SSMaPa - náhrada kalendáře, kontaktů a budíku v HTC TouchFlo 3D

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

SSMaPa - náhrada kalendáře, kontaktů a budíku v HTC TouchFlo 3D

TouchFlo 3D na moderních HTC telefonech je excelentní nadstavba nad operačním systémem Windows Mobile, která umožňuje veškeré běžné funkce ovládat opravdu snadno prstem. TouchFlo 3D obsahuje standardně 11 záložek, ale jejich počet je možné zvýšit na 15, jak jsem popisoval v tomto článku.

Nicméně některé funkce jsou v TouchFlo 3D naprogramovány "natvrdo", například odkazy na aplikace kalendáře, kontaktů a dalších. Pokud si tedy nainstalujete jiný kalendářový software (v mém případě SBSH Calendar Touch), lepší budík (vynikající gAlarm, za tip patří díky dgx), lepší správce kontaktů (iContact), tak TouchFlo 3D bude stále pracovat s aplikacemi původními.

Na xda-developer.com je naštěstí dostupná utilita SSMaPa, která umí tyto aplikace změnit. Dělá to poměrně drsným způsobem, vezme soubor manilla.exe, zazálohuje jej, a přepíše v něm cesty k aplikacím z původních na nové, které specifikujete. Při jejím používání je tedy nutná jistá opatrnost.

Jak na instalaci?

 1. Ukončete si TouchFlo 3D (je to plugin v Today obrazovce).
 2. Stáhněte si aplikaci HD Tweak a vypněte si kontrolu digitálních podpisů souborů (pokud ji už nemáte vypnutou, jinak upravené TF3D nespustíte).
 3. Stáhněte si zlepšený dialog volby souborů a nakopírujte do \Windows.
 4. V menu Settings \ System \ File Dialog Changer si aktivujte náhradu dialogu systémového.
 5. Nainstalujte si a spusťte SSMaPa.
 6. Zvolte si v sekci Init volbu "Init", případně i "Extended Init" a pár sekund počkejte.
 7. V sekci Settings klikněte například na "Replace Calendar" a vyplňte cestu na EXE soubor vaší oblíbené kalendářové aplikace (v mém případě SBSH Calendar). Nezapomeňte zapnout volbu "Patch enabled" a stisknout "Save".
 8. To samé opakujte pro POutlook (Kontakty), Alarm/Clock (Hodiny a budík) a další.
 9. Poté v sekci Deploy spusťte "Deploy Patch".
 10. Znovu spusťte TouchFlo 3D a vše bude fungovat s vámi předvolenými aplikacemi.
SSMaPanastavení v aplikaci SSMaPa

Komentáře

 1. 1 Miro Jurčík 25.01.09, 09:37:32

  Šikovný program, ale za pôvodný budík som zatiaľ nenašiel spoľahlivú náhradu, ten pôvodný je príliš jednoduchý, ale zvonil zatiaľ vždy. Dneska som definitívne prestal používať G-Alarm, asi pred mesiacom namiesto zvonenia zamrzol a nechal iba farebné pásiky na obrazovke a dneska ráno zas zamrzol pri zvonení a nešiel vypnúť, pomohol iba reset. Inak ten program mi ide v pohode na Diamonde a asi funguje so všetkými telefónmi s TF3D.

 2. 2 Radek Hulán 25.01.09, 09:40:50

  [1] popisovanou chybu má řešit právě verze 1.4.1:
  http://www.ageye.de/index.php?s=galarm/changelog...

 3. 3 Jakub Kottnauer 25.01.09, 11:13:17
  FB

  Já k plné spokojenosti používám cca měsíc budík Klaxon. http://www.koushikdutta.com/2008/07/klaxon-windows-mobile-g-sensor-enabled.html...

 4. 4 Discogio 25.01.09, 13:33:37
  FB

  K iContact exituje také alternativa (pro mě o něco lepší správce kontaktů PocketCM - http://www.pocketcm.com/contact.php...). A zejména se skinem WM7 Blue je to nádhera :-).

 5. 5 Quaker 25.01.09, 15:25:11
  FB

  Zatím používám na kontakty software od Sunysoftu a na agendu Pocket Informant. Měl bych přemýšlet o změně?

 6. 6 Radek Hulán 25.01.09, 15:28:44

  [5] SunnySoft Contacts 2.0 jsou výborné, až na ten vzhled (čeká se na portaci vzhledů z 1.x verze). Pocket Informant se bohužel špatně ovládá prstem, stejně tak Agenda Fusion, proto přechod na SBSH Calendar.

 7. 7 Přemek Kohout 02.02.09, 11:55:35
  FB

  Tak jsem to vyzkoušel na mém HDčku. HD tweak jsem nainstaloval a ověřování zakázel, dialog jsem taky pustil, TF3D ukončím pak jdu do SSMapa, proběhne Init, Kalndář nahradím SBSH Calendar - ale místo parametru Open List jako je tady na screenshotu mám $, to stejné udělám s Icontact, položku Alerm/Clock v nabídce vůbec nemám. Dám všude save a Deploy. Pak ukončím SSMapa ale už se mi nepovede spustit TF, na today obrazovce se zobrazi napis "spouštím TF" po chvili se změní na "Klepnutím Zde spustíte TF" ale klepnutím se zase nic nespustí. Nepomůže ani reset. Zkoušel jsem samostatně SBSH calndar i IContacts ale nefunguje ani jedno.

 8. 8 Radek Hulán 02.02.09, 12:09:58

  [7] zkus ještě experimentovat s Extended Init namísto Init.

 9. 9 Přemek Kohout 02.02.09, 12:45:11
  FB

  Tax pri extended init tam je o par polozek vic ale polozka Alarm/Clock tam porad neni, jediny s Alarmem co tam mam Je "Alarm click", nicmene zkusil jsem priradit SBSH Calendar a po ukonceni SSMaPa jsem vubec nemel v Today obrazovce na vyber zapnuti TF, tahle polozka mezi Pluginy vubec nebyla. Po Full restore se TF samo zaplo. Zkusim zitra projit cely vlakno na XDA ohledne SSMaPa a poptat se tam, treba uz s tim nekdo ma zkusenost. Kazdopadne diky za snahu.

 10. 10 Urbánek Lukáš 04.02.09, 01:21:05
  FB

  [2] řešit má, ale bohužel neřeší, mně už zamrzl 2x... mám jediný štěstí, že jsem ho zkoušel o víkendu a ne v pracovní dny

 11. 11 Martin Kucerak 06.02.09, 07:45:40
  FB

  [9] vyresil jsi tento problem nejak? protoze me se stalo uplne to same a reseni jsem nenasel (na XDA jsem to asi prehledl)

 12. 12 trash 07.05.09, 21:44:22
  FB

  Dobrý den,
  podařilo se vám prosím někomu při přemapování kalendáře na SBSH Calendar dosáhnout toho, aby když z úvodního panelu TF3D zvolíte např. zítřejší událost, tak aby se právě tato v SBSH Calendar otevřela? Vždy se mi načtou v SBSH pouze dnešní události, automaticky se neobjeví den ke kterému patří událost rozkliknutá v TF3D.
  Předem díky za evtl. reakce.

 13. 13 Stejkora Robert 20.05.09, 10:34:09
  FB

  Ahoj. Jsem zoufaly z hledani na netu, takze zkusim dat svuj dotaz primo sem... Mam cerstve SE Xperia a nainstaloval jsem si do ni SPB Mobile Shell a taky hlavne Calendar Touch a muj problem je v tom, ze nevim jak zmenit defaultni nastaveni klasickeho kalendare, proste kdyz kliknu treba na upominku, ktera se mi objevi pochopitelne skoci do klasickych upominek a ne do upominek z Calendar Touch. Zkousel jsem pouzit program SSMaPa, ale haze mi to chybu a vubec se mi nezobrazuje moznost zmenit defaultni spousteni... Nevim, zda to poroste v telefonu s SPB mobile nepujde, ci delam nekde chybu. Moc diky za odpoved.

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem