Stream.cz a nelegální hudba?

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Stream.cz a nelegální hudba?

Když se spustil před pár dny web Stream.cz, taková ochuzená kopie YouTube.com, bylo tam jasně vidět zaměření na tupé masy. "Seriál" Gynekologie II je dle mého názoru vrchol trapnosti a stupidity, a snad jen lidé s IQ pod 90 se na to vydrží koukat déle než 30 sekund.

Nicméně, podle informací serveru iDNES.cz se provozovatelé zřejmě snižují i k nelegálním činnostem, a to konkrétně nabízením kompletního koncertu Anety Langerové, aniž mají řádně vyřešená / zakoupená autorská práva na toto video a jeho internetovou distribuci. Aneta Langerová je populární slavice roku 2006, a oni ji prostě tak moc chtěli nabídnout…

Co k tomu dodat? Zaměření na tupé masy, možné porušování autorských práv, pokud toto je ten úžasný business model Stream.cz, tak … asi bude úspěšný. Warez pro masy, to je opravdu rozsáhlý trh.


Komentáře

 1. 1 Discogio 05.01.07, 14:12:50
  FB

  Probůh, proč se do toho vůbec pouštěl....

 2. 2 pleva 05.01.07, 14:18:59
  FB

  Bohužel je trapnost Gynekologie 2 plně srovnatelná se silvestrovským pokecem na PCT :-(
  Obojí je myšleno v legraci, ale ani jedno nevyšlo..

 3. 3 Filip Kohl 05.01.07, 14:29:58
  FB

  Jak legrační je pokus vydělat na již použitém nápadu.

 4. 4 Keff 05.01.07, 14:56:50
  FB

  Hlavní náplň streamu mi přijde jako video obdoba bulváru bez ladu a skladu, ve které se nevynají ani provozovatelé ani návštěvníci, ale v sekci filmová liga se objevily i zajímavé studentské animované filmy - a to dává jistou naději že se třeba z části streamu stane youtube s vyšší kvalitou pro nekomerční filmy, které jsou k zatím vidění jen na pár festivalech pro nadšence... pokud se v teamu streamu najde někdo ochotný vyměnit část zisku za kvalitu.
  No, trocha scifi snad nikoho nezabila :)

 5. 5 fanky 05.01.07, 15:09:48
  FB

  když jste mě upozornil, že mám na svém webu soubor porušující autorská práva, neváhal jsem ani sekundu a ihned jej smazal, v tomto případě si však nemyslím, že se tak stane :-) warez prostě jede... a divil byste se, kolik lidi ty žblebty určitě čte
  někomu (hodně lidem) důstojnost prostě nic neříká a klidně se pak na sebe kouká do zrcadla

 6. 6 Radek Hulán 05.01.07, 15:15:16

  [5] jasně, a to se jednalo o soukromý blog. Zde se jedná o "internetovou televizi", jak sama sebe vznešeně tituluje, a přitom se neštítí zřejmě porušovat autorská práva a distribuovat nepovolený obsah. Za podobné věci se dělají domovní prohlídky a pamatuje na to trestní řád..

 7. 7 Selský Zdravý 05.01.07, 15:18:49
  FB

  Ten server jsem navštívil v den spuštění zkušebního provozu v domnění, že se pobavím u "revoluční" české internetové televize, kde si každý najde svůj oblíbený žánr a nebude omezován výběrem programového ředitele té které televizní stanice, ale po chvíli jsem chtě nechtě musel seznat, že vkus správce streamu.cz musí být omezenější než jídelní lístek v pivnici Na jízdárně. A to jsem se, zaplať panbůh, ani nedopracoval k serialu Gynekologie. Jo kdyby poskytoval ke shlédnutí třeba koncert Cypress Hill, tak bych mu nazaplacený autorský práva klidně odpustil, ale Anetu Langerovou – tu "kost" kterou nám, coby smečce hladovejch psů předhazujou vypočítavý hudební producenti – bojkotuju už z principu. Holt kvalitní stanice, která by sršela inteligentním vtipem, objevovala nové perspektivní umělce se svěžími nápady a ještě navíc vzdělávala, by se asi marně ucházela o přízeň diváků z řad našich zpitomělých, televizomilných spoluobčanů.

 8. 8 HeWeR 05.01.07, 15:34:57
  FB

  Osobně jsem tomu projektu fandil. Konečně někdo přestal sedět na prdeli a pustil se do něčeho (rádoby) nového. Vždy uceňuju lidi, co mají odvahu "něco" dělat (místo nadávání u piva v hospodě).

  Když byl však Strem.cz spuštěn, byl jsem trošku zklamán. Mě osobně se Gynekologie líbí (možná je to tím, že stupidní humor mi díky lidem v mém okolí není cizí). Uniká mi však podstata celého projektu, uniká mi nějáký výrazný rozdíl mezi YouTube, nechápu jakou plánuje autor udržitelnost.

  Nechápu celý Stream.cz a jen zvědavě vyčkávám,jestli z toho "něco" bude, a nebo celý projekt vyšumí do prázdna.

 9. 9 Radek Hulán 05.01.07, 15:44:28

  [8] hlavním smyslem některých podobných projektů bývá oblbnout nějakého "hejla", aka rizikového investora, který do toho naleje pár mil USD, a následně to po pár letech odepíše jako špatnou investici..

 10. 10 MzK 05.01.07, 20:45:52
  FB

  Stram má špatné pojetí! U videí není posuvník, video nejde pauznout, přetočit na konec. Není tam vidět kolik videa je nahráno v keši, prostě nic. Služba na ho*no, sry za vulgarismus

 11. 11 Mart 05.01.07, 22:46:03
  FB

  [10] Všechny tyto funkce chybí pouze proto že projet je ve fázi beta - v tiskových prohlášeních je uvedeno, že podobně funkce se samozřejmě objeví. Na druhou stranu je pravda že po obsahové stránce je na tom stream.cz dost špatně. Uvidíme, jestli se kvalita posune výše, až bude web kompletně zprovozněn.

 12. 12 Gringo 05.01.07, 23:12:29
  FB

  [10] Taky, že to ještě není ostrý provoz...

 13. 13 SneakerXZ 06.01.07, 02:18:35
  FB

  Mě se stejně na stream.cz libí ten jejich přehrávač. Něco tak strašného jsme dlouho neviděl. Človek si pustí např. Digit což je 30minutový pořad a bez možnosti si nastavit, kde to má hrát je velice špatné a tuto špatnost poznáte když se vám to kousne v půlce a abyste mohli pokračovat, tak musíte znovu...

  Pravda, že tuto chybu vyladili, ale nechápu, že nový přehrávač je jen u nových videii a u starých ne? Když změnil YouTube přehrávač, tak všude. Mimo jiné ten jejich nový přehrávač je jen přebarvený ten z YouTube.

 14. 14 Satai 06.01.07, 09:16:30
  FB

  Projektu, obávám se, nejspíš značně uškodí malý trh v ČR. 10 milionu lidí, poměrně málo z nich na slušném připojení, chybí nám tu americká tradice domáciho videa...
  Ale Gynekologie vzbuzuje mé sympatie. Britcom z ni sice nikdy nebude, ale alespoň se netváří jako něco, co neni.

 15. 15 honny 06.01.07, 16:30:52
  FB

  On ten server dost často ani nefunguje...
  [2] nj, loni to bylo lepší, hold to někteří nekazili. Ale začátek, kdy si to tam dobře dával Radek, byl v pohodě...

 16. 16 Václav Nešpor 06.01.07, 23:06:16
  FB

  Díval jsem se na ten projekt. Moje rychlost připojení je něco málo přes 4 mbit/s. A stránka se mi zdá opravdu pomalá. Musím poměrně dlouho čekat. Jinak se mi nelíbilo, že jsem tam anrazil na originální videa z www.ivankukamarade.cz. To se mi zdá skoro sprosté. Toť můj názor.

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem