Co musíte mít na svém Symbian telefonu?

SX1

Tento seznam by Vám měl pomoci se softwarovou výbavou Vašeho Symbian telefonu (tedy například Siemensu SX1). Symbian telefony jsou takové ty malé věcičky, co mají lepší výkon než staré Pentium 200MHz, a přitom berou tisíckrát méně proudu, a vydrží asi 3 dny na malou baterii. Prostě ve 120 gramech u sebe máte neustále svůj osobní počítač, který, kromě jiného, taky bezvadně telefonuje, posílá SMS, a MMS, ale rovněž emaily ve Wordu, či zazipované Excel tabulky, nebo upravené obrázky.

Uvedené aplikace můžete vidět “v akci” třeba na těchto a těchto screenshotech.

Kancelář

Aplikace Popis
HandyBook prohlížeč knih
QReader prohlížeč knih
QuickWord textový procesor kompatibilní s MS Word
QuickSheet tabulkový procesor kompatibilní s MS Excel
SlovoEd překladové slovníky z/do češtiny, angličtiny, němčiny, ruštiny, holandštiny, italštiny, španělštiny a dalších jazyků
Calc vylepšená kalkulačka
AppMan manažer aplikací
FullScreen Caller zobrazování fotky volajícího / volaného a dalších údajů
PDF Plus PDF prohlížeč

Internet a komunikace

Aplikace Popis
NetFront 3.1 skvělý XHTML prohlížeč
stICQ ICQ klient
Agile Messenger ICQ, AOL, MSN klient
ProfiMail velice kvalitní emailový klient
Yellow FTP FTP klient
WildPalm Headline RSS čtečka

Multimédia

Aplikace Popis
Ultra MP3 kvalitní MP3 přehrávač
Smart Movie kvalitní video přehrávač
CameraFX vylepšený fotoaparát
Image Fun zpracování a úprava obrázků na mobilu
Resco Viewer kvalitní prohlížeč obrázků
PhotoBase dobrá aplikace na focení a úpravy obrázků

Hry

Aplikace Popis
RallyPro Contents velice působivá 3D rally
Darts šipky…
Sky Force letecký útok
IQ logické hádanky
ChessGenius velice dobré šachy
Explode Arena logicko akční hra
Saga of Stone skvěle zpracovaná adventura
Spruce Go hra Go, klasika
Rayman 3 skvěle zpracovaná arcade game
Pandemonium skvěle zpracovaná adventura
SonicN skvěle zpracovaná arcade game
Absolute Puzzle dost dobré logické hádanky a hříčky
The Flintstones perfektní bowling
Dragon Island dobrá adventura
Brainstorm dost dobré logické hádanky
ChessMaster velice slušné šachy
Splinter Cell Pandora Tomorrow skvělá strategicko-akční hra
XIII skvělá akční hra

Komentáře 17

  1. #1 hnědka alias český xindl

    peknej prehled, ale trosku mi tam chybi RepliGo, vybornej soft 🙂

    dobra vecicka je taky total irremote, na blbnuti v tescu nebo jako nouzovka, kdyz nejde najit ovladac je to super 🙂

    jinak skvela hra je powerball, ta me fakt dokazala zabavit nadlouho, kdo nezna, tak vrele doporucuju 🙂)

  2. #2 aaa

    "staré Pentium 200MHz," - ehm, těžko mají symbianový mobily větší výkon než 200 MHz penťák, když mají jen 104 MHz procesor... :-/

  3. #3 Radek Hulán autor webu ▲10 ▼0

    [2] rozhodně nezáleží jen na frekvenci CPU... 😉

  4. #4 Roman

    rayman3 a sonic vzdy boli arkady(arcade game) coz su skakacky a behacky. Adventury su obycajne point&click hry kde sa riesia rozne ulohy, zbieraju predmety a pouzivaju v roznej situacii.

  5. #5 hnědka alias český xindl

    [2] Siemens SX1 ma 130 MHz procesor, ne 105 🙂 a navic je zalozen na ARM architekture a ne na x86....vykonem skutecne tem 200 MHz odpovida 🙂

  6. #6 Miroslav Navrátil

    Na SX1 jde zapnout vyhlazování?

  7. #7 lister

    [2] processory v telefonech jsou ale RISC architektura, ktera ma oproti x86 na stejne frekvenci vyssi vykon - viz. treba x86 vs. PowerPC

  8. #8 FantomMax

    A odkazy na ty hry by nebyly?

  9. #9 Radek Hulán autor webu ▲10 ▼0
  10. #10 polpot

    [9] Fajn, nějaký další odkazy na warezácký stránky? To jsem si to vás teda nemyslel, že podporujete softwarové pirátství uveřejňováním warezáckých odkazů... Svědčí to o vaší úctě k programátorům!

  11. #11 Radek Hulán autor webu ▲10 ▼0

    [10] hledat na google.com umí každý, warez zde rozhodně nepropaguji, je na každém, zda si hru za 1.500 Kč koupí, či někde stáhne. Osobně se mi ceny těchto mini-prográmků, co se dají napsat za týden, zdají dost mimo (což rozhodně warez neospravedlňuje)..

    Jinak, sám dělám / programuji dost Open Source věcí, asi 5.000 webů běží na mém http://blogcms.com ... GNU GPL 😉, a vývojem a prodejem software se živím... Na počítači mám SuSE Linux 9.1..

  12. #12 Tomáš Kubát

    Zřejmě trochu abstraktní příspěvek: zajímalo by mě, zda jde zprovoznit něco jako sdílení internetu. Konkrétně směrem PC -> Siemens SX1. Jde mi o to, že potřebuji vytvořit wapovou verzi stránek. A rád bych je tesoval přímo na telefonu (vím, existují různé simulátory pro PC, ale proč, když mám i telefon podporující wap). A zároveň nechci kupovat nějaký GPRS paušál jen kvůli tomu, abych se na to podíval, když mám doma již jednu konektivitu zaplacenou.

    Díky za zkušenosti a názory.

  13. #13 Radek Hulán autor webu ▲10 ▼0

    [12] mohlo by to jít přes Bluetooth, pokud podporuje ovšem SX1 profil dial-up a network, což to druhé asi ne.. A taky je nutný adaptér, a software, třeba 1.4.2 WIDCOMM drivery

  14. #14 Dafko

    pls sites with software..

  15. #15 Zagora, Milan

    Podarilo se nekomu, jinak ze skveleho Agile Messengeru, zaslat zpravu na Mirandu? Vsechno prijima skvele, ale odesila jen na ICQ - alespon ode me. 🙁
    Za pripadne info predem diky!
    M.

  16. #16 Zagora, Milan

    Dotaz beru zpet, odesilani na Mirandu normalne funguje. Zda se, ze to neni problem v odesilani na mirandu, ale v odeslani na kontakt, ktery nebyl v kontaktech. Miranda mi nejak na server neuploadovala kontakty (v AgileMessengeru jsem nemel vsechny kontakty, tak jak je vidim v Mirande), jakmile jsem je tam manualne odeslal, tak vse funguje.
    M.

  17. #17 Miloš Juna

    Mám prosbu, schání pod os Symbian na nokii 9500 nejaky program pro přístup na Vzdálenou plochu Windows XP. Našel jsem že existuje pro Symbian VNCčko, ale Remote desktop je o nečo pohodlnější a hlavně se na Windows nemusí již nic dalšího instalovat. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď.