SPAM a podivné praktiky Atlas.cz

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

SPAM a podivné praktiky Atlas.cz

Atlas.cz má téměř nulovou návštěvnost a nízké příjmy (každý člověk používá pro hledání Google.cz a pro portál Seznam.cz), a tak se začíná uchylovat k nelegálním praktikám jak s tím něco udělat. Dorazil mi dnes SPAM od Kautský, Richard [kautsky@atlas-as.cz], který mi nabízí abych zaplatil 7.680,- Kč na jeden rok, a zařadil se do bezcenné databáze Atlasu.

(Český) SPAM nemám rád, a tak jsem na něj následně zareagoval:

Vážený pane Kautský, nesnáším SPAM, a to zvláště, pokud má 200KB přílohy [poznámka: email kromě nevyžádané obchodní nabídky obsahoval i 200KB prezentaci v PowerPointu]. Váš protiprávní skutek bude po zásluze potrestán…

Nic osobního proti Atlas.cz v tom nehledejte, ale lidé posílající SPAM jsou dle mého názoru prasata. A lidé, živící se internetem (nikoliv provozující hotel), prostě internetoví profesionálové, a posílající SPAM jsou podle mého názoru velká prasata.

Kautský na to odpověděl následovně:

Vážený pane Hulán, po prozkoumání všech webů jsem na Vaší osobu nenašel jiný kontakt kromě Skype, MSN, Emailu.(první dva nepoužíváme) Za normálních okolností potencionální klienty obvoláváme, navíc byli údaje z veřejných zdrojů (databáze společnosti Albertina – vychází ze statistik ČSÚ) takže vcelku nechápu Vaší reakci.Každopádně Vám nenabízím Viagru nebo podobné služby, takže doufám že přijmete mojí omluvu jestli Vám to nějakým způsobem vadilo …

S pozdravem a webdesignu zdar J (jsem také z „oboru“) …

Takže protože mi Kautský nenabízí Viagru, ale placený zápis do jakéhosi jejich firemního katalogu, není to vlastně dle něho SPAM, a mám být navíc rád, že mě neobtěžoval ještě telefonicky na mobil či přes Skype.

Úřad pro ochranu osobních údajů asi Atlas.cz nic neříká, každopádně na Atlas.cz a jeho obchodního zástupce p. Kautského byla podána stížnost za nevyžádané obchodní sdělení na www.uoou.cz. Další lidé, kteří se budou chovat jako prasata a budou "od fochu", dopadnou stejně. Použít na nahlášení nevyžádaného obchodního sdělení můžete tento formulář.


Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem