MyEgo.cz - Radek Hulán webzine

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Radek Hulán

Toto CV je dostupné také v angličtině jako LinkedIn profil (včetně doporučení).

Curriculum vitae

Profesionální působení (současnost):
od 2015
Chief Technology Officer,
BLINNKER ONLINE LLP

Společnost BLINNKER ONLINE LLP je první sociální síť pro motoristy. Jsem zodpovědný za návrh architektury a řízení vývoje webových a mobilních aplikací.

od 2005
Chief Technology Officer,
GlobalDAT, a.s.

Společnost GlobalDAT, a.s. vyvíjí software pro obchodování s akciemi na NASDAQu, NYSE, Xetře a dalších burzách. Zajišťuji návrh a koncepci software, klientské prezentace a technické konzultace. Použité technologie: Oracle 10g, Solaris, Forte C++.

Specializujeme se také na rozsáhlé internetové prezentace a e-shopy (viz reference), které zajišťuje náš moderní redakční systém.

od 2005
Publicista,
Webzine MyEgo.cz a MyWindows.cz

Kromě profesní činnosti provozuji webzine o technologiích a společnosti nazvaný MyEgo.cz, který patří k nejnavštěvovanějším v ČR, a MyWindows.cz. Aktivně se účastním odborných web 2.0 konferencí (Mix08 / Las Vegas, WebExpo 2008 / Berlín, WebExpo 08 / Praha - jako přednášející, Adobe Max 08 / Milán, Adobe Max 09 / Los Angeles).

Profesionální působení (1992-2005):
2003-2005
Chief Technology Officer,
F-ART AGENCY, s.r.o.

Jako CTO jsem zajišťoval realizaci i prodej projektů internetové a mediální propagace, webdesignu, web 2.0 komunit a návrh rozsáhlých e-shopů. Používané technologie: SQL Server 2008, Oracle 10g, MySQL 5, Apache 2 / IIS7, PHP 5, AJAX, Adobe Flex.

2000-2002
Chief Technology Officer,
SUTTON TRADING SOLUTIONS, Inc., New York, USA / Praha, CZ

Jako CTO jsem navrhoval koncept systému obchodování s cennými papíry pro burzy v USA, Německu a Velké Británii a zajišťoval jeho vývoj, prováděl jednání s klienty a prezentace v New Yorku, Moskvě, Londýně, a Frankfurtu. Společnost zaměstnávala v ČR a USA celkem 50 lidí. Českou pobočku společnosti jsem v roce 2002 prodal americkému vlastníkovi.

1997-2001
Chief Executive Officer,
TOTAL SOLUTIONS, s.r.o., Praha

TOTAL SOLUTIONS, s.r.o, je nejvýznamnějším dodavatelem software pro obchodování s akciemi na Pražské burze cenných papírů. Společnost pod mým vedením získala během prvního roku 40% trhu (s klienty jako je Komerční banka, Česká Spořitelna, PPF burzovní), zatímco čelila tvrdé konkurenci zavedených českých i zahraničních firem. V roce 2001 jsem ji prodal českému vlastníkovi.

1995-1996
Chief Technology Officer,
ATLANTIK FINANČNÍ TRHY, s.r.o., Brno

Pro jednoho z nejvýznamnějších nezávislých českých obchodníků s cennými papíry jsem vyvinul back-office a front-office systém založený na Oracle technologii pro zvládání jejich 100 miliardových obratů v obchodování s akciemi a dluhopisy.

1992-1994
Majitel / živnost, VeniaSoft, Třebíč

Společnost VeniaSoft jsem založil jako fyzická osoba. Zabývala se návrhem a prodejem software pro střední školy, gymnázia, základní školy, a to zejména pro počáteční návrh a změny školního rozvrhu podle (ne)přítomnosti učitelů. Software byl úspěšně prodán a používán více než 100 školami v ČR.

Vzdělání:
1996
Makléřské zkoušky pro kapitálové trhy v ČR,
Ministerstvo financí ČR

V roce 1996 jsem složil makléřské zkoušky pro kapitálové trhy v ČR. Tyto znalosti jsem používal v následné práci pro firmy ATLANTIK, SUTTON DATA SERVICES a TOTAL SOLUTIONS, které měly jako klienty největší banky v ČR (Komerční banka, a.s., Česká spořitelna, a.s., atd.).

1990-1995
Fakulta ekonomicko-správní,
MASARYKOVA UNIVERZITA, Brno

Na Masarykově univerzitě jsem z hlediska znalostí a prospěchu z cca 500 posluchačů skončil v první desítce. Mým hlavním oborem bylo bankovnictví a finance a řada kurzů byla vyučována ryze v angličtině profesory z prestižní Yale University (vynikající Michael Hobbs) a University of New York.

1994
Mezinárodní právo, obchod a finance,
Hogeschool Enschede, HOLANDSKO

V 6-ti měsíčním speciálním kurzu jsem absolvoval zejména vzdělání zaměřené na mezinárodní obchodní právo a mezinárodní finanční a kapitálové trhy. Přínosná byla i řada kontaktů získaná při studiu a řádové zlepšení komunikace v angličtině.

1986-1990
Gymnázium,
Třebíč, ČR

Gymnázium Třebíč jsem absolvoval s prospěchem 1.0 a maturoval z angličtiny, češtiny a matematiky, a dále z programování.

Silné stránky:
Hlavní silné stránky:
 1. schopnost úspěšně řídit velký team lidí různých národností a zájmů
 2. schopnost pracovat pod velikým tlakem, napětím a termíny
 3. vynikající znalost českých a zahraničních kapitálových trhů
 4. vynikající znalost moderních internetových technologií
 5. výborná znalost internetového marketingu a prodeje
 6. prokázaná schopnost úspěšně navrhovat a prodávat různá řešení
 7. znalost programování ve Visual a Forte C++, Borland Delphi, PHP 5, Visual Basic, (Oracle) PL/SQL
 8. vysoká motivace dosáhnout úspěchu
 9. odvaha zkoušet nová řešení, invence, zdravý risk
 10. výborná znalost (americké) angličtiny
Ostatní zajímavosti:
 1. od roku 2003 píšu velice úspěšný odborný webzine nazvaný MyEgo.cz, který se zařadil mezi nejnavštěvovanější v ČR se zhruba 8-12.000 čtenáři denně
 2. baví mě cyklistika a sjezdové lyžování