SPB nebo SBSH?

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

SPB nebo SBSH?

Pokud si pořídíte telefon či PDA s Windows Mobile, řešíte následně dilema, zda si pořídit sadu aplikací od ruských SPB či izraelských SBSH. Obě sady aplikací řeší podobné úlohy, jsou to pluginy do úvodní obrazovky, přepínače úloh, spouštěče aplikací, předpověď počasí, a řada dalších věcí, bez nichž se v praxi neobejdete, chcete-li zařízení používat efektivně.

Nejlepší je samozřejmě podívat se na obě sady aplikací, a vyzkoušet si je, trial je dostupný pro veškeré z nich.

Je zde ovšem jeden zásadní rozdíl, který nemusí být zřejmý na první pohled, do SPB Pocket Plus není možné vložit plugin třetí strany, kdežto do SBSH PocketBreeze ano. Takže zatímco do SBSH vložíte jako plugin RSS čtečku třetí strany, iGo či TomTom navigaci, do SPB nemáte šanci. SBSH aplikace mají navíc doslova stovky možností konfigurace, SPB pouhé desítky. Nicméně, začátečníkovi může právě proto SPB vyhovovat, i s touto sadou aplikací se dá udělat solidní vzhled a funkčnost, nicméně profesionál u SPB dříve či později narazí na omezení, které u SBSH nejsou.

Například takový phoneAlarm musíte instalovat u SPB zcela zvlášť, zatímco u SBSH jej zahrnete jako jednu ze záložek. SBSH aplikace poskytují více svobody a možností (je to jako omezený Apple/SPB, v němž řada věcí nejde udělat vůbec či jen jednou výrobcem určenou cestou versus Windows/SBSH, kde na každý úkol existují desítky přístupů, a vybíráte si pro vás nejvhodnější možnost, žádná cesta není předem uzavřená):

SPBSPB podporuje jen SPB pluginy
SBSHSBSH - i pluginy třetích stran

Jinak řečeno, pokud se rozhodujete po týdnu s vaším prvním PDA či telefonem, co koupit, a nejste si dosud jistí, doporučuji spíše SBSH. V budoucnu toto rozhodnutí totiž zcela jistě oceníte…


Komentáře

 1. 1 Lukáš Šutovský 06.12.06, 19:31:30
  FB

  Takvých článků by mělo být více...Je krátký stručný a výsledná hodnota čtenářům ušetří čas! Jen si přeji více takových webů a článků na čeksém internetu. Díky rADo.

 2. 2 wav 06.12.06, 20:00:01
  FB

  Ano, vše co je v čloánku uvedeno mám odzkoušeno. Mám od SBSH : iLauncher, pBreeze, cBreeze a pWeather
  od SPB: Backup, Time, Diary
  vše mám koupené a používám cca měsíc. Za tu dobu jsem vše podrobně prozkoumal.
  Momentálně používám zvláštní kombinaci na ToDay:
  SBSH iLauncher a SPB Diary. Proč ? pBreeze nejde ovládat snadno D-Padem a ContactBreeze bez stylusu nespustím a už vůbec nezavřu (titěrné x x).Dále jsem nenašel možnost jak zvětšit písmo agendy v PBreeze, například kontakty jsou mravenčí.(psal jsem v předchozím threadu) Sice vidím dobře, ale po delší práci se oči kroutí na všechny strany. Pane Huláne, rád bych, kdyby jste se k těmto poznatkům vyjádřil a pokud jste přišel na způsob, jak tyto nedostatky řešit, tak je tady prosím uveďte. Příznivci WM5 to jistě uvítají.

 3. 3 Radek Hulán 06.12.06, 20:03:45

  [2] možná je to věc zařízení, ale na TyTN s poslední ROM jde PocketBreeze ovládat D-Padem. Je to také nutné povolit v Settings, těch voleb tam jsou stovky... Jinak v ContactBreeze se velikost fontů dá přece nastavit, a to zvlášť pro standardní a fullscreen režim. Také se dá nastavit defaultní otevírání fullscreen režimu, což doporučuji.

 4. 4 panprase 06.12.06, 20:42:43
  FB

  Zdravím, zkoušel jsem také obě aplikace. SBSH je opravdu lepší i když na první pohled vyhrává SPB, bohužel na mém QTEKU 9100 se nedá provozovat nic než iLauncher, protože pak ma zařízení tendenci trošku tuhnout a pracovat ukrutně pomalu, až tak, že nejde přijmout hovor.

  Nicméně přemýšlým o TyTN, interně jsem si jej pojmenoval HULAN, lépe se to vyslovuje a kdo si má pamatovat to TyTN :-)

  Jinak super články.

 5. 5 WAV 06.12.06, 20:56:19
  FB

  [3] Ovládat? Nepřesně jsem se vyjádřil. Pohybovat focusem ano, ale trochu nelogicky - než se dopracuji k potřebnému místu to trvá a trvá :-). SPB to mají včetně kontextového menu pod centrálem "Entr-em" vyřešené logičtěji.Nahoru dolů v okně, napravo-vlevo mezi okny, okna mají kontextová tlačítka.
  Ano v ContactBreeze ano, uvědomuji si, že jsem měl jako default PIM v okně kontaktů vhnízděný pInformant a ten mi dělal ty bleší fonty.Což nyní v SPBDiary nemám. Bude asi lepší volbou pInformant nedávat jako def. PIM, nebo víte jak mu zvětšit fonty?
  Nicméně ContactBreeze D-padem zavřít neumím (vy ano?)
  Jo, a ještě mám jeden dotaz ke CBreeze. Když se nastaví další záložky pro aplikace třetích stran, tak se tam dosadí ikony "srdíčka". Tapnutí se sice nabídne změna, ale ikony to nenajde. Kam směřuje default "path" s ikonama záložek?
  Trochu jsem vás zahltil otázkama, nebo ?

 6. 6 Lukáš Fiala 07.12.06, 17:32:22
  FB

  Naprostý souhlas. Vlastním také SBSH PocketBreeze a jsem s ní (až na malé maličkosti) naprosto spokojen.

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem