První pozice ve vyhledávačích aneb SEO prakticky

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

První pozice ve vyhledávačích aneb SEO prakticky

Při vývoji nového webu se v F-ART AGENCY, s.r.o. automaticky zaměřujeme nejen na dokonalý uživatelský prožitek a snadné ovládání webu, ale také na optimalizaci webové prezentace pro vyhledávače. Veškeré naše webové prezentace jsou založené na redakčním systému F-ART:CMS 5.0 a nabízí SEO optimalizaci zdarma, považujeme to totiž za zcela přirozenou součást dobře provedeného webu.

Chcete příklad?

Před pěti měsíci dokončená prezentace IMAGECZ.cz nabízí AV řešení v šesti základních oblastech. Pojďme se podívat na pozici IMAGECZ.cz na Google.cz pro veškerých šest oblastí:Jak je vidět, na veškeré klíčové dotazy je nová prezentace IMAGECZ.cz v první desítce na Google.cz, většinou dokonce na úplně první pozici.

Pokud máte zájem o řešení rozsáhlé webové prezentace dokonale přizpůsobeného vašim potřebám a optimalizované pro SEO, budeme rádi když nás kontaktujete.

Jak se toho dosahuje? Není to žádná magie, je to ve skutečnosti jen 7 bodů, které je nutno dodržovat.

1. Mějte sématický a dobře strukturovaný web

Používejte web, kde nadpisy mají přiřazený tag nadpisů, tedy hx a dávejte název článku do title. Příklad?

<html>
<title>IMAGECZ.cz - AV řešení</title>
<body>
	<h1>AV řešení</h1>
	<h2>AV řešení - Kinosály</h2>
	<p>Toto je článek o AV řešení - Kinosály...</p>
</body></html>

2. Mějte validní web

Validní web znamená, že vyhledávače (Google, Seznam, Yahoo, Live.com a další) se v něm dobře vyznají. Vyhledávače jsou počítačové algoritmy, a "well-formed" web procházejí snadněji a 100% správně, nemusí totiž odhadovat (občas chybně), co je obsahem webu.

Musíte tedy zajistit, že že redaktoři budou psát zásadně "well-formed / XHTML validní" články.

Pomůže vám k tomu například náš redakční systém F-ART:CMS 5.0 s XStandard 2.0 WYSIWYG editorem, který se ovládá stejně snadno jako Microsoft Word.

3. Nepoužívejte JavaScript, Flash a obrázky pro obsah

Osobně používám hodně JavaScriptu, ale vždy jen pro aplikační stránku věci, nikdy pro generování obsahu. Stejné je to s Flashem. Vyhledávače weby kde je jen JavaScriptové menu či Flashové intro bez možnosti dostat se dál prostě nezaindexují a Vy přijdete o řadu čtenářů či klientů.

Pokud používáte JavaScript pro generování obsahu, zajistěte, aby byly veškeré informace dostupné i při jeho vypnnutí, a aby Flashové animace nebylo to jediné, co na Vašem webu je.

To samé je pochopitelně nutné chápat při práci s grafikou, sebenádhernější grafika lidi z vyhledávačů nepřitáhne, grafika se neindexuje, nikdo ji nenajde, text ovšem ano. Navíc, rozsáhlá grafika odradí od Vašich stránek lidi s pomalých připojením.

4. Používejte hezká URL

Vyhledávače zvýhodňují klíčová slova v URL, takže URL typu /item=1&category=2 je méně vhodné než /item/av-reseni/category/kinosaly.

Zajistit tyto URL Vám může automaticky kvalitní redakční systém.

5. Naučte se psát dobrou novinařinu

Ty čtyři zmíněné body nahoře jsou Vám pochopitelně zcela k ničemu, pokud nemáte obsah, a pokud jej neumíte naplnit a udržovat. Obsah je vždy to hlavní, mnohem důležitější než pár triviálních zásad zmíněných nahoře!

SEO je hlavně o procesu a výdrži, není to o technologii, ta je triviální.

Pár pravidel pro dobrý obsah:

  • pište články s klíčovými slovy, které chcete prosazovat, pravidelně, dávejte klíčová slova to titulku, do URL, i do textu článku, pokud se dá slovo různě ohýbat, klidně použijte v textu článku více jeho variant,
  • pokud se slovo dá psát s pomlčkou i bez pomlčky, či s mezerou nebo bez, nebojte se do titulku i URL dát obě varianty, například UriCare a Uri Care,
  • pište dobré titulky, příklad, pokud píšu článek o update mého HTC Kaiser telefonu na WM 6.1 verze 5.2800.1, tak popřemýšlím jak bych takového informace sám hledal, a potom napíšu název článku "HTC Kaiser / TyTN II - upgrade firmware na Windows Mobile 6.1 (WM 6.1)", na takovýto název článku se mi dostane mnohem větší pozornosti vyhledávače než "Můj telefon má nově české Windows ve verzi 6.1!",
  • sledujte, co se kde děje, sledujte aktuálně nejvíce hledaná slovní spojení ve vašem oboru a pište články a novinky na tato témata, přivedou totiž jednoduše na Váš web nové čtenáře.

6. Zaregistrujte se do katalogů

Zaregistrujte svůj web na seznam.cz, centrum.cz, atlas.cz, přidejte své URL do jyxo.cz a google.com, zvolte si i další desítku katalogů, zpětné odkazy se vždy hodí.

Pokud provozujete eshop, zaregistrujte samozřejmě feed zboží na Zboží.cz, Heureka.cz a na další specializované katalogy.

A pokud to je možné, vyměňte si odkazy se spřátelenými weby.

7. Vytvořte mapu webu

Vytvořte si mapu webu (SiteMap.xml), uveďte ji v souboru robots.txt a zaregistrujte ji ve vyhledávačích, například v Google Webmaster Tools.

Díky mapě webu bude váš nový web zaindexován rychleji, a vyhledávací robot nalezne snadno i hluboko skryté části webové prezentace.


Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem