:00)
foo_custominfo.dll (2006-08-25 03:12:16)
foo_dbsearch.dll (2006-03-12 23:24:38)
foo_dsp_std.dll (2006-11-25 14:20:12)
foo_freedb2.dll (2006-08-29 19:43:04)
foo_infobox.dll (2006-06-25 12:48:13)
foo_input_alac.dll (2006-08-04 21:57:02)
foo_input_monkey.dll (2006-08-04 20:57:18)
foo_input_shorten.dll (2006-03-11 18:25:13)
foo_input_std.dll (2006-11-25 14:19:14)
foo_masstag.dll (2006-11-25 14:18:42)
foo_out_asio.dll (2006-08-13 16:07:52)
foo_playcount.dll (2006-09-16 16:55:54)
foo_playlist_manager.dll (2006-03-12 23:25:15)
foo_random.dll (2006-03-13 10:35:03)
foo_rgscan.dll (2006-11-25 14:18:18)
foo_ui_columns.dll (2006-11-22 13:05:24)
foo_ui_std.dll (2006-11-25 14:18:12)
foo_uie_albumart.dll (2006-06-12 01:34:18)
foo_uie_albumlist.dll (2006-04-28 13:15:07)
foo_uie_console.dll (2006-11-22 13:59:04)
foo_uie_explorer.dll (2006-07-06 22:43:30)
foo_uie_playlists_dropdown.dll (2006-06-12 12:27:22)
foo_uie_quicksearch.dll (2006-09-30 16:28:20)
foo_uie_tabs.dll (2006-10-17 22:54:32)
foo_uie_trackinfo_mod.dll (2006-09-27 19:37:54)
foo_unpack.dll (2006-11-25 14:20:32)
foo_verifier.dll (2006-08-29 22:09:16)

Licence

foobar2000 audio player
Copyright © 2001-2006, Peter Pawlowski
Portions copyright © 2005-2006 Holger Stenger
All rights reserved.

odkaz na celou licenci Foobar2000

Download

Foobar2000 WELL.DONE pack ke stažení (samorozbalovací 7z soubor, 3MB). Žádné další verze tohoto packu nejsou plánovány.

Update: pack byl 8.1.2007 aktualizován na poslední verze jádra i komponent.

Diskuse k tématu je zde.

Komentáře 43

  1. #1 klevo

    Skvelá práca. Narozdiel od ostatných WELL.DONE packov by som v tomto prípade uvítal aj dalšie verzie.

  2. #2 VfB

    ale FB2K může vypadat i takto!
    http://waffen-microsoft.com/409501-lahudka.php...

  3. #3 tukx

    super foobar mě dost zaujal ale co mě dost štve je že prostě mi nefrčí ovládací buttonky ani v tomhle packu ani u předchozího článku tak nevim nebyla by tam někde nápověda????díkes

  4. #4 MiCHi

    ahoj Radku,

    na jaky packy se jeste muzeme tesit 😄
    jinak foobar vypada moc pekne, diky

  5. #5 devil

    Mi osobně se více líbí vzhled od Creepa, ale proti gustu... Winamp sice umí to samé co Foobar tedy přehrávat hudbu, ale můj osobní pocit je, že Foobar to umí lépe. Já už ho používám pár dní se zapnutým DSP resamplerem (48khz) a výsledný zvuk se mi opravdu líbí. Takže díky Rado a Creepe za info 😉

  6. #6 MiCHi

    pekný pack, jenom dvě výtky.
    na w2k mi hlásí chybu při načítání ..._dropdown.dll 🙁
    druhá výtka, okno je posunuté mimo okno 🙁 používám 1280x1024 a přece jenom oproti tvýmu dekstopu je to o dost menší 🙁

  7. #7 Michal Zimmermann

    "V základu Foobar2000 neumí skoro nic". Dovolím si nesouhlasit, foobar umí to, co má přehrávač umět - přehrává hudbu ( o čemž informuje i banner: Foobar2000 plays music). Správný přehrávač má být schován v systrayi, nemám ho kvůli hledění na obal alba.

    Potřebuju jen, aby přehrával písničky co nejrychleji po sobě a bez mezer, a to fb2k umí i bez pluginů.

  8. #8 Radek Hulán autor webu ▲10 ▼0

    [7] poté není důvod používat Foobar2000, to samé mí WMP 😉 Foobar2000 bez pluginů je skutečně hodně špatně, nedá se upravit vzhled, nedá se poslat do onoho systray při otevřeném oknu, atd. Až s pluginy začně být slušný přehrávač.

  9. #9 Jan Onesork

    [3] Mám stejný problém ;(

  10. #10 Petr

    [3]
    Protože v nastavení je defaultně rADova cesta k ikonám, které má autor ve specifickém adresáři, stačí změnit nastavení cesty do adresáře např.:
    Program Files\foobar2000\images\buttons
    Nastavení: Pravý klik na panelu tlačítek/customize/změnit cestu u každého tlačítka...

  11. #11 Radek Hulán autor webu ▲11 ▼0

    [3] udělal jsem novou verzi packu s relativními cestami, mělo by to teď fungovat..

  12. #12 Jan Onesork

    [11] Ano, už to funguje perfektně.

    O foobaru jsem si vždycky myslel, že to bude dobrý přehrávač, ale nakonfigurovat to bylo až příliš složité. Díky za pack.

  13. #13 Lorenz

    Dobrý den,
    chtěl bych se zeptat kde se nastavuje opakovani/ náhodny výběr skladeb.

  14. #14 radek

    Pořád to hází při spuštění tyto chyby:

    Failed to load DLL: foo_uie_playlists_dropdown.dll
    Reason: This component is missing a required dependency, or was made for different version of foobar2000.

    Failed to load DLL: foo_uie_trackinfo_mod.dll
    Reason: This component is missing a required dependency, or was made for different version of foobar2000.

  15. #15 Radek Hulán autor webu ▲10 ▼0

    [14] zde o tom něco je, vypadá to, že potřebuje uxtheme.dll, což je knihovna z Windows XP

  16. #16 radek

    [15]
    aha, takže pro W2000 je to nepoužitelné 🙁

  17. #17 Radek Hulán autor webu ▲10 ▼0

    [16] možná bude stačit stáhnout si na internetu uxtheme.dll a nakopírovat ji do adresáře Foobar2000...

  18. #18 Fred

    Kdysi jsem ho instaloval i na W2000 a opravdu stačí postahovat ty knihovny (mám pocit, že po uxtheme.dll chybělo ještě něco) z chybovky a dát je do složky foobaru.

  19. #19 cart

    AFAIK to vyzaduje .NET (mozna i 2.0) a samotny core foobar vyzaduje unicode... oboje je na w2k splnitelne imho.

  20. #20 tukx

    [11] jj super ale ještě něco když pustíš jenom foobar tak ikonky v pohodě ale jak ho zapneš přes asociovanej soubor tak ikonky jsou fuč 🙁