Bluetooth headset ve Windows Vista (x64)

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Bluetooth headset ve Windows Vista (x64)

Windows Vista 17.05.07

Nevím proč, ale ještě v Vista RC1 a snad i Vista RC2 bylo vcelku solidní implementace Bluetooth protokolu a profilů, včetně podpory pro BT sluchátka. Ve finální (RTM) verzi ji ovšem Microsoft drasticky ořezal, takže nefunguje téměř nic.

Jedna z nejpoužívanějších věcí je bezesporu Bluetooth headset, bezdrátové sluchátko s mikrofonem pro použití třeba na VoIP (telefonování přes internet) se Skype, a toto ve Vista nemá ovladače.

Pokud si tedy chcete s Bluetooth zavolat (potřebujete tedy Bluetooth audio profil), musíte sáhnout po komerčním produktu třetí strany. Máte na výběr v zásadě jen jednu "třetí stranu", a to BlueSoleil, protože Widcomm (Broadcom) koncovým uživatelům neprodává.

Naštěstí, BlueSoleil VoIP funguje ve Vista (x64) opravdu excelentně, má dokonce plugin pro Skype a WHQL certifikované x86/x64 ovladače (což nemají ani výrobci grafických karet) plus hromadu profilů, včetně A2DP (stereo audio na Bluetooth).

ovládací panel BlueSoleilovládací panel BlueSoleil

BlueSoleil drivery stojí slušných €15 a jsou vázané na MAC adresu daného Bluetooth zařízení (pokud si koupíte nový BT dongle, musíte si koupit novou licenci). Vlastní registrace se provádí z menu programu až po samotné instalaci a je možné ji platit kartou či přes PayPal.

Následně již budete mít ve Vista dostupné kýžené Bluetooth Audio (reproduktory a mikrofon):

Bluetooth audio ve VistaBluetooth audio ve Vista