TextMaker a PlanMaker - mobilní Word a Excel

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

TextMaker a PlanMaker - mobilní Word a Excel

Německá společnost Softmaker Software GmbH je známá svým skvělým kancelářským balíčkem programů pro telefony s Windows Mobile 5 a 6, a to TextMaker, ekvivalent Microsoft Wordu, a PlanMaker, ekvivalent Microsoft Excelu. Prodává se za €69.95.

TextMaker 2006TextMaker 2006
PlanMaker 2006PlanMaker 2006

Součástí Windows Mobile je sice i Word Mobile, Excel Mobile, OneNote Mobile a PowerPoint Mobile, nicméně v praxi se jedná spíše o prohlížeče těchto souborů s možností pouze jednoduché editace.

Oproti tomu TextMaker nemá problém vkládat a editovat tabulky, více-sloupcové layouty, a obecně složité dokumenty. Stejně tak Excel Mobile umí spíše základní věci, zatímco PlanMaker vytváří online i grafy a jeho editační schopnosti jsou podstatně větší.

Před pár dny byla vydána nová verze TextMaker 2006, která kromě Word souborů podporuje rovněž načítání a ukládání OpenDocument a OpenOffice 2.x formátů, RTF a dalších. Aktualizován byl i PlanMaker pro podporu rozsáhlých spreadsheetů a rychlejšího zpracování obrázků a grafů.

Mimořádně kvalitně propracovaný software pro Windows Mobile je hlavní konkurenční výhodou tohoto operačního systému oproti mnohem jednoduššímu Symbianu či vyloženě primitivnímu OS X "Mobile" Apple iPhone.

Integrovaný Word Mobile nabízí tak jedinou výhodu - přímé otevírání DOCX, tedy Word 2007 formátů, což TextMaker neumí (končí u Word 2003, DOC).

Word MobileWord Mobile
Excel MobileExcel Mobile

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem