SBSH ContactBreeze - úžasně rychlá volba kontaktu

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

SBSH ContactBreeze - úžasně rychlá volba kontaktu

Když jsem před pár dny recenzoval tři SBSH aplikace pro WM5 (a díky nim si doslova zamiloval Windows Mobile 5), nezmínil jsem aplikaci čtvrtou, která SBSH PocketBreeze, SBSH iLauncher a SBSH PocketWeather skvěle doplňuje. Je jí SBSH ContactBreeze, což je taková malá, ale velice užitečná utilitka pro rychlou volbu kontaktů.

Výborné na ContactBreeze je sekvenční hledání, které funguje podobně jako T9 při psaní SMS. Na velké klávesnici zobrazené na celé dolní polovině obrazovky stisknete třeba tlačítko [ABC] a ContactBreeze ihned hledá veškeré kontakty, v nichž se vyskytuje písmono A, B nebo C. Stisknete další klávesu, a opět se zobrazí veškeré možné kombinace pro dvě zadaná písmena. A můžete pokračovat…

Je to triviální nápad, ale pomocí něj se dá (nemáte-li kontakt definovaný v hlasovém vytáčení), navolit libovolné číslo i v autě či se zimními rukavicemi, a to mimořádně rychle, zabere to maximálně sekundu. Velmi užitečné :-)

ContactBreeze na celé obrazovceContactBreeze na celé obrazovce
ContactBreeze jako Today pluginContactBreeze jako Today plugin

Pro správné fungování češtiny změňte soubor AbcBarValues.txt na následující:

abcáäÁÄčČ
defďĎéěëÉĚË
ghiíĺÍ
jklľĹĽ
mnoňŇóöÓÖ
pqrsřŕŘšŠ
tuvťŤúůüÚŮÜ
wxyzýÝžŽ
[File_Close]

Komentáře

 1. 1 Plachow 24.10.06, 17:51:58
  FB

  Stejně tak funguje standardní aplikace na volání (alespoň na WM2003SE). Navíc, díky šikovnému hacku lidmi z ce4you funguje i se jmény obsahujícími diakritiku.

 2. 2 petr 24.10.06, 19:47:32
  FB

  ContactBreeze je fajn, také ho zkouším (na Pocket Loox n560, jen se mi nepodařilo přijít na to, jak ho donutit, aby fungoval i s českými háčky a čárkami. Máte nějaký nápad?

 3. 3 Martin Fraňo 25.10.06, 12:43:53
  FB

  V MT neznášam voľbu T9. Mňe to len brzdí písanie a mám o jednu nepotrebnú možnosť vo volbe písma navyše. Nokie majú podobnú vlasnosť ako opisuješ už integrovanú v "systéme".

 4. 4 max 25.10.06, 19:41:35
  FB

  [1] Přesně tak... stejnou službu poskytuje standartní aplikace na volání (Smart Dialing)...i na WM5, jen o tom hodně lidí neví...

 5. 5 Jarouš 25.10.06, 23:13:52
  FB

  [2] Na ce4you to máme dávno vyřešeno, ale ať to nemusíš hledat, zde je postup. Edituj z adresáře ContactBreeze soubor AbcBarValues.txt (pohodlnější je editace v PC)a jednotlivé řádky doplň následovně: abcÁáČč / defĎďÉéĚě / ghiÍí / jkl / mnoŇňÓó / pqrsŘřŠš / tuvŤťÚúŮů / wxyzÝýŽž. Upravený soubor ulož, případně nakopíruj zpět do MDA. Pokud to nebude po novém startu programu chodit, dej soft reset. Všeobecně nám to takto funguje :-).

 6. 6 Vladan 23.11.06, 23:22:07
  FB

  [5] Mel jsem dojem, ze tohle umi uz samotne WM. Aspon na moji Motorole MPX200 (bez dotykoveho displaye) to funguje uz od dob WM2002 :-) Vcetne diakritiky. Na Variu to pak diakritiku vylucovalo a komplikovalo. Da se tedy podobnou upravou jako ContactBreeze - doplneni ceskych znaku - podobne rozsirit i "t9 kove" vyhledavani v kontaktech primo ve WM2005?

  BTW k jednotlivym kontaktum si do jmena spolecnosti ukladam bud fakt spolecnost a nebo hesla, podle kterych pak kontakt zpetne touto t9kou rychle najdu. Outlook mam prenastaveny, aby mi pak ulozil defaulne kontakt jako "Prijmeni,Jmeno(Spolecnost)".

  Jinak Radku, diky za blog, sleduju ho jiz pomerne dlouho. MPX200 a platformu SmartPhone s Windows2002,2003,2005 pouzivam jiz pres 2 roky. Pote kratsi zkusenost se SE P800. Po teto zkusenosti jsem jen cekal, kdy Ti to taky konecne "docvakne" a prejdes z toho nepohodlneho SE Symbianu na privetivejsi WM :-) Holt vsechno je jen o aktualnich informacich v pravy cas na pravem miste. Jinak diky za recenze, celkem me zajima, k jakemu SW si postupne na WM proslapes cesticku :-)

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem