VGA rozlišení pro 2.8" mobily je hloupost

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

VGA rozlišení pro 2.8" mobily je hloupost

U každé recenze či informace o dokonalých komunikátorech typu HTC Kaiser (TyTN II) se vždy vyskytne nějaký dokonale zmatený jedinec, který začně vykřikovat "nemá to VGA!".

VGA na 2.8" displeji se nedělá, protože je to hloupost. Písmo o velikosti 8px, které je dobře čitelné na 2.8" QVGA (320x240) displeji je na VGA displeji s tou samou úhlopříčkou zcela nečitelné. Musíte si je tedy zvětšit na 14-16px, bude sice jemnější, ale informací uvidíte skoro stejně.

VGA ovšem bude mít vyšší odběr (má 4x více pixelů), kratší výdrž baterie a podstatně nižší výkon. VGA na miniaturním displeji má prostě samá negativa a nula plusů. Proto se nevyrábí. Není to o tom, že výrobci VGA neumí, je to o tom, že výrobce má mozek, a nedělá zjevné pitomosti.

Podívejte se na mikroskopické písmo na prvním obrázku a zkuste se představit, že je čtete z jednoho metru za jízdy v autě, skákajíce po pražských kočičích hlavách, kdy je zařízení v kolébce. A poté se podívejte na druhý obrázek, a pochopíte, co je použitelné:

miniaturní nepoužitelnostminiaturní nepoužitelnost
solidní čitelnostsolidní čitelnost

Zjistil jsem jedno - výkřiky "nemá to VGA" nad špičkovým zařízením s nejmodernějšími technologiemi, rychlým procesorem, a parádním ostrým QVGA displejem pronášejí vždy jedni a ti samí lidé - majitelé starých Nokia odpadků s černobílým 80x60px displejem.

VGA na 2.8" displeji je mimořádně hloupý nápad, a všichni seriózní výrobci to moc dobře vědí (E-TEN mezi seriózní výrobce opravdu nepočítám).

Aby bylo jasno - nemám nic proti vysokému rozlišení, ale chce to zvětšovat i úhlopříčku. 2.8" nestačí.


Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem