Seznam kupuje prodělečný Stream.cz a N-JOY.cz je lepší

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Seznam kupuje prodělečný Stream.cz a N-JOY.cz je lepší

N-JOY.cz, česká služba pro publikaci a sdílení videa zdarma, spustila zajímavou věc - dosud veškeré známé služby umožňují publikovat video jen v jednom rozlišení a formátu, N-JOY.cz ovšem umí FLV video streamovat tak jak je, tedy v rozlišení, které si zadáte v parametrech iframe. Příklad je zde.

Použití je hromada, různé prezentace, ukázky, screencasty a další, které v resamplovaném videu na Youtube.cz, Google Video či Stream.cz vypadají opravdu hrozně, jsou najednou na N-JOY.cz prudce použitelné. Chcete-li tedy sdílet nejen nízko-kvalitní filmy, ale i něco jiného, N-JOY.cz mohu doporučit.

Seznam.cz kupuje propadák roku - Stream.cz

K videu se váže ještě jedna zpráva - Seznam.cz kupuje (asi velice levně nebo zcela zdarma - formou marketingové spolupráce) podíl v prodělečném a nenavštěvovaném projektu Stream.cz (odkaz vede na PDF). A jak to už chodí, Seznam.cz s jeho čestně získanou "monopolní" (všechna čest Ivovi!) pozicí na českém trhu z něj udělá projekt výdělečný, milióny návštěvníků webů pod Seznam.cz denně totiž potřebují nějaké to přehrávání videa a znamenají zásadní injekci pro jakýkoliv (dosavadní) propadák.

Seznam.cz zároveň znamená lepší technické zázemí a možnost, že by projekt mohl někdy fungovat. Když se vyřeší technické nedostatky, které současný projekt má, vyhodí se jeho neschopní technici a nastoupí schopní Seznamáčtí, třeba se video i přestane sekat a trhat, bude se dát normálně vložit do stránek a poté nastoupí i slušný obsah (tedy něco jiného než Wendy porno nahrané na Stream.cz přímo Patrickem Zandlem).

Global Inspiration, s.r.o. se tak alespoň zbavilo jedné díry na peníze, a i když zřejmě nic peněžně nedostalo (jen moje spekulace), mít za partnera Seznam.cz znamená, že projekt se ze ztrát může vyhrabat, a tím i jejich podíl získat na hodnotě.


Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem