Při práci mi hraje Antonio Vivaldi a Trance Nation

MyEgo.cz

home foto blogy mywindows.cz kontakt

Při práci mi hraje Antonio Vivaldi a Trance Nation

Hudba 19.06.08

Vidět v jedné větě společně slova Antonio Vivaldi a Trance Nation musí jistým osobám způsobovat žaludeční vředy. Přesto je to právě skladatel klasické hudby Antonio Vivaldi a jeho Concertos / Trevor Pinnock, a kompletní set trance hudby v sérii Ministry of Sound nazvaný Trance Nation, co nejčastěji poslouchám při práci.

Windows Media Player 11

Při programování složitých a vznešených věcí je to právě Vivaldi, který mě doprovází celé hodiny při soustředění se na kód.

A při programátorské rutině je to zase Trance Nation, který udává tempo.

Zkoušel jsem i jiné interprety, ale nesedí mi. Například Bach (Johann Sebastian) při práci vyloženě ruší, jeho burcující přechody zcela zlomí a zničí tok myšlenek a přesměrují je jinam. S Bachem je nemožné pracovat. To už snad i Antonín Dvořák je lepší. Ladné plynutí Vivaldiho klasické hudby naopak mozek při práci stimuluje a masíruje.

Pro programátorskou rutinu je dobré naopak zůstat v "produktivním rytmu". Je to jako při šlapání na kole, důležité je držet stále stejné (či velice podobné) tempo šlapání, pak (alespoň já) jedu rychle, efektivně a s minimální únavou.

Trance Nation, tedy celé minuty se opakující jeden a ten samý rytmus, právě tuto rutinu a tempo navozuje, a mozek pak doslova chrlí vlastní kód rychleji a efektivněji než jej i trénovaný písař je schopen psát.

Populární interpreti se k práci mimochodem vůbec nehodí, poslouchat při programování Nirvanu, Infected Mushroom či Rammstein znamená po chvíli rozmlátit monitor i klávesnici, protože u toho nejde dělat vůbec nic.

Antonio Vivaldi versus Trance Nation. Krása, složitost a vznešenost versus efektivní tempo.


Komentáře

  1. 1 Pavel Nad 19.06.08, 12:06:36
    FB

    Pokud ti neco muzu doporucit Radku tak nejmene nasilna hudba ktera se perfektne posloucha pri praci je Sigur Ros,popr. Mogwai. (jde o jedny z nejznamejsich isladnskych kapel)

    Co se tyce Sigur Ros tak na last fm je k dispozici zdarma cele album (legalne):
    http://www.last.fm/music/Sigur+Rós
    Co se tyce Mogwai,najdi si nekde treba pisen Dial.
    Text je zpivan velmi cizim jazykem takze nerusi a hudba pozvolna graduje,popr stagnuje tak ze ji vnimas aniz by vyrazne rusila.

  2. 2 Martin Winkler 19.06.08, 12:06:54
    FB

    Rado a jestli chceš neustále novou dávku trance music, zkus dvouhodinovou radio show "A State of Trance" vycházející každý týden, kterou produkuje Armin Van Buuren. Po upliftu budeš ještě čipernější...

  3. 3 Filip Mileret 19.06.08, 07:06:39
    FB

    Trance byl můj oblíbený styl snad od roku 94, když ještě Paul Van Dyk nedělal hudbu pro skákající děti ale pro poslech, když Oliver Lieb chrlil jednu pecku za druhou a na kompilacích nazvaných právě Trance Nation vycházely opravdové skvosty (tak do čísla 8). Ten Trance, který si začal říkat Trance po roce 2000, je mi celkem cizí. Mám radši poslechovější a hlubší věci než nabzíkaný přeslazený nový trencík, plný stále stejných nástrojů i beatů. I dneska se dělá fajn elektronická muzika, z toho co poslouchám, můžu velmi doporučit věci jako Timewriter, Ian Pooley, Kruder & Dorfmeister, LTJ Bukem nebo LSG.

  4. 4 Martin Janský 19.06.08, 07:06:55
    FB

    [2] Přesně tak, A State of Trance je velice povedená show. Mimo ni ještě doporučím egyptské duo Aly & Fila a jejich show Future Sound of Egypt - ty mám taky hodně rád.
    Každopádně, v poslední době mě nejvíc zaujal A State of Trance 350 - osmihodinový trance maraton s výbornými sety:
    20.00 - 21.00 DJ Shah
    21.00 - 22.00 M.I.K.E.
    22.00 - 23.00 John O Callaghan
    23.00 - 00.00 Aly & Fila
    00.00 - 01.00 Nic Chagall
    01.00 - 03.00 Armin van Buuren
    03.00 - 05.00 Markus Schulz

  5. 5 Vladimír Maudr 19.06.08, 08:06:43
    FB

    Na Bachovi jsem vyrostl, takže mi nevadí. Zvlášť nová nahrávka Braniborských koncertů od Českého rozhlasu mi tu pomalu jede ve smyčce.
    Pokud se ale musím soustředit, tak Enya, Loreena McKennitt, Gregorians

  6. 6 Martin Jonáš 19.06.08, 03:06:26
    FB

    [1] Když už jste u toho post-rocku, tak bych za sebe ještě doplnil například Explosions In The Sky, God Is An Astronaut nebo Caspian :)

  7. 7 i.agree 19.06.08, 05:06:03
    FB

    Programování složitých a vznešených věcí je rutina. Co není rutina, je udělat návrh, jak na to. A při bušení vymyšleného si klidně pustím Judas Priest a užívám si pocitu, že jsem king ;-).

  8. 8 Jan Novotný 20.06.08, 03:06:11
    FB

    Souhlasím s článkem, při programování preferuji naprostý klid a mír, všechno co jsem zkoušel mi soustředění spíš znepříjemňovalo. Ale zase při kódování "pomůže" nějaká rychlá drsná hudba, člověk valí kód z rukávu a práce pěkně odsýpá.

  9. 9 Radek Rulez 28.09.08, 08:09:20
    FB

    [7] "Programování složitých a vznešených věcí je rutina. Co není rutina, je udělat návrh, jak na to."

    A k navrhu nie je nic lepsie ako ticho..

    Pri tej rutine nieco rychle..

    No a este je dalsia kategoria, ked som unaveny, a nieco nefunguje, skratka lezie mi to na nervy.. Co je v tedy najlepsie?

    Inac velmi podarena hudba je Philip Glass: Solo Piano, pri tom sa velmi dobre robi.. Je to klavir, ale je to rychle..