Statické XHTML stránky pro systém Nucleus CMS

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Statické XHTML stránky pro systém Nucleus CMS

Technologie 27.05.04
Ferrari

NP_Cache je nový plugin pro Nucleus CMS, založený na Cache_Lite PHP třídě. NP_Cache zabezpečuje plně automatické generování statických XHTML stránek, a jejich obnovu v případě potřeby (vložení komentáře, článku, a dalších).

Nucleus CMS je tak dobře navržený systém, že pro automatický systém cachování celého webu, včetně reakcí na změny článků a komentářů, postačí cca 8kB kódu v PHP.

NP_Cache cache je funkční pro:

 • titulní stránku .
 • stránky článků .
 • seznam archívů .
 • výpis archívů .
 • stránky členů.
 • RSS a Atom feedy.

V nastavení pluginu si můžete zvolit, po jaké periodě stránka automaticky expiruje (implicitně je to 30 minut). Navíc, plugin je napojen na události UpdateItem, AddItem, DeleteItem, UpdateComment, AddComment, a DeleteComment, a při těchto událostech zneplatní ihned statickou stránku daného článku, takže tato je při jejím dalším volání automaticky vygenerována.

Rovněž můžete ve Vašich skinech používat 2 proměnné, a to CACHE _PARSE_TIME (bez mezer) která zobrazí, kolik sekund se stránka vytvářela, a CACHE _CREATED_TIME která zobrazí čas a datum poslední obnovy stránky. Na tyto údaje se můžete podívat v menu vpravo dole.

Download at: https://myego.cz/other/NP_Cache.zip (8kB).


Komentáře

 1. 1 Milan Kryl 28.05.04, 00:04:36
  FB

  Jinak cacheovani je sice dobra optimalizace, ale jsou zde i dalsi dve volby, ktere si muze programator vybrat. Akorat jsem o tom dopsal spot ;)
  http://kryl.jikos.cz/prispe...

 2. 2 Radek Hulán 28.05.04, 00:11:07

  [1] ten můj plugin vytváří stránky až na vyžádání, není to klasické statické XHTML celého webu, cache se tvoří tak, jak je potřeba, a není se hlavně o to nutné vůbec nijak starat, prostě se nainstaluje plugin a je to. Dokonalé :)

  PS: xhost.cz si nijak nestěžoval, spíš jsem si chtěl opět zaprogramovat :wink:

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem