Úděsná Miranda / Jabber a kvalitní Live Messenger

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Úděsná Miranda / Jabber a kvalitní Live Messenger

Windows Vista 18.04.07
Miranda na Windows Vista

Zhruba dva roky používám namísto směšného ICQ s plain-text heslem o maximální délce 8 znaků a Jabberu (Google Talk) jen MSN protokol, konkrétně Windows Live Messenger 8.1, a jsem velice spokojen. Live Messenger má nejlepší funkčnost ze všech známých aplikací, podporuje offline zprávy, sdílení souborů, synchronizace souborů i na neveřejné IP za NATem, audio a video hovory, desítky online her, a to celé je dokonale stabilní a funkční, což prostě žádný jiný protokol / klient nenabízí.

Musel jsem ovšem, z určitých důvodů, opět zprovoznit i Jabber, takže nastala otázka zda používat Trillian, WELL.DONE Miranda Pack, či Windows Live Messenger společně s PSI či něčím podobným.

Po pár hodinách boje s Trillianem 3.1 Pro a jeho špatným Jabber protokolem jsem strávil chvíli s PSI, rovněž dost děsná věc, a nakonec skončil u Mirandy IM ve verzi 0.7.0 Build #32 v mé vlastní modifikaci.

Když se člověk vrací k open-source, teprve poté dobře chápe, jak úžasný software dělá Microsoft. Miranda stále neumí offline zprávy na MSN, přenosy souborů jsou pokus-a-omyl, audio a video rozhovory nedáte ani omylem, ale ani implementace otevřeného Jabberu nenabízí skoro nic.

Open-source komunikační aplikace často znamenají jediné - každý si implementuje jen malou část funkcí, a celek není nikdy 100% kompatibilní a stabilní, zatímco silná komerční firma, jakou je Microsoft, může skutečně vybudovat 100% kvalitu. Open-source to, principiálně, neumí a nikdy umět nebude.

Přestože řada pubescentů stále řve "fuj Microsoft", skutečnost je zcela jiná. Chci-li dnes kvalitu, stabilitu a integraci, nemám jinou možnost. Microsoft je v kvalitě a funkčnosti nejlepší. Je škoda, že pár open-source fantiků si to neuvědomuje, a prosazují zaostalá open-source řešení na úkor špičkové (komerční) konkurence, která je dostupná zdarma. Open-source a otevřenost není modla, je to děs a noční můra, často totiž znamená, že nic nefunguje pořádně, protože za to nikdo nenese (finanční) zodpovědnost.

Fakt je ten, že ještě před 2-3 lety Microsoft mírně zaostával. Konkurence dělala v řadě oblastí lepší software. Dnes ovšem Outlook 2007 jako emailový klient a PIM, Word 2007 jako textový editor, Excel 2007 jako spreadsheet, Windows Live Messenger jako IM klient a implementace MSN protokolu, Windows Mobile 6 operační systém pro telefon, a Vista Ultimate x64 jako operační systém pro PC prostě nemají konkurenci.

Dříve jsem používal téměř jen ne-Microsoftí software, dnes nemám důvod. Pokud chci to nejlepší, dělá to právě Microsoft, a rád si to koupím. Onen dobrý pocit z "otevřenosti open-source" mi zbastlenou aplikaci nepodporující pořádně žádný protokol (Miranda IM) opravdu nenahradí…


Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem