Z nových seriálů (nejen) TV Nova je mi na zvracení – doslova!

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Z nových seriálů (nejen) TV Nova je mi na zvracení – doslova!

Ze života 28.01.08

Omylem jsem zapomněl vypnout televizi po večeři a nestačím se divit. Nevím nakolik je to nějakou novou módou, ale proč se proboha přestal v nových seriálech místní produkce používat stativ? Vím, že takový ty pojízdný konstrukce pro profi kameramany jsou drahý, ale ubohý stativ za 1000,- by postačil na většinu scén podobných seriálů. V seriálu Místo v životě to dotáhli k dokonalosti. Kamera se tam kroutí jak hovno v proutí a já se fakt divím, že někdo něco takového dokáže 50 minut vůbec sledovat.

Při sledování těch pár minut jsem měl pocit, že se kameraman snaží navodit pocit opilosti. Až pak, když se situace neměnila, mi došlo, že tím to nebude. Jediné, co mě napadá, že by mohlo k tomuto vést, je fakt, že na některých veřejných prostranstvích v cizích zemích se platí v případě natáčení se stativem (ten profesionálního). Nejsem si ale jist, že by to tak bylo i u nás. Možná tu jen špatně přebíráme některé moresy z amerických akčních filmů. Tuším, že seriál Hraběnky (ČT1) zas měl ve většině scén nakloněnou kameru našikmo. To se sice s oblibou vyskytuje v akčních filmech, ale použit to ve statické scéně, jak někdo přichází z práce domů, nemá obdoby.

Sledování české produkce poslední dobou potřebuje opravdu silný žaludek.


Komentáře

 1. 1 Daniel Fibikar 28.01.08, 21:10:26
  FB

  v tomhle se sice moc nevyznám, ale kamera mi u všech českých "trháků" přijde příšerná a nedá se na to koukat. Něco jak starý venezuelský telenoveli to taky byl zážitek to sledovat, klepalo se to ja kdyby si kameraman u každý scény --- ehm :D Nejlepší je Dr. House tam to je dynamický a super :)

 2. 2 Diagon Swarm 28.01.08, 21:14:46
  FB

  [1] No jo, Dr. House. Začne až ve 21:50 a mě už se ani nechce nic do té doby dělat :-) ...a to už bych měl taky konečně dopsat recenzi na ten Tablet PC od HP.

 3. 3 Daniel Fibikar 28.01.08, 21:40:38
  FB

  Na Dr. House se těším, i když každý pondělí mám nejhorší hodiny ve škole tak Dr. House to prostě přebijí :D[2]

 4. 4 Michal Šnajdr 29.01.08, 19:15:28
  FB

  asi poslední kvalitní český seriál byly Četnické humoresky

 5. 5 Tomáš Herceg 29.01.08, 20:27:08

  Přesně tak, jediná věc, na kterou se dá na Nově koukat, je právě Dr. House, který si již od první série drží svou vysokou úroveň, a to jak scénářem, tak i kvalitou zpracování.
  To, co vzniká u nás, je katastrofa.

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem