Web X, Web Y a viry

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Web X, Web Y a viry

Technologie 19.04.04

Na www.virusy.sk vyšel zajímavý článek, jako reakce na můj seriál o bezpečnosti počítačů s Windows. Doporučuji ke čtení!

Na Lupa.cz pro změnu vyšel znovu Pixyho článek WebX a WebY, jako reakce na můj článek Mám rád Flash.

Z reakcí na tento článek mě zaujal zejména komentář Marka Prokopa. Cituji:

Ačkoli je tento Petrův článek fajn a stojí za to se k němu občas vracet, má jednu nepříjmenou vadu -- zbytečně proti sobě staví Flash a HTML. Na diskusi výše (a za chvíli určitě i níže) to je víc než patrné. Přitom o Flash vůbec nejde. To je jen nevinný nástroj.

To, o co jde, je onen antagonismus zábavy a funkce. Ten je podstatný a na ten se, bohužel, příliš často zapomíná. Ne že by nešlo okořenit účelnost trochou zábavy, jenže lidí, kteří to dokážou, aniž by účelnost narušili, je jak šafránu.

Proto je tolik firemních webů a eshopů, kde se možná dobře baví jen jejich autor a snad i majitel, ale všichni ostatní skřípou vztekle zuby, protože se jim nedaří snadno a rychle dosáhnout svého cíle. Přitom na těch webech Flash většinou ani není.

Naproti tomu jsou weby, kde je radost si pustit flashovou tour, protože tak člověk pochopí nabízený produkt mnohem rychleji a lépe než z textu. Taková Flash ovšem nemá se zábavou nic společného.

Ve stroze utilitárním hypermarketu také může stát hezká slečna a nabídnout vám malou kostičku sýra na ochutnání. Problém by byl, kdyby se přes zástup slečen nedalo dostat k regálům.


Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem