Proč nepoužívám Firefox 1.5 CZ

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Proč nepoužívám Firefox 1.5 CZ

Firerox bug

Dnes byla vydána nová verze Firefoxu 1.5 v češtině, stáhnout si ji můžete na czilla.cz. Vzhledem k tomu, že Firefox mám instalován, a občas si jej spouštím z Opery pro kontrolu, jak určitá stránka vypadá ve Firefoxu (a zda není v gecko enginu další chyba), tak jsem si stáhnul i tuto novou verzi.

Následně jsem si nainstaloval zhruba 7 rozšíření, bez kterých je Firefox zcela neovladatelný, jako jsou gesta myši, Web Developer Toolbar, All-In-One Sidebar a pár dalších. Po instalaci toho posledního rozšíření Firefox zkolaboval. All-In-One Sidebar po automatické aktualizaci nabídnuté Firefoxem zajistil to, že se nedostanu do žádného okna nastavení Firefoxu, tedy ani do de-instalace tohoto rozšíření. Ruční mazání v extensions.rdf opravdu není to pravé řešení…

Je to velice smutné. Firefox sice může mít relativně kvalitní jádro, skoro podobné Opeře, ale celkové provedení a testování extensions, bez kterých tento prohlížeč není pro profesionála použitelný, je velice tristní. Pokud chcete, aby se Firefox alespoň částečně přiblížil vlastnostem Opery, je nezbytně nutné do něj doplnit minimálně 30 rozšíření. A problém je v tom, že i když jádro Firefoxu je relativně stabilní, o rozšířeních to zdaleka neplatí, v těch jsou stovky kritických chyb.

Firefox proto nemohu nikomu doporučit jako profesionální prohlížeč, pokud jej potřebujete jako náhradu MSIE, s tím, že nechcete žádnou zvláštní funkčnost, jen vyšší bezpečnost, stáhněte si jej, pokud ovšem potřebujete spoustu funkcí a hlavně stabilitu, jediná Vaše profesionální volba je Opera, která je testována jako celek.


Komentáře

  1. 1 t-turion 02.12.05, 18:11:53
    FB

    som dnes nainštaloval Firefox 1.5 a je zatial stabilný a mám tam 22 rozšírení. som tam mal rozšírenie ktoré uloží celú stránku ako obrázok a počas ukladania pribral vyše 40MB v pameti tak som to rozšírenie vyhodil, ff ma stále zlú správu pamete. teraz zaberá 45 MB, cez vikend v nom pozrem viacej stránok a uvydím či sa správa aspoň trochu zlepšila

  2. 2 MAge 02.12.05, 18:18:17
    FB

    Ruční mazání opravdu není řešení. Ale pro takovéto situace je tu možnost spustit FireFox(Safe Mode) a rozšíření, které dělá neplechu, jednoduše odinstalovat.

Nový komentář

Pro přidání komentáře se musíte nejdříve  registrovat Facebookem