V Evropě je zločin být úspěšný

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

V Evropě je zločin být úspěšný

Představte si, že jste společnost vyvíjející vlastní operační systém (Windows), do něhož zcela samozřejmě, protože to chtějí klienti, doplníte program na přehrávání audio a video souborů. Vynikající Windows Media Player 11 (přehrávající i DVD, HD video a další, i když neznalec Pixy chybně tvrdí opak). Tento přehrávač je tak dobrý, že ostatní firmy (RealPlayer), prodávající své zaostalé přehrávače, neprodají už nic, a brání se tedy žalobou zdůrazňující jejich vlastní neschopnost udělat pořádný software.

Apple podobnou věc dělá běžně, do svého Mac OS X integruje iTunes (což je nejpomalejší a nejděsivější audio přehrávač na světě, dokonce i na mém quadcore CPU a 8GB RAM neustále tuhne), a dokonce své přehrávače Apple iPod sváže na iTunes tak, že není možné do nich dostat písničku z jiného software, či zakoupenou v jiném obchodě než Apple iTunes Music Store. Monopolizace? iTunes navíc nefungují pod Linuxem či FreeBSD. Navíc písničky jsou prodávané s propietárním Apple DRM, takže si nemůžete koupit jiný lepší přehrávač (třeba Sandisk či Creative či Microsoft), protože vaše songy tam nebudou hrát. Toto je podstata úspěchu iPodu, nekalá soutěž a extrémní monopolizace trhu.

Rozdíl mezi Apple a Microsoftem není jen v tom, že Apple se chová odporně monopolisticky a vyděračsky a Microsoft ne (není problém si na Windows doinstalovat milión jiných audio a video přehrávačů, Microsoft tomu nijak nebrání, Apple použití něčeho jiného než iTunes ano), hlavní rozdíl je v tom, že Microsoft má mnohem více peněz, které vydělal prodejem svých kvalitních produktů.

A peníze, to je věc, o kterou tlustým rudým prasatům z komunistického Evropského soudu jde. Microsoft tak dostal půl miliardy EUR pokutu (plus předání zdrojových kódů konkurenci) za to, že k Windows přibaluje přehrávač audia a videa. Evropská soudní prasata chrochtají blahem.

Prasata jsou tedy spokojena, jejich koryty poteče více žrádla. A já z celé Evropské unie zvracím… V dokonale zrůdné socialisticko-komunistické Evropě je zločin být úspěšný, tyto lidi a firmy je potřeba za jejich aktivitu pořádně potrestat a ukrást jim jejich majetek. Američané jsou (mnohem) lepší, svobodní, sebevědomí, přející úspěchu.

Na Microsoftu se mimochodem chce přiživit i „Don’t be evil“ Google, jeho Desktop Search nikdo nechce, protože integrované hledání ve Windows Vista je mnohem lepší, tak Microsoft také žaluje. Máte špatný software? Zaplaťte právníky! Dále by někdo mohl Microsoft žalovat za to, že do jeho vlastního operačního systému dává kalkulačku, program na defragmentaci disku, antispyware, fotogalerii a nástroj na editaci videa.

Takovýto (EU) svět se mi opravdu hnusí… A Václav Klaus je skeptik, který to věděl.


Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem