Schizofrenní Siemens

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Schizofrenní Siemens

Symbian 05.10.04
GPRS na Siemens SX1

Pokud si koupíte Siemens SX1, telefon se Symbianem, dostanete k němu na CD software nazvaný Siemens Data Suite. Z internetu si můžete stáhnout jeho poslední verzi, tedy SDS 1.1.56.1P. Trochu více jsem pátral na internetu, a zjistil jsem, že pro SX1 existuje, přímo od Siemense, i jiný balík aplikací, nazvaný Mobile Phone Manager.

Mobile Phone Manager je software určený pro nové telefony Siemens, jako je S65, CX65, a další, a s add-on funguje i pro telefon SX1.

Stáhnul jsem si tedy oba balíky, a začal porovnávat. Rychlý závěr? Mobile Phone Manager je lepší než SDS. Má pár funkcí navíc, a především je schopen spouštět automaticky mRouter, při startu libovolné Siemensovské aplikace, a automaticky se připojit k telefonu přes Bluetooth (IrDA, USB), a po ukončení aplikace ukončit i mRouter.

Což jsou poměrně zásadní výhody MPM, mRouter Vám nezabírá v paměti 40-50 MB, nespouští se při startu Windows, a nemusíte se starat ani o připojování telefonu (volba Připojit se k zařízení Bluetooth). Vše tedy funguje, jak by mělo. Plně automaticky.

Moc nechápu tuto schizofrenii Siemensu, mít dvě (téměř stejné, ale přesto v podstatných detailech rozdílné) aplikace pro SX1. Domnívám se, že Mobile Phone Manager je novější věc, a do budoucna prioritní. Používá se totiž nejen pro SX1, ale pro celou řadu nových Siemens telefonů.

Abych si tuto hypotézu potvrdil, poslal jsem Siemensu email. Uvidíme, co mi odpoví…


Mimochodem, vyzkoušel jsem s Microsoftími Bluetooth drivery rychlost Siemense SX1 na GPRS u T-Mobile, jako carrier již zmíněný Bluetooth, podle dsl.cz byla rychlost připojení 6.3 KB/s. Slušné.

Vtip je taky v tom, že tyto drivery používají pouze generický Windows XP SP2 profil Bluetooth modemu, a nepotřebují tedy žádnou instalaci SDS či MPM. To je docela dost dobré vědět, pokud potřebujete Bluetooth modem jinde. Postačí jen Windows XP SP2 a Váš Bluetooth dongle.


Komentáře

 1. 1 Jiří Macich ml. 05.10.04, 02:33:15
  FB

  Jsem zvědav, jak s tím mailem pochodíš. Psal jsem jim minulou středu, protože jsem si tak nějak nebyl jistý, co je nejlepší volbou pro můj SX1 a jestli je SDS na druhé koleji nebo jak to vlastně je a do této chvílie odpověď nedorazila :-(

 2. 2 Miroslav Navrátil 05.10.04, 19:15:11
  FB

  Zdá se mi, že jsem na Siemens kdysi psal ohledně C60 -- odpověď dorazila. Jinak hodně slušnou e-mailovou podporu má SonyEricsson.

 3. 3 jo_jo 20.10.04, 13:36:59
  FB

  [2] sorry - ale to bych netvrdil - kdysi jsem měl SE T310 a při připojení k PC mi PC "vytuhlo" - musel jsem restarotvat - poradili mi stáhnout nový FW, ale to také nepomohlo - tím jejich rady skončily .......... :-((

 4. 4 Miroslav Navrátil 07.01.05, 17:37:51
  FB

  [3] nevím, já se jich vyptával na pár podrobností co nejsou na webu a ochotně odpovídali (v rozmezí 24 hodin)

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem